W której ławce siedzi twoje dziecko? Miejsce w sali lekcyjnej ma znaczenie

Akustyka przeciętnej sali lekcyjnej w gimnazjum sprawia, że w ostatnim rzędzie ławek uczniowie rozumieją tylko ok. 70 proc. sylab - twierdzi ekspert.

Zamiast ciszy i skupienia — hałas.  Tak niestety jest w części polskich szkół. Winne temu nie są jednak tylko same dzieci, ale także sposób zaprojektowania budynku. Większość placówek nie ma odpowiednio wyciszonych sal lekcyjnych czy korytarzy. Przebywanie w takich pomieszczeniach sprawia, że uczniom ciężej się skupić, są rozdrażnieni i zmęczeni, a także gorzej rozumieją nauczyciela.

Akustyka przeciętnej sali lekcyjnej w gimnazjum sprawia, że w ostatnim rzędzie ławek uczniowie rozumieją tylko ok. 70 proc. sylab – mówi Mikołaj Jarosz, specjalizuje się w zagadnieniach akustyki wnętrz w obiektach oświatowych.

Źródło: Newsrm.tv

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Pomaga rodzić i zna prawa kobiet w ciąży. Kim jest DOULA? Obsługiwały Lecha Wałęsę, Natalię Oreiro i Dalajlamę. Agentki strefy VIP zdradzają kulisy zawodu Oto nowa piramida żywieniowa. To, co było niepolecane, teraz jest podstawą diety Polska podróżniczka ostro o "człowieku pożartym przez anakondę" Częsty błąd posiadaczek cery tłustej. Wybierają niewłaściwy KREM Brutalna praktyka lekarzy w trakcie porodu. Choć zakazana, wciąż się ją stosuje Młodzi mężczyźni nie chcą być księżmi? Kościół rozpaczliwie szuka młodych kapłanów Tradycyjne suplementy to przeszłość. Nowa receptura działa już po kilku minutach Ponad połowa Polaków cierpi na syndrom poniedziałku. Stres zaczyna się już w niedzielę Pozbądź się TOKSYN. Proste i tanie sposoby dostępne w każdej kuchni Ciężka praca za małe pieniądze. Tak wygląda służba u królowej Elżbiety II ŻELAZKO: fakty i mity. Sprawdź, zanim kupisz