Brudne dziecko to szczęśliwe dziecko? Nie tylko. Nadmierna higiena jest przyczyną wielu chorób

"Im czystsze dziecko, tym jest więcej alergii i większa szansa na rozwój poważnych chorób".

Dla jednych brudne dziecko to szczęśliwe dziecko, dla drugich sterylne warunki pozwolą uniknąć wielu chorób. Czy więc rodzice powinni myć dziecko po każdym ubrudzeniu rączek?

Im czystsze dziecko, tym jest więcej alergii i większa szansa na rozwój poważnych chorób typu cukrzyca czy zapalenie jelit – ostrzega dr Paweł Grzesiowski. - Powodem jest nadużywanie chemii i antybiotyków.

Nie znaczy to, że powinniśmy zaniedbywać maluszka. Można jednak pozwolić mu na ubrudzenie ubranek i obrzucenie się piaskiem. To na pewno nie zaszkodzi, a być może uszczęśliwi naszą pociechę.

Źródło: TVP

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Wspólny trening rzeźbi sylwetkę i rozpala zmysły. Jak ćwiczą FIT LOVERS? Tak powstaje jeden z najbardziej ekskluzywnych trunków świata SEKS KAMERKI. Tak Polacy zarabiają na życie. Wśród nich samotne matki i młode małżeństwa One zdradzają twój prawdziwy wiek. Jak zapobiegać powstawaniu zmarszczek na szyi i dekolcie? Co tak naprawdę MYŚLĄ MĘŻCZYŹNI? Była solistka Polskiego Baletu Narodowego TAŃCZY NA RURZE! Mniej odporni na ból, wrażliwi na słońce. Cała prawda o RUDOWŁOSYCH Najlepsze momenty rozmowy z EWĄ KOPACZ. Wywiad w Vivie niczego jej nie nauczył? UCIĄŻLIWA DOLEGLIWOŚĆ dotyka aż 80. procent społeczeństwa! Można jej zapobiec Louis Hamilton zagrał w paintballa z PÓŁNAGIM KOLEGĄ! Strzelał do jego pośladków Podstępny nowotwór. Przebiega bezobjawowo, bardzo często kończy się śmiercią Uczestniczka WARSAW SHORE w teledysku polskiego boysbandu!