Brudne dziecko to szczęśliwe dziecko? Nie tylko. Nadmierna higiena jest przyczyną wielu chorób

"Im czystsze dziecko, tym jest więcej alergii i większa szansa na rozwój poważnych chorób".

Dla jednych brudne dziecko to szczęśliwe dziecko, dla drugich sterylne warunki pozwolą uniknąć wielu chorób. Czy więc rodzice powinni myć dziecko po każdym ubrudzeniu rączek?

Im czystsze dziecko, tym jest więcej alergii i większa szansa na rozwój poważnych chorób typu cukrzyca czy zapalenie jelit – ostrzega dr Paweł Grzesiowski. - Powodem jest nadużywanie chemii i antybiotyków.

Nie znaczy to, że powinniśmy zaniedbywać maluszka. Można jednak pozwolić mu na ubrudzenie ubranek i obrzucenie się piaskiem. To na pewno nie zaszkodzi, a być może uszczęśliwi naszą pociechę.

Źródło: TVP

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

To najgroźniejszy typ aut. Naraża kierowców na nowotwory Papież przechwycił pizzę jadąc papamobile! Cała prawda o cudzie narodzin. Tak wygląda PORODÓWKA Jest nowy TELEDYSK EDYTY GÓRNIAK! Nagrała go w USA Sposób na grzywkę BEZ SKRACANIA włosów! Nie chcą poświęcać się karierze i stawiają na pasje. POKOLENIE Y wkrótce zdominuje rynek pracy Rozpaczliwy singiel ROBINA THICKE. Śpiewa dla żony Ile naprawdę ZARABIAJĄ polscy KSIĘŻA? Najlepszy sposób KROJENIA CEBULI według Gordona Ramseya Jest najstarszym taksówkarzem w Polsce. W zawodzie pracuje od 58 lat! Dziarski staruszek odkrywa INTERNET. Bezcenna reakcja na komentarze na Facebooku Rośnie popularność DOUL w Polsce! Dzięki nim poród będzie łatwiejszy