Wady i zalety porodu w wodzie. Kiedy warto wybrać tę metodę?

O zaletach i wadach takiego porodu mówił ginekolog Grzegorz Południewski.

Coraz więcej kobiet decyduje się na poród w wodzie, a polskie szpitale tworzą do tego odpowiednie warunki. Wiele osób docenia łagodzące właściwości wody, która zmniejsza stres, skurcze i bóle porodowe. Poród w wodzie trwa również krócej i ogranicza ryzyko niedotlenienia płodu.

O zaletach i wadach takiego porodu mówił ginekolog Grzegorz Południewski.

Tę technikę można zastosować wyłącznie do absolutnie fizjologicznego przebiegu, kiedy nie ma żadnych cech patologii i wszystko idzie naturalnym rytmem - podkreślił. I dodał:

Rodzimy się z odruchem pływania, w związku z tym, jeśli dziecko podczas rodzenia natrafi na płyn w swoim środowisku, nie aspiruje tego płynu do płuc. Dziecko rodzi się z zapadniętymi płucami i dopiero pierwszy oddech wzięty na zewnątrz daje szansę na rozprężenie tych płuc. Odruch nurkowania utrzymuje się u dzieci do 6. miesiąca. Do tej pory możemy dziecko nauczyć pływać, a nawet nurkować.

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Jak prawidłowo wywieszać flagę narodową? Oto podstawowe zasady Nadużywanie, nieregularne godziny przyjmowania. Jak zmniejszamy skuteczność ANTYBIOTYKÓW? Są zdrowe tylko pozornie. Ilość cukru w nich zawarta wielokrotnie przekracza normę Jak WYCZYŚCIĆ SÓL i zadbać o buty po zimie? Jak zwiększyć skuteczność produktów ANTYCELLULITOWYCH? Polki nie potrafią się odchudzać? Dlaczego diety nie działają? Epidemiolodzy ostrzegają PRZED GRYPĄ wszystkie KOBIETY starające sie o dziecko Polacy NARZEKAJĄ NA RZĄD i władzę! Pomaga rodzić i zna prawa kobiet w ciąży. Kim jest DOULA? Tak wygląda najbrzydszy pies świata Chirurgiczny sposób na MŁODY WYGLĄD? Lekarze ostrzegają przed zagrożeniem dla GAŁEK OCZNYCH Jak gwiazdy zwracają się do swoich TEŚCIÓW?