Takiej SZYNKI nie kupuj w żadnym wypadku. Zwróć uwagę na kolor i skórkę

Podstawowym składem dobrej szynki powinny być: mięso sól i przyprawy.

Podstawowym składem dobrej szynki powinny być: mięso, sól i przyprawy. Zawartość wody nie może przekraczać 2 proc. Im więcej dodatków, tym mniej zdrowa jest wędlina. Unikajmy szynki, w której plastrach widać dużo wolnej przestrzeni. W takim produkcie możemy spodziewać się znacznej ilości wody lub żelatyny.

Szynka po przekrojeniu musi być wilgotna, ale nie błyszcząca, zaś jej skórka powinna brudzić palce. Oznacza to, że mięso było wędzone, nie zaś farbowane. Im szynka jest bardziej różowa, tym naturalniejszy jest jej skład.

Źródło: TVP

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Kocham, ale nie mam ochoty na seks. Dlaczego kobiety stają się OZIĘBŁE? Ulga podatkowa to tylko jeden z przywilejów. Na co mogą liczyć DAWCY KRWI? STUDENTKI, SAMOTNE MATKI, mężczyźni. Zarabiają tysiące na nagości w internecie Naturalny lek o niezwykłych właściwościach. Oczyszcza krew i cały organizm Co mówią CHORZY MĘŻCZYŹNI? Prawdziwe? Polska supermodelka robi karierę aktorską. MAŁGOSIA BELA zagra jedną z głównych ról! Nadużywanie, nieregularne godziny przyjmowania. Jak zmniejszamy skuteczność ANTYBIOTYKÓW? Kiedy jest najlepszy czas na seks? U kobiet i mężczyzn wygląda to inaczej Nowa gwiazda Bollywood? Tej twarzy NIE ZAPOMNISZ Reakcje ludzi na MAKIJAŻ w stylu KIM KARDASHIAN! Danuta Wałęsa zachęca kobiety do rodzenia dzieci! MAJEWSKI parodiuje "Filiżankę" Michała Wiśniewskiego