Wady i zalety porodu w wodzie. Kiedy warto wybrać tę metodę?

O zaletach i wadach takiego porodu mówił ginekolog Grzegorz Południewski.

Coraz więcej kobiet decyduje się na poród w wodzie, a polskie szpitale tworzą do tego odpowiednie warunki. Wiele osób docenia łagodzące właściwości wody, która zmniejsza stres, skurcze i bóle porodowe. Poród w wodzie trwa również krócej i ogranicza ryzyko niedotlenienia płodu.

O zaletach i wadach takiego porodu mówił ginekolog Grzegorz Południewski.

Tę technikę można zastosować wyłącznie do absolutnie fizjologicznego przebiegu, kiedy nie ma żadnych cech patologii i wszystko idzie naturalnym rytmem - podkreślił. I dodał:

Rodzimy się z odruchem pływania, w związku z tym, jeśli dziecko podczas rodzenia natrafi na płyn w swoim środowisku, nie aspiruje tego płynu do płuc. Dziecko rodzi się z zapadniętymi płucami i dopiero pierwszy oddech wzięty na zewnątrz daje szansę na rozprężenie tych płuc. Odruch nurkowania utrzymuje się u dzieci do 6. miesiąca. Do tej pory możemy dziecko nauczyć pływać, a nawet nurkować.

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Odchudza, oczyszcza, a nawet łagodzi katar. Jeden z najdrowszych dodatków do posiłków Koniec ze strachem przed lataniem. Polscy studenci znaleźli sposób Wzruszająca historia NIEWIDOMEGO PSA Najlepsze momenty rozmowy z EWĄ KOPACZ. Wywiad w Vivie niczego jej nie nauczył? DWA tygodnie wystarczą, by OCZYŚCIĆ ORGANIZM. Warto zrobić to jeszcze przed wiosną Płukanie nie wystarczy. Jak EKOLOGICZNIE zmyć pestycydy z owoców i warzyw? Anna Grodzka o relacjach z Jarosławem Kaczyńskim. „Ciekawe, czy pocałowałby mnie w rękę” Domowa ZUPA INSTANT. Wystarczy zalać ją wrzątkiem! Umalował ją JEJ CHŁOPAK! Jak wyszło? One zdradzają twój prawdziwy wiek. Jak zapobiegać powstawaniu zmarszczek na szyi i dekolcie? Tak RATUJĄ PORWANE KOBIETY. Prywatny detektyw zdradził techniki operacyjne Pracodawca musi być na to gotowy. Nawet 60 dni w roku WOLNYCH OD PRACY dla rodziców