„Najbardziej zmysłowo pachnie kobieta, która nie myje się codziennie”. Jak odbieramy zapachy?

Marta Siembab jest jedyną w Polsce senselierką - ekspertką w dziedzinie zapachów i doboru perfum.

Perfumy to nasza druga skóra. Jeśli rozważnie je wybierzemy, możemy podkreślić nasze cechy i pokazać mocne strony. Marta Siembab, jedyna w Polsce senselierka, jest ekspertką w dziedzinie zapachów i doboru perfum. Regularnie organizuje warsztaty poświęcone kreowaniu wizerunku poprzez zapach. Odrobiną swojej wiedzy podzieliła się także z Kafeterią.tv.

Różne rasy mają różną ilość substancji zapachowych. Najwięcej mają ich czarnoskórzy, zaś Azjaci nie posiadają ich w ogóle. Dlatego, gdy się pocą, ich skóra nie wydziela nieprzyjemnego zapachu. Każdy naród odbiera inaczej zapach. Francuzi uważają, że najbardziej zmysłowo pachnie kobieta, która nie myje się codziennie. W ich kraju perfumy powinny łączyć się z naturalnym zapachem człowieka, nie zaś go przysłaniać. Zupełnie innego zdania są Amerykanie, którzy preferują zapachy delikatne, kojarzące się ze świeżo wypranymi ubraniami. Co ciekawe naród ten uważa, że francuskie perfumy są nieco… brudne.

Organizm ludzki reaguje awersją do nowo poznanych zapachów. Dopiero przy kolejnych zetknięciach odbieramy go pozytywnie. Wykorzystując tę wiedzę, możemy nauczyć dziecko akceptowania różnych rzeczy, np. warzyw w jedzeniu. Jeśli były obecne w menu mamy w czasie ciąży, jej pociecha najprawdopodobniej w przyszłości chętniej po nie sięgnie. A to nie koniec ciekawostek, o których opowiedziała Marta Siembab. Posłuchajcie.

Źródło zdjęć: Shutterstock

 

 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Tak powstaje żywność z puszki. Testerzy smaku co dwie godziny sprawdzają produkcję Leki z natury. Poprawiają trawienie, łagodzą ból, działają PRZECIWNOWOTWOROWO Chroni przed osteoporozą i KOBIECYMI nowotworami. Jednak wciąż jemy jej za mało Aby udowodnić swą moc, przewidziała PRZYSZŁOŚĆ ROSJI I PUTINA Najbardziej wzruszający filmik sieci. Żołnierze wracają DO DOMU! Natalia ma 16 lat i wynalazła sposób na korekcję PŁASKOSTOPIA NAGA Miley Cyrus w teledysku „Wrecking Ball”! Komosa ryżowa i amarantus, czyli pseudozboża Producenci wciąż oszukują. Co trzecia partia żywności źle oznakowana na etykietach Ciąża spowodowała u niej WSTYDLIWE ZMIANY Ukraińcy zdradzili szczegóły pracy z Madonną. "Ujęcia powtarzaliśmy nawet 40 razy" Mają najgorszą kuchnię na świecie, ale ta potrawa to wyjątek. Zjadają jej ponad tonę!