ŻELAZKO: fakty i mity. Sprawdź, zanim kupisz

Najważniejsza jest... stopa.

Są tacy, którzy twierdzą, że im cięższe jest żelazko, tym lepsze są efekty prasowania. To mit. Najważniejsza jest część żelazka zwana stopą. Skuteczność prasowania zależy od jej temperatury, materiału, z jakiego jest wykonana i ilości pary, jaką jest w stanie wytworzyć.

Współczesne żelazka ważą od kilograma do półtora. Cięższe po prostu męczą rękę.

Przy wyborze żelazka najpierw powinniśmy spojrzeć z czego wykonana jest stopa. Najlepiej, jeśli jest ceramiczna lub szafirowa. Mają one najlepszy poślizg i są najtrwalsze.

Innym spotykanym mitem jest ten, ile żelazko powinno mieć mocy i opinia, że im więcej, tym lepiej. Wystarczy, jeśli kupimy sprzęt o mocy 2200 W. Oczywiście, są takie żelazka, które mają i 3000 W, ale one tylko podwyższą nam rachunek za prąd.

Kabel powinien być jak najdłuższy. U niektórych żelazek sięgają nawet trzech metrów długości.

Źródło: TVN Style/x-news

Źródło zdjęcia: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Sekretna misja księdza Jana. Zbiera KOBIECĄ BIELIZNĘ Jak brzmią różne języki dla OBCOKRAJOWCA? Dziecko nie chodzi lub nie mówi. Kiedy należy zacząć się martwić? Polska dziennikarka miała romans z ROSYJSKIM SNAJPEREM Urlop ojcowski to nie wszystko. Tacie należy się więcej wolnych dni Dlaczego Polacy nie decydują się na RODZICIELSTWO? Większość chce trójki dzieci Niezwykły projekt młodych Polaków. RAPUJĄ w języku MIGOWYM Drewniana deska działa antybakteryjnie. Ale nie możesz jej moczyć i myć w zmywarce Kobieta mogła UMRZEĆ przez SEKS? Uważaj na popularne MIELONKI. Najgorszej jakości mięso to nie jedyna ich wada Odchudzasz się, jesz w biegu? Narażasz się na groźne niedobory witamin Mniej odporni na ból, wrażliwi na słońce. Cała prawda o RUDOWŁOSYCH