W trakcie grypy nie rezygnuj z KARMIENIA PIERSIĄ. Jest ważny powód

Światowa Organizacja Zdrowia zaleca karmienie piersią przez pierwsze 6 miesięcy życia dziecka.

Światowa Organizacja Zdrowia zaleca karmienie piersią wyłącznie przez pierwsze 6 miesięcy życia dziecka. Potem do diety dziecka można wprowadzać pokarmy stałe. Dłuższe karmienie nie ma wpływu na rozwój maluszka. Zwykle to on samo decyduje, kiedy chce zrezygnować z mleka matki.

Jak należy karmić noworodki? Nie wszystkie sygnalizują, że już się najadły. Warto więc wiedzieć, że aby zaspokoić głód, maluchy potrzebują średnio 10–15 minut ssania piersi. Starsze dzieci już tylko kilku minut.

Z podawania dziecku piersi nie należy rezygnować, gdy chorujemy na grypę. Wtedy w organizmie dziecka znajdzie się więcej przeciwciał.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Papież przechwycił pizzę jadąc papamobile! Co czeka gwiazdy WARSAW SHORE? Prześmiewcza wizja przyszłości Lifting twarzy BEZ SKALPELA. Wystarczy własna tkanka tłuszczowa Jest nowy TELEDYSK EDYTY GÓRNIAK! Nagrała go w USA Chorzy na raka w kontrowersyjnej kampanii Artysta fotografuje dziewczyny tańczące na rurze… POD WODĄ! Obrońcy zwierząt KRYTYKUJĄ Katy Perry! Jej produkcja może budzić obrzydzenie. Tak powstaje jedna z NAJCENNIEJSZYCH tkanin na świecie CIENIE pod oczami nie tylko postarzają. To znak problemów zdrowotnych Internet ŚMIEJE SIĘ z premier Ewy Kopacz. Wszystko przez NAGRANIE O OSCARACH Kobiety częściej zdradzają niż mężczyźni. Dlaczego jesteśmy NIEWIERNE? Najczęstsze błędy rodziców podczas PODAWANIA DZIECKU LEKÓW