„Najbardziej zmysłowo pachnie kobieta, która nie myje się codziennie”. Jak odbieramy zapachy?

Marta Siembab jest jedyną w Polsce senselierką - ekspertką w dziedzinie zapachów i doboru perfum.

Perfumy to nasza druga skóra. Jeśli rozważnie je wybierzemy, możemy podkreślić nasze cechy i pokazać mocne strony. Marta Siembab, jedyna w Polsce senselierka, jest ekspertką w dziedzinie zapachów i doboru perfum. Regularnie organizuje warsztaty poświęcone kreowaniu wizerunku poprzez zapach. Odrobiną swojej wiedzy podzieliła się także z Kafeterią.tv.

Różne rasy mają różną ilość substancji zapachowych. Najwięcej mają ich czarnoskórzy, zaś Azjaci nie posiadają ich w ogóle. Dlatego, gdy się pocą, ich skóra nie wydziela nieprzyjemnego zapachu. Każdy naród odbiera inaczej zapach. Francuzi uważają, że najbardziej zmysłowo pachnie kobieta, która nie myje się codziennie. W ich kraju perfumy powinny łączyć się z naturalnym zapachem człowieka, nie zaś go przysłaniać. Zupełnie innego zdania są Amerykanie, którzy preferują zapachy delikatne, kojarzące się ze świeżo wypranymi ubraniami. Co ciekawe naród ten uważa, że francuskie perfumy są nieco… brudne.

Organizm ludzki reaguje awersją do nowo poznanych zapachów. Dopiero przy kolejnych zetknięciach odbieramy go pozytywnie. Wykorzystując tę wiedzę, możemy nauczyć dziecko akceptowania różnych rzeczy, np. warzyw w jedzeniu. Jeśli były obecne w menu mamy w czasie ciąży, jej pociecha najprawdopodobniej w przyszłości chętniej po nie sięgnie. A to nie koniec ciekawostek, o których opowiedziała Marta Siembab. Posłuchajcie.

Źródło zdjęć: Shutterstock

 

 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

DONALD TUSK w X Faktorze! JAZDA NA ROWERZE doskonała dla naszych nóg. Zalet jest jednak znacznie więcej Jak często prać ręczniki, pościel i piżamę? "To prawdziwe siedlisko bakterii" Pokazała w teledysku prawdziwe KOBIECE PIĘKNO Polki wstydzą się swoich SEKSUALNYCH potrzeb! Marihuana MEDYCZNA. Czym różni się od zwykłej i czy jest bezpieczna? Pijesz dużo wody? To może ci zaszkodzić! Jeszcze groźniejszy jest inny zwyczaj Rosjanie nabijają się z AMERYKAŃSKIEJ GWIAZDKI. Przesadzili? Jak POLSKIE GWIAZDY poprawiają urodę? Oto najczęstsze zabiegi Znalazł swoją miłość oglądając sylwestrowy program Telewizji Polskiej Jej ciało i uroda zachwycają. Mistrzyni bikini fitness zdradza swoje patenty UMIĘŚNIONE CIAŁO Holenderki robi furorę w internecie