Mniej odporni na ból, wrażliwi na słońce. Cała prawda o RUDOWŁOSYCH

Osoby o rudych włosach są wrażliwsze na promienie słoneczne.

Istnieje cała masa mitów na temat osób o rudym kolorze włosów: że są wredne, nieszczere, ale i namiętne. Często to płomiennowłosą piękność mężczyźni uznają za ideał urody i seksapilu. Charakter rudzielców jest różny. Jednak to, co ich łączy, to duża wrażliwość na promienie słoneczne, a także (jak uznali naukowcy) mniejsza odporność na ból.

Na całym świecie gen odpowiadający za rudy kolor włosów ma tylko 2 proc. populacji. Najwięcej spotyka się ich w Europie Północnej.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Polska podróżniczka ostro o "człowieku pożartym przez anakondę" Osobne łóżka świadczą o kryzysie w związku? "To może być odświeżające" Częsty błąd chorych na raka może zmniejszać skuteczność terapii Będzie POLSKI SERIAL O ZOMBIE! Premiera na jesieni Jeden z najmniej zdrowych świątecznych przysmaków. Co kryje się w BIAŁEJ KIEŁBASIE? Jej wygląd przeraża. Polka w Londynie modyfikuje ciała UCIĄŻLIWA DOLEGLIWOŚĆ dotyka aż 80. procent społeczeństwa! Można jej zapobiec 25 sposobów na wiązanie KOBIECEGO SZALA Kulisy "gorącej" sesji dla CKM. Tak pozowała modelka DONATANA! Diagnozuje się ją częściej, niż faktycznie występuje. Wszystko o SKAZIE BIAŁKOWEJ MATYLDA DAMIĘCKA uczy makijażu! "No woman, no drive". Kolejna akcja przeciwko DYSKRYMINACJI kobiet