W trakcie grypy nie rezygnuj z KARMIENIA PIERSIĄ. Jest ważny powód

Światowa Organizacja Zdrowia zaleca karmienie piersią przez pierwsze 6 miesięcy życia dziecka.

Światowa Organizacja Zdrowia zaleca karmienie piersią wyłącznie przez pierwsze 6 miesięcy życia dziecka. Potem do diety dziecka można wprowadzać pokarmy stałe. Dłuższe karmienie nie ma wpływu na rozwój maluszka. Zwykle to on samo decyduje, kiedy chce zrezygnować z mleka matki.

Jak należy karmić noworodki? Nie wszystkie sygnalizują, że już się najadły. Warto więc wiedzieć, że aby zaspokoić głód, maluchy potrzebują średnio 10–15 minut ssania piersi. Starsze dzieci już tylko kilku minut.

Z podawania dziecku piersi nie należy rezygnować, gdy chorujemy na grypę. Wtedy w organizmie dziecka znajdzie się więcej przeciwciał.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Wykorzystał brak prądu, by uciec od świeżo poślubionej żony Dlaczego tkwimy w nieudanym małżeństwie? "Oprawca jest jak narkotyk" Fenomenalne KREACJE OSCAROWE, które przeszły do historii Plamki na pomarańczach? Pod żadnym pozorem nie kupuj tych owoców Ważna informacja dla DAWCÓW ORGANÓW. Sprawdź, zanim się zdecydujesz Kiedyś złote korony, teraz szmaragdy i platyna. BIŻUTERIA NA ZĘBACH wraca do łask Pomysłowe i niebanalne dania z TRUSKAWEK Prezydent NADAL POLUJE? Tłumaczy się z obietnicy danej wyborcom Bez chemioterapii można pokonać raka. Nowe leki wyleczą go całkowicie Ciąża spowodowała u niej WSTYDLIWE ZMIANY Idealne ciastka na deszczowe wieczory. 4 składniki i gotowe Przez te błędy latem świeci nam się cera. Zobacz, jak utrwalić nawet mocny makijaż