Anna Grodzka: "Życie OSOBY TRANSPŁCIOWEJ to ostra jazda bez trzymanki"

"Tak się właśnie zezwierzęciła współczesna polityka i współczesne media" - mówi.

Anna Grodzka to pierwsza transseksualna posłanka w polskim Sejmie, a jej obecność na scenie politycznej nieustannie budzi wiele kontrowersji. Tylko ostatnio stała się bohaterką artykułu, w którym dziennikarz analizował szczegóły jej życia. Na łamach tygodnika „W Sieci” sugerował, że Anna Grodzka oszukuje społeczeństwo, kreując się na transseksualistkę, a prywatnie mieszka z heteroseksualną kobietą – Lalką Podobińską, która jest szefową jej biura poselskiego.

Choć podczas narodzin jej płeć została określona jako męska, a przez niemal większość żucia miała na imię Krzysztof, a przez 30 lat była w związku małżeńskim z kobietą, dopiero kilka lat temu Anna Grodzka zdecydowała się na zmianę płci. Wciąż jednak podważa się to, kim jest i zarzuca, że do polityki wdarła się jedynie dzięki swojej odmienności.

Nam opowiedziała, jak wygląda życie osoby transpłciowej i z jakimi sytuacjami musi mierzyć się na co dzień.

Życie osoby transpłciowej w Polsce to ostra jazda bez trzymanki. Ludzie, którzy nie znajdują swojej tożsamości odczuwanej psychicznie w tych realiach, w swoim ciele, w swoim wizerunku, są w sytuacji absolutnie dramatycznej - mówi. I dodaje: Ciągle ktoś za mną chodzi i mnie śledzi, bo jak nie to pismo to inne. Tak się właśnie zezwierzęciła współczesna polityka i współczesne media.

Zobaczcie drugą część wywiadu, którą przeprowadziły Malina Błańska i Natalia Kusiak.

ZOBACZ TAKŻE:

Grodzka udostępni mieszkanie autorowi „wSieci”? „Chce sprawdzić, czy napisał prawdę, będzie proces”

[VIDEO]http://lifestyle.wp.tv/i,Anna-Grodzka-udostepni-mieszkanie-autorowi-artykulu,mid,1642233,index.html[/VIDEO]

Źródło zdjęć: ONS

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Chorzy na raka w kontrowersyjnej kampanii Tych trendów w modzie mamy już DOŚĆ! W 70 procentach przypadków chroni KOBIETY PRZED NOWOTWOREM! Największa tajemnica chrzecijaństwa. Jaka jest prawda? Jest jedyną Polką w Londyńskim Klubie Milionerów. Zaczynała od zera BEZSTRESOWE WYCHOWANIE dzieci to błąd? Większość nie wie, jak powinno wyglądać Odchudzasz się, ale nie chudniesz? Powodem mogą być utajone choroby Chorych jest coraz więcej. Wyleczą tylko połowę Polaków cierpiących na czerniaka Latem nakładasz krem z filtrem. A co z WITAMINĄ D? Smaczna alternatywa dla zwykłego RYŻU. Włosi go uwielbiają Zapach jest najważniejszy. Decyduje o ZACHOWANIU PŁCIOWYM Te nasiona leczą imponującą liczbę różnorodnych dolegliwości. Wystarczy zalać je wodą lub uprażyć