Anna Grodzka: "Życie OSOBY TRANSPŁCIOWEJ to ostra jazda bez trzymanki"

"Tak się właśnie zezwierzęciła współczesna polityka i współczesne media" - mówi.

Anna Grodzka to pierwsza transseksualna posłanka w polskim Sejmie, a jej obecność na scenie politycznej nieustannie budzi wiele kontrowersji. Tylko ostatnio stała się bohaterką artykułu, w którym dziennikarz analizował szczegóły jej życia. Na łamach tygodnika „W Sieci” sugerował, że Anna Grodzka oszukuje społeczeństwo, kreując się na transseksualistkę, a prywatnie mieszka z heteroseksualną kobietą – Lalką Podobińską, która jest szefową jej biura poselskiego.

Choć podczas narodzin jej płeć została określona jako męska, a przez niemal większość żucia miała na imię Krzysztof, a przez 30 lat była w związku małżeńskim z kobietą, dopiero kilka lat temu Anna Grodzka zdecydowała się na zmianę płci. Wciąż jednak podważa się to, kim jest i zarzuca, że do polityki wdarła się jedynie dzięki swojej odmienności.

Nam opowiedziała, jak wygląda życie osoby transpłciowej i z jakimi sytuacjami musi mierzyć się na co dzień.

Życie osoby transpłciowej w Polsce to ostra jazda bez trzymanki. Ludzie, którzy nie znajdują swojej tożsamości odczuwanej psychicznie w tych realiach, w swoim ciele, w swoim wizerunku, są w sytuacji absolutnie dramatycznej - mówi. I dodaje: Ciągle ktoś za mną chodzi i mnie śledzi, bo jak nie to pismo to inne. Tak się właśnie zezwierzęciła współczesna polityka i współczesne media.

Zobaczcie drugą część wywiadu, którą przeprowadziły Malina Błańska i Natalia Kusiak.

ZOBACZ TAKŻE:

Grodzka udostępni mieszkanie autorowi „wSieci”? „Chce sprawdzić, czy napisał prawdę, będzie proces”

[VIDEO]http://lifestyle.wp.tv/i,Anna-Grodzka-udostepni-mieszkanie-autorowi-artykulu,mid,1642233,index.html[/VIDEO]

Źródło zdjęć: ONS

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Swędzenie ustanie natychmiast. Zobacz niezawodny sposób na przykre objawy ukąszeń Niezwykłe włosy mieszkanki Indii Domowe sposoby na BÓL ZĘBA. Wystarczy zajrzeć do kuchni Są zdrowe tylko pozornie. Ilość cukru w nich zawarta wielokrotnie przekracza normę Obowiązkowy suplement dla przyszłych mam. NIE DZIAŁA u połowy kobiet! Częsty błąd posiadaczek cery tłustej. Wybierają niewłaściwy KREM Podstępny nowotwór. Przebiega bezobjawowo, bardzo często kończy się śmiercią Polacy mają dość rodzinnych wakacji. Czym kuszą oferty dla singli? Jak POLSKIE GWIAZDY poprawiają urodę? Oto najczęstsze zabiegi OBRZEZANIE coraz popularniejsze w Polsce. Lew-Starowicz obala mit Sekrety DOMOWEGO ROSOŁU. Tylko dzięki nim uzyskasz najlepszy smak Tych trendów w modzie mamy już DOŚĆ!