Brudne dziecko to szczęśliwe dziecko? Nie tylko. Nadmierna higiena jest przyczyną wielu chorób

"Im czystsze dziecko, tym jest więcej alergii i większa szansa na rozwój poważnych chorób".

Dla jednych brudne dziecko to szczęśliwe dziecko, dla drugich sterylne warunki pozwolą uniknąć wielu chorób. Czy więc rodzice powinni myć dziecko po każdym ubrudzeniu rączek?

Im czystsze dziecko, tym jest więcej alergii i większa szansa na rozwój poważnych chorób typu cukrzyca czy zapalenie jelit – ostrzega dr Paweł Grzesiowski. - Powodem jest nadużywanie chemii i antybiotyków.

Nie znaczy to, że powinniśmy zaniedbywać maluszka. Można jednak pozwolić mu na ubrudzenie ubranek i obrzucenie się piaskiem. To na pewno nie zaszkodzi, a być może uszczęśliwi naszą pociechę.

Źródło: TVP

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Cztery lata i 26 krajów. Podczas podróży nagrywał FILM ZARĘCZYNOWY! Kastracja pomoże UNIKNĄĆ RAKA. Skutki są jednak bardzo poważne Co kryje się w MIĘSIE MIELONYM? Uważaj na sztuczki producentów Nieoceniona broń w walce z wieloma chorobami. Każda matka powinna o tym wiedzieć Prosta czynność zwiększy skuteczność ćwiczeń. Wystarczy 5 minut dziennie Te ZAMIENNIKI POSIŁKÓW możesz stosować przy nieregularnym trybie życia Parówki to czubek góry lodowej. Na czym jeszcze oszukują producenci? 10-kilogramowy RATLEREK uratował pana przed dzikiem! Mężczyzna z szydełkiem. Kiedyś się tego wstydził, dziś robi na tym biznes Cenny OLEJ. Pomoże pozbyć się centymetrów z brzucha Chcą, żeby dzieci bawiły się niepełnosprawnymi lalkami. Polska zabawka odniesie sukces? Zamieszczasz ZDJĘCIA W SIECI? Możesz łatwo złamać prawo