„Najbardziej zmysłowo pachnie kobieta, która nie myje się codziennie”. Jak odbieramy zapachy?

Marta Siembab jest jedyną w Polsce senselierką - ekspertką w dziedzinie zapachów i doboru perfum.

Perfumy to nasza druga skóra. Jeśli rozważnie je wybierzemy, możemy podkreślić nasze cechy i pokazać mocne strony. Marta Siembab, jedyna w Polsce senselierka, jest ekspertką w dziedzinie zapachów i doboru perfum. Regularnie organizuje warsztaty poświęcone kreowaniu wizerunku poprzez zapach. Odrobiną swojej wiedzy podzieliła się także z Kafeterią.tv.

Różne rasy mają różną ilość substancji zapachowych. Najwięcej mają ich czarnoskórzy, zaś Azjaci nie posiadają ich w ogóle. Dlatego, gdy się pocą, ich skóra nie wydziela nieprzyjemnego zapachu. Każdy naród odbiera inaczej zapach. Francuzi uważają, że najbardziej zmysłowo pachnie kobieta, która nie myje się codziennie. W ich kraju perfumy powinny łączyć się z naturalnym zapachem człowieka, nie zaś go przysłaniać. Zupełnie innego zdania są Amerykanie, którzy preferują zapachy delikatne, kojarzące się ze świeżo wypranymi ubraniami. Co ciekawe naród ten uważa, że francuskie perfumy są nieco… brudne.

Organizm ludzki reaguje awersją do nowo poznanych zapachów. Dopiero przy kolejnych zetknięciach odbieramy go pozytywnie. Wykorzystując tę wiedzę, możemy nauczyć dziecko akceptowania różnych rzeczy, np. warzyw w jedzeniu. Jeśli były obecne w menu mamy w czasie ciąży, jej pociecha najprawdopodobniej w przyszłości chętniej po nie sięgnie. A to nie koniec ciekawostek, o których opowiedziała Marta Siembab. Posłuchajcie.

Źródło zdjęć: Shutterstock

 

 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Zamiast pomóc, mogą szkodzić. Wszystko o ANTYBIOTYKACH Tradycyjne suplementy to przeszłość. Nowa receptura działa już po kilku minutach Cersei Lannister uczy Jimmy'ego Kimmela jak SIAĆ POSTRACH Wyjechała z Iranu, by walczyć o prawa kobiet. Codziennie boi się o życie Stosujesz DIETĘ w CIĄŻY? To jeden z powodów otyłości u dzieci Te nasiona leczą imponującą liczbę różnorodnych dolegliwości. Wystarczy zalać je wodą lub uprażyć Jemy jej więcej niż kiedyś. Ta żywność ZMIENIA METABOLIZM i powoduje otyłość AGATA MŁYNARSKA zaliczyła wpadkę na wizji. Sama się z siebie śmiała! Rozmiar ma znaczenie? Ten mężczyzna od lat boryka się ze swoją przypadłością Jeden napis podpowie, że OKULARY PRZECIWSŁONECZNE są bezpieczne Holland o pracy nad "House of Cards". Są minusy Częsty błąd chorych na raka może zmniejszać skuteczność terapii