Zioła spoza Polski szczególnie niebezpieczne. Sprawdź, czego używasz w kuchni

Jak wybrać zioła oraz w jakich warunkach je przechowywać?

Dodają potrawom smaku, zdobią, a niektóre nawet odchudzają. Nie wyobrażamy sobie kuchni bez ziół i dodajemy je niemal do każdego posiłku. Kupując przyprawy, warto zwracać uwagę na kraj pochodzenia. Te sprzedawane jako polskie, nie zawsze pochodzą z naszego kraju. Eksportowane spoza Unii Europejskiej mogą być szkodliwe dla zdrowia, jak w przypadku zarazy ogórkowej, spowodowanej nasionami soi. Pamiętajmy też, że źle przechowywane tracą swoje właściwości.

A jak działają na nasz organizm popularne zioła? Szczypiorek obniża ciśnienie, pobudza apetyt i ma działanie bakteriobójcze, koper wpływa korzystnie na pracę nerek, ma działanie odkażające i przeciwskurczowe, a natka pietruszki usuwa nadmiar wody z organizmu, zwiększa wydalanie moczu oraz dobrze działa na wzrok.

Źródło: TVN Style

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

JENNIFER LAWRENCE na wrześniowej okładce VOGUE! Adam Levin zaśpiewał jak MICHAEL JACKSON i FRANK SINATRA! Polska supermodelka robi karierę aktorską. MAŁGOSIA BELA zagra jedną z głównych ról! Sądzisz, że jesteś dobrym człowiekiem? Jeden test i odpowiedź nie będzie oczywista W Polsce gorzej niż w USA. Frytki zawierają substancję rakotwórczą Choroby mózgu coraz większym problemem. CO TRZECI POLAK zagrożony Rekonstrukcja ratunkiem dla ZNISZCZONYCH WŁOSÓW. Efekt widoczny nawet 8 tygodni Pestki - niedoceniany składnik winogron. Dlaczego warto je jeść? Anna Komorowska: "Na trudne sytuacje nasza rodzina jest idealna!" Odchudza, oczyszcza, a nawet łagodzi katar. Jeden z najdrowszych dodatków do posiłków Zarabiają nawet 40 tysięcy miesięcznie! Tak pracują POLSCY MĘŻCZYŹNI na telefon Uważaj, żeby nie zarazić się od psa. Groźne pasożyty niebezpieczne zwłaszcza dla dzieci!