„Najbardziej zmysłowo pachnie kobieta, która nie myje się codziennie”. Jak odbieramy zapachy?

Marta Siembab jest jedyną w Polsce senselierką - ekspertką w dziedzinie zapachów i doboru perfum.

Perfumy to nasza druga skóra. Jeśli rozważnie je wybierzemy, możemy podkreślić nasze cechy i pokazać mocne strony. Marta Siembab, jedyna w Polsce senselierka, jest ekspertką w dziedzinie zapachów i doboru perfum. Regularnie organizuje warsztaty poświęcone kreowaniu wizerunku poprzez zapach. Odrobiną swojej wiedzy podzieliła się także z Kafeterią.tv.

Różne rasy mają różną ilość substancji zapachowych. Najwięcej mają ich czarnoskórzy, zaś Azjaci nie posiadają ich w ogóle. Dlatego, gdy się pocą, ich skóra nie wydziela nieprzyjemnego zapachu. Każdy naród odbiera inaczej zapach. Francuzi uważają, że najbardziej zmysłowo pachnie kobieta, która nie myje się codziennie. W ich kraju perfumy powinny łączyć się z naturalnym zapachem człowieka, nie zaś go przysłaniać. Zupełnie innego zdania są Amerykanie, którzy preferują zapachy delikatne, kojarzące się ze świeżo wypranymi ubraniami. Co ciekawe naród ten uważa, że francuskie perfumy są nieco… brudne.

Organizm ludzki reaguje awersją do nowo poznanych zapachów. Dopiero przy kolejnych zetknięciach odbieramy go pozytywnie. Wykorzystując tę wiedzę, możemy nauczyć dziecko akceptowania różnych rzeczy, np. warzyw w jedzeniu. Jeśli były obecne w menu mamy w czasie ciąży, jej pociecha najprawdopodobniej w przyszłości chętniej po nie sięgnie. A to nie koniec ciekawostek, o których opowiedziała Marta Siembab. Posłuchajcie.

Źródło zdjęć: Shutterstock

 

 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Jak zwiększyć skuteczność produktów ANTYCELLULITOWYCH? Strona internetowa pokaże, jak BĘDZIESZ WYGLĄDAŁ ZA 20 LAT! „Light” nie znaczy zdrowy. Mniej cukru czy tłuszczu to więcej chemii Ulga podatkowa to tylko jeden z przywilejów. Na co mogą liczyć DAWCY KRWI? Unikaj tych produktów. Niszczą DNA i przyśpieszają STARZENIE SIĘ skóry Kiedy można stwierdzić NIEWAŻNOŚĆ MAŁŻEŃSTWA? Co mogą jeść kobiety karmiące piersią? "Kolka dziecka nie jest związana z dietą matki" Holland o pracy nad "House of Cards". Są minusy Zdradzają Twój prawdziwy wiek. U młodych osób to oznaka zmęczenia Krwisty czy dobrze wysmażony? Jak przygotować idealny STEK Edukacja seksualna coraz bardziej kontrowersyjna. "To zmusza dzieci do oglądania PORNOGRAFII" Jak szybko nauczyć się JĘZYKÓW OBCYCH? Szkolne metody są nieskuteczne