"No woman, no drive". Kolejna akcja przeciwko DYSKRYMINACJI kobiet

Irański komik Alaa Wardi zamieścił w sieci przeróbkę utworu Boba Marleya w odpowiedzi na głośno sprawę zakazu prowadzenia samochodu przez kobiety w Arabii Saudyjskiej.

Arabia Saudyjska to jedyny kraj na świecie, w którym kobiety nie mogą prowadzić samochodu. Mimo że zakaz ma nieformalny charakter, większość kobiet obawia się konsekwencji i rezygnuje z jazdy samochodem za kierownicą.

Saudyjskie aktywistki postanowiły sprzeciwić się nieuzasadnionemu zakazowi. 26 października zorganizowały protest i..nagrały filmy, na których siedzą za kierownicą samochodu i jadą przez miasto. Filmy opublikowały w Internecie.

W odpowiedzi na to, w sieci pojawiło się nagranie irańskiego komika Alaa Wardiego (aktualnie mieszkającego w Arabii Saudyjskiej), który wykonuje przeróbkę utworu Boba Marleya "No woman, no cry" - "No woman, no drive".

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Zarabiają na spełnianiu fantazji z "50 Twarzy Greya" Chińczycy pokochali 8-latkę z Polski. Powtórzy sukces Bayer Full? Drewniana deska działa antybakteryjnie. Ale nie możesz jej moczyć i myć w zmywarce Obrońcy zwierząt KRYTYKUJĄ Katy Perry! Polacy 7. NAJBARDZIEJ OTYŁYM narodem Europy. Nie potrafimy się odchudzać? PARODIE utworu "BRAĆ" Donatana, Cleo i zespołu Enej Niezwykły projekt młodych Polaków. RAPUJĄ w języku MIGOWYM UMIĘŚNIONE CIAŁO Holenderki robi furorę w internecie Kontrowersyjna metoda leczenia dotarła do Polski. Tak robili to Majowie! Czy mając małą wadę wzroku, należy nosić OKULARY? Poznaj fakty i mity Mucha znów powiedziała za dużo. Robi to celowo? Co piąty turysta wraca z egzotyczną chorobą. "To personel przenosi choroby"