Wady i zalety porodu w wodzie. Kiedy warto wybrać tę metodę?

O zaletach i wadach takiego porodu mówił ginekolog Grzegorz Południewski.

Coraz więcej kobiet decyduje się na poród w wodzie, a polskie szpitale tworzą do tego odpowiednie warunki. Wiele osób docenia łagodzące właściwości wody, która zmniejsza stres, skurcze i bóle porodowe. Poród w wodzie trwa również krócej i ogranicza ryzyko niedotlenienia płodu.

O zaletach i wadach takiego porodu mówił ginekolog Grzegorz Południewski.

Tę technikę można zastosować wyłącznie do absolutnie fizjologicznego przebiegu, kiedy nie ma żadnych cech patologii i wszystko idzie naturalnym rytmem - podkreślił. I dodał:

Rodzimy się z odruchem pływania, w związku z tym, jeśli dziecko podczas rodzenia natrafi na płyn w swoim środowisku, nie aspiruje tego płynu do płuc. Dziecko rodzi się z zapadniętymi płucami i dopiero pierwszy oddech wzięty na zewnątrz daje szansę na rozprężenie tych płuc. Odruch nurkowania utrzymuje się u dzieci do 6. miesiąca. Do tej pory możemy dziecko nauczyć pływać, a nawet nurkować.

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

2 mln Polaków cierpi na przewlekłą chorobę płuc. Połowa o tym nie wie Jak szybko nauczyć się JĘZYKÓW OBCYCH? Szkolne metody są nieskuteczne Ukradli staruszce cenne OBRAZY. Podali się za URZĘDNIKÓW Zarabiają nawet 100 tys. za rodzenie dzieci. Polskie prawo nie radzi sobie z surogatkami Młodzi mężczyźni nie chcą być księżmi? Kościół rozpaczliwie szuka młodych kapłanów 8-latka z Kazachstanu podbija sieć. Pokazała, jak trenuje boks! Co drugi mężczyzna i co trzecia kobieta. Tak zdradzają Polacy Jak wybrać dobry jogurt? Istotną cechą jest konsystencja Jak i gdzie przechowywać warzywa i owoce? Zła temperatura może je popsuć Co zużywa najwięcej PRĄDU W DOMU? Polacy nie mają pojęcia DIETA Z PUDEŁKA pułapką dla pragnących schudnąć. Łatwo o efekt jojo Większość osób nieprawidłowo ćwiczy brzuch. Jak zwiększyć efektywność "BRZUSZKÓW"? Zapomniana metoda wraca do łask. Wszystko o leczeniu PIJAWKAMI Domowe sposoby na BÓL ZĘBA. Wystarczy zajrzeć do kuchni Niskokaloryczne, detoksykujące i bogate w substancje odżywcze. Wszystko o popularnych sałatach Dziecko wystawiło głodne psy na życiową próbę. Wszystko przez HERBATNIKA 25 najbardziej uzależniających produktów spożywczych Niezwykłe włosy mieszkanki Indii Kompromitujące odpowiedzi Polaków. Oni na pewno nie zdaliby MATURY z polskiego Siedmioletnia dziewczynka z Surinamu uczy polskie dzieci tolerancji Tradycyjne suplementy to przeszłość. Nowa receptura działa już po kilku minutach Rozmiar ma znaczenie? Ten mężczyzna od lat boryka się ze swoją przypadłością Jak prawidłowo wywieszać flagę narodową? Oto podstawowe zasady Niezwykłe właściwości OCTU JABŁKOWEGO. Zapomniana broń w walce ze zbędnymi kilogramami