ŻELAZKO: fakty i mity. Sprawdź, zanim kupisz

Najważniejsza jest... stopa.

Są tacy, którzy twierdzą, że im cięższe jest żelazko, tym lepsze są efekty prasowania. To mit. Najważniejsza jest część żelazka zwana stopą. Skuteczność prasowania zależy od jej temperatury, materiału, z jakiego jest wykonana i ilości pary, jaką jest w stanie wytworzyć.

Współczesne żelazka ważą od kilograma do półtora. Cięższe po prostu męczą rękę.

Przy wyborze żelazka najpierw powinniśmy spojrzeć z czego wykonana jest stopa. Najlepiej, jeśli jest ceramiczna lub szafirowa. Mają one najlepszy poślizg i są najtrwalsze.

Innym spotykanym mitem jest ten, ile żelazko powinno mieć mocy i opinia, że im więcej, tym lepiej. Wystarczy, jeśli kupimy sprzęt o mocy 2200 W. Oczywiście, są takie żelazka, które mają i 3000 W, ale one tylko podwyższą nam rachunek za prąd.

Kabel powinien być jak najdłuższy. U niektórych żelazek sięgają nawet trzech metrów długości.

Źródło: TVN Style/x-news

Źródło zdjęcia: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Kiszona kapusta, pikle... Mało kalorii, dużo zdrowia Jak NIE PRZYTYĆ po rzuceniu palenia. Kilka rad Cierpi na nią ok. 230 tys. Polaków. Naukowcy wreszcie wiedzą, jak ją leczyć Szyk na stoku to nie wszystko. Kilka rad, co spakować na ferie Frytki afrodyzjakiem? Jeśli są z... BAKŁAŻANA Dzięki niej zachowasz młodość i figurę. Ile dobra ma w sobie kukurydza? Sexy bielizna dla katoliczek? "Trzeba podobać się duchowo i po ludzku" Odchudzasz się, jesz w biegu? Narażasz się na groźne niedobory witamin Jeff poddał się DEPILACJI woskiem dla... dobra nauki Rośnie popularność DOUL w Polsce! Dzięki nim poród będzie łatwiejszy Niewygodne szpilki? Posłuchaj rad stylistki Nie daj się oszukać. Produkty PEŁNOZIARNISTE nie zawsze zdrowe Najgorsze pozycje dla KRĘGOSŁUPA. Pozostajemy w nich przez większość doby Holland o pracy nad "House of Cards". Są minusy Urządź sobie domowe SPA. Cztery pomysły na piękne włosy i skórę Dziecko na sprzedaż. Przez lukę w prawie kwitnie podziemie adopcyjne W Polsce gorzej niż w USA. Frytki zawierają substancję rakotwórczą Naturalny sposób na zwiększenie POTENCJI SEKSUALNEJ Ulubiony napój na zimowe wieczory. Poprawi humor i rozgrzeje Naturalny lek. Łagodzi kaszel, wzmacnia odporność, leczy wrzody Wstydliwy nowotwór. Dotyka aż 10 TYSIĘCY mężczyzn rocznie Wiktor urodził się jako kobieta. Opowiedział o swojej metamorfozie MOKRE BUTY? Tak je wysuszysz i nadasz piękny zapach Oczyszczają organizm z toksyn, wspomagają leczenie RAKA. Zastąpią tradycyjną medycynę?