MASAŻ STÓP. Przyjemność, która może uleczyć całe ciało

Można go wykonywać już w wieku niemowlęcym.

W stopach znajdują się receptory wszystkich systemów i organów naszego ciała oraz 7 tysięcy zakończeń nerwowych. Dlatego masaż tej części ciała jest pomocny w leczeniu wielu dolegliwościach. Refleksolog Dorota Brydacka poleca jego wykonywanie nawet w wieku niemowlęcym.

Zabieg trwa około godziny i składa się z trzech części: zaczyna i kończy fazą relaksacyjną, a między nimi jest uciskanie odpowiednich punktów na stopach. Co ważne, taki masaż nie przynosi żadnych negatywnych skutków. Jest wyłącznie przyjemnością, która dodatkowo może wspomóc prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu.

Źródło: Newsrm.tv

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Takiej SZYNKI nie kupuj w żadnym wypadku. Zwróć uwagę na kolor i skórkę Urlop ojcowski to nie wszystko. Tacie należy się więcej wolnych dni Obsługiwały Lecha Wałęsę, Natalię Oreiro i Dalajlamę. Agentki strefy VIP zdradzają kulisy zawodu W Polsce gorzej niż w USA. Frytki zawierają substancję rakotwórczą 10-kilogramowy RATLEREK uratował pana przed dzikiem! Czy IDEALNY chłopak istnieje? Tak, ale... MIRANDA KERR pokazała swoje wyluzowane oblicze Pestki - niedoceniany składnik winogron. Dlaczego warto je jeść? Jak nauczyć się asertywności? Najlepszy jest amerykański sposób "na kanapkę" Nieoczekiwane zwroty akcji na ślubach i weselach Mobbing w pracy to wciąż tabu. Niektórzy nawet nie wiedzą, że są jego ofiarami Beyonce POPŁAKAŁA SIĘ na ostatnim koncercie trasy koncertowej!