Tak powstaje popularny "eliksir młodości". Sekret drogocennego olejku arganowego

Olejek arganowy jest jednym z najdroższych i najbardziej cenionych olejów na świecie.

Jest jednym z najdroższych i najbardziej cenionych olejów na świecie. Ma liczne właściwości medyczne i jest ważnym składnikiem wykorzystywanym do produkcji kosmetyków. Obniża poziom cholesterolu, poprawia krążenie, wspomaga naturalną odporność organizmu, a także odżywia włosy i cerę. Sprawdza się w walce z suchością skóry, bliznami, zmarszczkami, pomaga też wyleczyć przetłuszczanie. Zawiera stygmasterol, tirukallol i witaminę E, które regenerują naskórek, wzmacniają komórki i zapobiegają pojawianiu się głębokich bruzd.

Olej arganowy pozyskuje się z owoców kolczastego drzewa — arganii żelaznej, występującej naturalnie jedynie na półpustynnych obszarach północnej Afryki. Tradycyjny sposób produkcji jest niezwykle pracochłonny. W procesie jego pozyskiwania biorą udział m.in. kozy. Ponieważ ziarna trudno otworzyć, zbiera się je wyplute lub wydalone w… kozich odchodach.

Źródło: Discovery Science

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

"Pogromczyni Tuska" promuje się w TELEWIZJI TRWAM! KOT-PIELĘGNIARZ pomaga w leczeniu innych. Sam cudem uniknął uśpienia Pokazała w teledysku prawdziwe KOBIECE PIĘKNO Jest zdrowy i nie tuczy. Cała prawda o MAKARONIE Jak przechowywać żywność w lodówce? Miejsce MA ZNACZENIE Cała prawda o cudzie narodzin. Tak wygląda PORODÓWKA Urodziła się z DEFEKTEM NARZĄDÓW. Lekarz opracował zdumiewającą metodę leczenia Umalował ją JEJ CHŁOPAK! Jak wyszło? Jak brzmią różne języki dla OBCOKRAJOWCA? 4 filiżanki kawy - tyle wystarczy, by poważnie obniżyć płodność! Parówki to czubek góry lodowej. Na czym jeszcze oszukują producenci? Najtańsza przekąska? Polski bloger poleca OBIERKI Z ZIEMNIAKÓW