W której ławce siedzi twoje dziecko? Miejsce w sali lekcyjnej ma znaczenie

Akustyka przeciętnej sali lekcyjnej w gimnazjum sprawia, że w ostatnim rzędzie ławek uczniowie rozumieją tylko ok. 70 proc. sylab - twierdzi ekspert.

Zamiast ciszy i skupienia — hałas.  Tak niestety jest w części polskich szkół. Winne temu nie są jednak tylko same dzieci, ale także sposób zaprojektowania budynku. Większość placówek nie ma odpowiednio wyciszonych sal lekcyjnych czy korytarzy. Przebywanie w takich pomieszczeniach sprawia, że uczniom ciężej się skupić, są rozdrażnieni i zmęczeni, a także gorzej rozumieją nauczyciela.

Akustyka przeciętnej sali lekcyjnej w gimnazjum sprawia, że w ostatnim rzędzie ławek uczniowie rozumieją tylko ok. 70 proc. sylab – mówi Mikołaj Jarosz, specjalizuje się w zagadnieniach akustyki wnętrz w obiektach oświatowych.

Źródło: Newsrm.tv

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

DZIEŃ Z ŻYCIA młodej matki. Pod koniec dnia dom wyglądał jeszcze GORZEJ Polacy na bakier z aktywnością fizyczną. To częsty powód chorób Ile naprawdę ZARABIAJĄ polscy KSIĘŻA? Przełomowe urządzenie w dziedzinie kosmetologii. SKANUJE TWARZ, by pomóc kobietom Komosa ryżowa i amarantus, czyli pseudozboża Kontrowersje wokół Jana Pawła II. "Jak mógł zostać świętym?" Kolejna parodia reklamy z Van Dammem. W PRZESTRZENI KOSMICZNEJ! Większy stres i zaburzony metabolizm? Wszystko przez JEDEN Z POSIŁKÓW Cersei Lannister uczy Jimmy'ego Kimmela jak SIAĆ POSTRACH Tajemnice hermetycznego świata SCJENTOLOGII. "Czytanie w myślach, porzucanie dzieci, bytowanie poza przestrzenią" Chcą, żeby dzieci bawiły się niepełnosprawnymi lalkami. Polska zabawka odniesie sukces? Drewniana deska działa antybakteryjnie. Ale nie możesz jej moczyć i myć w zmywarce