Jak przechowywać żywność w lodówce? Miejsce MA ZNACZENIE

Każda półka w lodówce różni się temperaturą. Dlatego tak ważne jest, aby żywność przechowywać w niej w odpowiedni sposób.

Każda półka w lodówce różni się temperaturą. Dlatego tak ważne jest, aby żywność przechowywać w niej w odpowiedni sposób. Dietetyk Ewelina Gleń wyjaśniła podstawowe zasady, o których warto pamiętać.

Na górnej półce panuje najniższa tempteratura, dlatego dobrze kłaść tam kefiry, maślanki czy otwarte dżemy. Niżej można stawiać produkty, które już przygotowaliśmy i zamierzamy zjeść później, np. zupę oraz wędliny i sery. Na dolnej półce powinno znaleźć się jedzenie surowe, jak mięsa i ryby – wyjaśnia. W szufladach należy z kolei trzymać owoce lub sery długo dojrzewające, a w półkach bocznych – produkty z dłuższym terminem ważności oraz jajka.

Ważne jest również, aby lodówkę czyścić przynajmniej raz na dwa tygodnie. W ten sposób przeciwdziałamy rozwijaniu się bakterii i pleśni. Dzięki segregacji i właściwemu przechowywaniu produktów zwiększamy natomiast ich trwałość oraz wydłużamy termin przydatności do spożycia.

Źródło: InfoWire.pl

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Sekrety DOMOWEGO ROSOŁU. Tylko dzięki nim uzyskasz najlepszy smak Łagodzi ból, koryguje wady postawy. Wszystko o KINESIOTAPINGU Program do sporządzania portretów przestępców stworzył IDEAŁ PIĘKNA W trakcie grypy nie rezygnuj z KARMIENIA PIERSIĄ. Jest ważny powód Anna Grodzka o relacjach z Jarosławem Kaczyńskim. „Ciekawe, czy pocałowałby mnie w rękę” Oto nowa piramida żywieniowa. To, co było niepolecane, teraz jest podstawą diety Obawiasz się ZDRADY? Zgłoś się do TESTERA WIERNOŚCI Cenny OLEJ. Pomoże pozbyć się centymetrów z brzucha Odchudzanie nie musi być drogie! TANIE ZAMIENNIKI dietetycznych produktów Kobiece spoty wyborcze. Który NAJGORSZY? MATYLDA DAMIĘCKA uczy makijażu! Pogrubiający nie dla wszystkich. Jaki TUSZ DO RZĘS wybrać?