"No woman, no drive". Kolejna akcja przeciwko DYSKRYMINACJI kobiet

Irański komik Alaa Wardi zamieścił w sieci przeróbkę utworu Boba Marleya w odpowiedzi na głośno sprawę zakazu prowadzenia samochodu przez kobiety w Arabii Saudyjskiej.

Arabia Saudyjska to jedyny kraj na świecie, w którym kobiety nie mogą prowadzić samochodu. Mimo że zakaz ma nieformalny charakter, większość kobiet obawia się konsekwencji i rezygnuje z jazdy samochodem za kierownicą.

Saudyjskie aktywistki postanowiły sprzeciwić się nieuzasadnionemu zakazowi. 26 października zorganizowały protest i..nagrały filmy, na których siedzą za kierownicą samochodu i jadą przez miasto. Filmy opublikowały w Internecie.

W odpowiedzi na to, w sieci pojawiło się nagranie irańskiego komika Alaa Wardiego (aktualnie mieszkającego w Arabii Saudyjskiej), który wykonuje przeróbkę utworu Boba Marleya "No woman, no cry" - "No woman, no drive".

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Niewygodne szpilki? Posłuchaj rad stylistki Cała prawda o cudzie narodzin. Tak wygląda PORODÓWKA Zrobił to z miłości do syna. Dziecko WYTATUOWAŁO mu własny rysunek Niezwykłe właściwości OCTU JABŁKOWEGO. Zapomniana broń w walce ze zbędnymi kilogramami Efektowny sposób wyrabiania LODÓW Tak przygotowywali się do otwarcia pierwszego fast foodu w Polsce. Archiwalna relacja pracowników Zwyczajne POCAŁUNKI mogą być groźne DLA ZĘBÓW Magnetyczne kulki doprowadziły dziecko do SEPSY Są zdrowe tylko pozornie. Ilość cukru w nich zawarta wielokrotnie przekracza normę Jedz truskawki. Wzmacniają odporność, chronią od wolnych rodników Wypełnienia gorszej jakości, próchnica wtórna. Polacy boją się państwowych wizyt u dentysty Czy ZAZDROŚĆ może zniszczyć związek? Cała prawda o zazdrośnikach