"No woman, no drive". Kolejna akcja przeciwko DYSKRYMINACJI kobiet

Irański komik Alaa Wardi zamieścił w sieci przeróbkę utworu Boba Marleya w odpowiedzi na głośno sprawę zakazu prowadzenia samochodu przez kobiety w Arabii Saudyjskiej.

Arabia Saudyjska to jedyny kraj na świecie, w którym kobiety nie mogą prowadzić samochodu. Mimo że zakaz ma nieformalny charakter, większość kobiet obawia się konsekwencji i rezygnuje z jazdy samochodem za kierownicą.

Saudyjskie aktywistki postanowiły sprzeciwić się nieuzasadnionemu zakazowi. 26 października zorganizowały protest i..nagrały filmy, na których siedzą za kierownicą samochodu i jadą przez miasto. Filmy opublikowały w Internecie.

W odpowiedzi na to, w sieci pojawiło się nagranie irańskiego komika Alaa Wardiego (aktualnie mieszkającego w Arabii Saudyjskiej), który wykonuje przeróbkę utworu Boba Marleya "No woman, no cry" - "No woman, no drive".

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

AGATA MŁYNARSKA zaliczyła wpadkę na wizji. Sama się z siebie śmiała! Jakub od pięciu lat systematycznie poprawia urodę... Jak zadbać o stopy latem? Te błędy pięlęgnacyjne niszczą je najbardziej Brutalne OKALECZANIE DZIEWCZYNEK wciąż praktykowane! Prawnie jest zabronione Muszki, mrówki, osy w kuchni. Pozbądź się ich szybko i bez chemii DZIEŃ Z ŻYCIA młodej matki. Pod koniec dnia dom wyglądał jeszcze GORZEJ Sami przyczyniamy się do pogłębienia problemu. Jak walczyć z trudnością z zasypianiem? Tak BAWIĄ SIĘ OJCOWIE z dziećmi, gdy matki nie patrzą Kocham, ale nie mam ochoty na seks. Dlaczego kobiety stają się OZIĘBŁE? Danuta Wałęsa zachęca kobiety do rodzenia dzieci! Frytki afrodyzjakiem? Jeśli są z... BAKŁAŻANA Jak przechowywać żywność w lodówce? Miejsce MA ZNACZENIE