Jak ZMIENIĆ imię i nazwisko? Nie zawsze jest to możliwe

„Należy wystąpić do kierownika urzędu stanu cywilnego".

Jeśli z jakiegoś powodu nie jesteśmy zadowoleni ze swojego imienia czy nazwiska, możemy je zmienić. Jak to zrobić? „Należy wystąpić do kierownika urzędu stanu cywilnego z uzasadnieniem swojej decyzji” - odpowiadał adwokat Luka Szaranowicz.

Pamiętajmy jednak, że kaprys nie jest wystarczającym powodem, by skorygować dane personalne. Prośba najprawdopodobniej zostanie rozpatrzona pozytywnie, jeśli nasze imię czy nazwisko jest obraźliwe. Natomiast odmowy możemy spodziewać się w momencie, gdy nowe nazwisko będzie przejęte od znanej postaci czy takiej, która zapisała się na kartach historii.

Źródło: Dzień Dobry TVN

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Jest prekursorką artystycznego SELFIE. Jej zdjęcie konkuruje z kultowymi fotografiami świata Trzy sposoby na BURZĘ LOKÓW bez użycia ciepła! Nie tylko kolor ma znaczenie. Jakich BANANÓW nie powinniśmy kupować? Dolegliwość, która odbiera radość z seksu. Problem zgłasza ogromna liczba kobiet Kim był dostawca, który PRZYNIÓSŁ PIZZĘ na galę Oscarów? Jego twarz to efekt operacji i kilkudziesięciu zabiegów. Tak wygląda "żywy Ken" Brutalne OKALECZANIE DZIEWCZYNEK wciąż praktykowane! Prawnie jest zabronione Wstydliwy problem kobiet. By sobie pomóc, ty i partner powinniście przestrzegać kilku zasad Komosa ryżowa i amarantus, czyli pseudozboża Jak POLSKIE GWIAZDY poprawiają urodę? Oto najczęstsze zabiegi Papież przechwycił pizzę jadąc papamobile! Najlepsze sposoby na WORKI I CIENIE POD OCZAMI