Jak ZMIENIĆ imię i nazwisko? Nie zawsze jest to możliwe

„Należy wystąpić do kierownika urzędu stanu cywilnego".

Jeśli z jakiegoś powodu nie jesteśmy zadowoleni ze swojego imienia czy nazwiska, możemy je zmienić. Jak to zrobić? „Należy wystąpić do kierownika urzędu stanu cywilnego z uzasadnieniem swojej decyzji” - odpowiadał adwokat Luka Szaranowicz.

Pamiętajmy jednak, że kaprys nie jest wystarczającym powodem, by skorygować dane personalne. Prośba najprawdopodobniej zostanie rozpatrzona pozytywnie, jeśli nasze imię czy nazwisko jest obraźliwe. Natomiast odmowy możemy spodziewać się w momencie, gdy nowe nazwisko będzie przejęte od znanej postaci czy takiej, która zapisała się na kartach historii.

Źródło: Dzień Dobry TVN

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

10-kilogramowy RATLEREK uratował pana przed dzikiem! Joanna Krupa śpiewa piosenkę Justina Biebera! Udany playback? Naturalny sposób na zwiększenie POTENCJI SEKSUALNEJ Dip z KOZIEGO SERKA i awokado. Idealny jako dodatek do przekąsek Huśtawki nastrojów, tycie, bóle głowy. Aż 20 proc. kobiet cierpi na PMS Kobieta mogła UMRZEĆ przez SEKS? Polacy na bakier z wodą i mydłem. "Co 10. rodak NIE MA SZCZOTECZKI do zębów" Parówki to czubek góry lodowej. Na czym jeszcze oszukują producenci? Zrobili sobie SELFIE na szczycie wieżowca w HONG KONGU Jak POLSKIE GWIAZDY poprawiają urodę? Oto najczęstsze zabiegi Polacy UKRYWAJĄ PIENIĄDZE przed najbliższymi. W 20 proc. przypadków PRZEZ ZDRADĘ! Młodzi mężczyźni nie chcą być księżmi? Kościół rozpaczliwie szuka młodych kapłanów