"No woman, no drive". Kolejna akcja przeciwko DYSKRYMINACJI kobiet

Irański komik Alaa Wardi zamieścił w sieci przeróbkę utworu Boba Marleya w odpowiedzi na głośno sprawę zakazu prowadzenia samochodu przez kobiety w Arabii Saudyjskiej.

Arabia Saudyjska to jedyny kraj na świecie, w którym kobiety nie mogą prowadzić samochodu. Mimo że zakaz ma nieformalny charakter, większość kobiet obawia się konsekwencji i rezygnuje z jazdy samochodem za kierownicą.

Saudyjskie aktywistki postanowiły sprzeciwić się nieuzasadnionemu zakazowi. 26 października zorganizowały protest i..nagrały filmy, na których siedzą za kierownicą samochodu i jadą przez miasto. Filmy opublikowały w Internecie.

W odpowiedzi na to, w sieci pojawiło się nagranie irańskiego komika Alaa Wardiego (aktualnie mieszkającego w Arabii Saudyjskiej), który wykonuje przeróbkę utworu Boba Marleya "No woman, no cry" - "No woman, no drive".

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Niepełnosprawne zwierzęta są bardziej związane z człowiekiem Ta metoda WYPRZE ANTYBIOTYKOTERAPIĘ? Leczy ogromną ilość dolegliwości i chorób ZUS kontroluje przedsiębiorcze KOBIETY W CIĄŻY. "80 procent przypadków to fikcja" Cała prawda o cudzie narodzin. Tak wygląda PORODÓWKA Od urodzenia NIE MA RĄK. Pokazał, jak się goli ANJA RUBIK jako dresiara w klipie Doroty Masłowskiej! Jak wybrać dobrą RYBĘ? Niebezpieczne takie gatunki jak tuńczyk czy panga Jak było naprawdę? HISTORIE KOBIET kontra rzeczywistość Natalia Siwiec pozuje w TUTORIALU MAKIJAŻOWYM Witaminowa bomba zamiast masła. Trzy pomysły na PASTY DO KANAPEK MŁODZI OJCOWIE chętniej opiekują się dziećmi. Wszystko dzięki DŁUŻSZEMU URLOPOWI SYN Grzegorza Ciechowskiego o KOLEKCJI inspirowanej stylem muzyka