W trakcie grypy nie rezygnuj z KARMIENIA PIERSIĄ. Jest ważny powód

Światowa Organizacja Zdrowia zaleca karmienie piersią przez pierwsze 6 miesięcy życia dziecka.

Światowa Organizacja Zdrowia zaleca karmienie piersią wyłącznie przez pierwsze 6 miesięcy życia dziecka. Potem do diety dziecka można wprowadzać pokarmy stałe. Dłuższe karmienie nie ma wpływu na rozwój maluszka. Zwykle to on samo decyduje, kiedy chce zrezygnować z mleka matki.

Jak należy karmić noworodki? Nie wszystkie sygnalizują, że już się najadły. Warto więc wiedzieć, że aby zaspokoić głód, maluchy potrzebują średnio 10–15 minut ssania piersi. Starsze dzieci już tylko kilku minut.

Z podawania dziecku piersi nie należy rezygnować, gdy chorujemy na grypę. Wtedy w organizmie dziecka znajdzie się więcej przeciwciał.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Kiedy jest najlepszy czas na seks? U kobiet i mężczyzn wygląda to inaczej Częsty błąd posiadaczek cery tłustej. Wybierają niewłaściwy KREM Owoce tylko do południa i dużo węglowodanów. Dietetyk zdradza sekret dobrej diety Jak zadbać o prawidłowy SEN NIEMOWLAKA? Najlepsze sposoby, jak UŚPIĆ DZIECKO Przełomowa metoda leczenia NOWOTWORÓW. "To absolutne wydarzenie na skalę światową" Powody, przez które urzędnik nie pozwoli ci ZMIENIĆ NAZWISKA Najnowsze odkrycie kosmetologii. Zapobiega ZMARSZCZKOM i zwalcza CELLULIT Nadużywanie, nieregularne godziny przyjmowania. Jak zmniejszamy skuteczność ANTYBIOTYKÓW? Niskokaloryczne, detoksykujące i bogate w substancje odżywcze. Wszystko o popularnych sałatach Stosujesz DIETĘ w CIĄŻY? To jeden z powodów otyłości u dzieci Mama pomalowała córkę, mając ZAMKNIĘTE OCZY! Najlepszy sposób KROJENIA CEBULI według Gordona Ramseya