W której ławce siedzi twoje dziecko? Miejsce w sali lekcyjnej ma znaczenie

Akustyka przeciętnej sali lekcyjnej w gimnazjum sprawia, że w ostatnim rzędzie ławek uczniowie rozumieją tylko ok. 70 proc. sylab - twierdzi ekspert.

Zamiast ciszy i skupienia — hałas.  Tak niestety jest w części polskich szkół. Winne temu nie są jednak tylko same dzieci, ale także sposób zaprojektowania budynku. Większość placówek nie ma odpowiednio wyciszonych sal lekcyjnych czy korytarzy. Przebywanie w takich pomieszczeniach sprawia, że uczniom ciężej się skupić, są rozdrażnieni i zmęczeni, a także gorzej rozumieją nauczyciela.

Akustyka przeciętnej sali lekcyjnej w gimnazjum sprawia, że w ostatnim rzędzie ławek uczniowie rozumieją tylko ok. 70 proc. sylab – mówi Mikołaj Jarosz, specjalizuje się w zagadnieniach akustyki wnętrz w obiektach oświatowych.

Źródło: Newsrm.tv

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Polki wciąż za mało wiedzą o ANTYKONCEPCJI! Policjant uratował psa zakopanego żywcem w ziemi. Teraz chce go adoptować Jest zdrowa, póki nie trafi do puszki. Producenci oszukują i marnują odżywcze wartości SOI Wspólny trening rzeźbi sylwetkę i rozpala zmysły. Jak ćwiczą FIT LOVERS? DWANAŚCIE razy próbowała usunąć tatuaż. Jej skóra wyglądała jak po oparzeniach Jaki BIUSTONOSZ na siłownię? Kobiety często popełniają błąd Bezlitosne praktyki znachorów. Każą się okaleczać chorym na raka Niezwykła historia POLSKIEGO ARYSTOKRATY. Nie mówi nawet po polsku! Seks bez tajemnic. Jak wygląda życie intymne na emeryturze? Ważna informacja dla DAWCÓW ORGANÓW. Sprawdź, zanim się zdecydujesz Jakie OWOCE jeść latem? Poznaj właściwości owoców sezonowych Ile wydajemy na dziecko? Najwięcej rodzice pociech w wieku 10–12 lat