Jak ZMIENIĆ imię i nazwisko? Nie zawsze jest to możliwe

„Należy wystąpić do kierownika urzędu stanu cywilnego".

Jeśli z jakiegoś powodu nie jesteśmy zadowoleni ze swojego imienia czy nazwiska, możemy je zmienić. Jak to zrobić? „Należy wystąpić do kierownika urzędu stanu cywilnego z uzasadnieniem swojej decyzji” - odpowiadał adwokat Luka Szaranowicz.

Pamiętajmy jednak, że kaprys nie jest wystarczającym powodem, by skorygować dane personalne. Prośba najprawdopodobniej zostanie rozpatrzona pozytywnie, jeśli nasze imię czy nazwisko jest obraźliwe. Natomiast odmowy możemy spodziewać się w momencie, gdy nowe nazwisko będzie przejęte od znanej postaci czy takiej, która zapisała się na kartach historii.

Źródło: Dzień Dobry TVN

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Jemy jej więcej niż kiedyś. Ta żywność ZMIENIA METABOLIZM i powoduje otyłość Policjant uratował psa zakopanego żywcem w ziemi. Teraz chce go adoptować Najzdrowszy zamiennik mięsa? Zobacz, zanim włączysz go do diety Jedzenie CZEKOLADY sposobem na zachowanie młodości 8 milionów Polaków ma ZABURZENIA PSYCHICZNE Obawiasz się ZDRADY? Zgłoś się do TESTERA WIERNOŚCI Te badania mogą uratować życie płodu. Dyskusyjna metoda coraz bardziej popularna Najlepszy sposób KROJENIA CEBULI według Gordona Ramseya Jest nowy teledysk DONATANA I CLEO! ANNA LEWANDOWSKA pokazuje, jak ćwiczyć w ciąży! Jak KARAĆ I NAGRADZAĆ dziecko? O wpływie klapsów na psychikę Największa tajemnica chrzecijaństwa. Jaka jest prawda?