Anna Grodzka: "Życie OSOBY TRANSPŁCIOWEJ to ostra jazda bez trzymanki"

"Tak się właśnie zezwierzęciła współczesna polityka i współczesne media" - mówi.

Anna Grodzka to pierwsza transseksualna posłanka w polskim Sejmie, a jej obecność na scenie politycznej nieustannie budzi wiele kontrowersji. Tylko ostatnio stała się bohaterką artykułu, w którym dziennikarz analizował szczegóły jej życia. Na łamach tygodnika „W Sieci” sugerował, że Anna Grodzka oszukuje społeczeństwo, kreując się na transseksualistkę, a prywatnie mieszka z heteroseksualną kobietą – Lalką Podobińską, która jest szefową jej biura poselskiego.

Choć podczas narodzin jej płeć została określona jako męska, a przez niemal większość żucia miała na imię Krzysztof, a przez 30 lat była w związku małżeńskim z kobietą, dopiero kilka lat temu Anna Grodzka zdecydowała się na zmianę płci. Wciąż jednak podważa się to, kim jest i zarzuca, że do polityki wdarła się jedynie dzięki swojej odmienności.

Nam opowiedziała, jak wygląda życie osoby transpłciowej i z jakimi sytuacjami musi mierzyć się na co dzień.

Życie osoby transpłciowej w Polsce to ostra jazda bez trzymanki. Ludzie, którzy nie znajdują swojej tożsamości odczuwanej psychicznie w tych realiach, w swoim ciele, w swoim wizerunku, są w sytuacji absolutnie dramatycznej - mówi. I dodaje: Ciągle ktoś za mną chodzi i mnie śledzi, bo jak nie to pismo to inne. Tak się właśnie zezwierzęciła współczesna polityka i współczesne media.

Zobaczcie drugą część wywiadu, którą przeprowadziły Malina Błańska i Natalia Kusiak.

ZOBACZ TAKŻE:

Grodzka udostępni mieszkanie autorowi „wSieci”? „Chce sprawdzić, czy napisał prawdę, będzie proces”

[VIDEO]http://lifestyle.wp.tv/i,Anna-Grodzka-udostepni-mieszkanie-autorowi-artykulu,mid,1642233,index.html[/VIDEO]

Źródło zdjęć: ONS

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Polki wciąż za mało wiedzą o ANTYKONCEPCJI! PRZYJACIEL do ŁÓŻKA. Kontrowersyjna aplikacja podbija Polskę Co jest bardziej kaloryczne - pączki czy faworki? Zobacz, zanim sięgniesz Kocham, ale nie mam ochoty na seks. Dlaczego kobiety stają się OZIĘBŁE? Energetyk zamiast kawy? To najgorszy sposób na pobudzenie organizmu Brutalne OKALECZANIE DZIEWCZYNEK wciąż praktykowane! Prawnie jest zabronione Stosujesz DIETĘ w CIĄŻY? To jeden z powodów otyłości u dzieci Członkinie Femenu znów ARESZTOWANE! Protestowały przeciwko ANTYISLAMSKIEMU stowarzyszeniu Ma nawet 4 razy mniej kalorii niż TRADYCYJNY PĄCZEK. Domowy przepis na dietetyczny przysmak MŁODZI OJCOWIE chętniej opiekują się dziećmi. Wszystko dzięki DŁUŻSZEMU URLOPOWI Tak tańczą ROSYJSKIE MISTRZYNIE pole dance Jak dbać o oczy? Wystarczy zdrowa dieta Domowe sposoby na ból zęba? Nie potrzebujesz ŚRODKÓW PRZECIWBÓLOWYCH Myślała, że URODZI BLIŹNIĘTA. Po porodzie była w szoku Kontrowersyjna miłość WIĘŹNIAREK. Poznały się na planie filmu Saszetki, żelki, syropy. Rodzice chętnie podają je dzieciom, nawet nie wiedząc, jak szkodzą BANANOWA przekąska dla dbających o linię Kobiety częściej zdradzają niż mężczyźni. Dlaczego jesteśmy NIEWIERNE? MASAŻ STÓP. Przyjemność, która może uleczyć całe ciało Prosta czynność zwiększy skuteczność ćwiczeń. Wystarczy 5 minut dziennie MOLESTOWANIE SEKSUALNE to nie tylko dotyk. Jak reagować? Chroni przed osteoporozą i KOBIECYMI nowotworami. Jednak wciąż jemy jej za mało Grodzka udostępni mieszkanie autorowi „wSieci”? „Chce sprawdzić, czy napisał prawdę, będzie proces” Prokuratura już bada sprawę Ziemkiewicza. Kapela: "Jerzy Urban też został skazany z tego paragrafu i zapłacił 20 tysięcy"