W której ławce siedzi twoje dziecko? Miejsce w sali lekcyjnej ma znaczenie

Akustyka przeciętnej sali lekcyjnej w gimnazjum sprawia, że w ostatnim rzędzie ławek uczniowie rozumieją tylko ok. 70 proc. sylab - twierdzi ekspert.

Zamiast ciszy i skupienia — hałas.  Tak niestety jest w części polskich szkół. Winne temu nie są jednak tylko same dzieci, ale także sposób zaprojektowania budynku. Większość placówek nie ma odpowiednio wyciszonych sal lekcyjnych czy korytarzy. Przebywanie w takich pomieszczeniach sprawia, że uczniom ciężej się skupić, są rozdrażnieni i zmęczeni, a także gorzej rozumieją nauczyciela.

Akustyka przeciętnej sali lekcyjnej w gimnazjum sprawia, że w ostatnim rzędzie ławek uczniowie rozumieją tylko ok. 70 proc. sylab – mówi Mikołaj Jarosz, specjalizuje się w zagadnieniach akustyki wnętrz w obiektach oświatowych.

Źródło: Newsrm.tv

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Joga śmiechu wyleczy Twoje ciało i duszę. Wystarczy 10 minut dziennie EDYTA GÓRNIAK płacze. "Nie wiem jak, ale muszę nagrać płytę" Jej historia ma zachęcać do przeszczepów. Na swoje serce czekała 7 lat Średnio 5 kilogramów TOKSYN I ZŁOGÓW w ludzkim organizmie. Jak się ich pozbyć? Od urodzenia NIE MA RĄK. Pokazał, jak się goli Ukrywanie samotności czy potrzeba niezależności? SINGLE coraz popularniejsi Dieta zgodna z GRUPĄ KRWI. Czy warto ją stosować? Mucha znów powiedziała za dużo. Robi to celowo? Ilu partnerów seksualnych miałeś? Tak odpowiadali AMERYKANIE PREZYDENT składa życzenia fejsbukowiczom! W trakcie grypy nie rezygnuj z KARMIENIA PIERSIĄ. Jest ważny powód Co piąte dziecko UDAJE DOROSŁEGO w sieci!