Jak przechowywać żywność w lodówce? Miejsce MA ZNACZENIE

Każda półka w lodówce różni się temperaturą. Dlatego tak ważne jest, aby żywność przechowywać w niej w odpowiedni sposób.

Każda półka w lodówce różni się temperaturą. Dlatego tak ważne jest, aby żywność przechowywać w niej w odpowiedni sposób. Dietetyk Ewelina Gleń wyjaśniła podstawowe zasady, o których warto pamiętać.

Na górnej półce panuje najniższa tempteratura, dlatego dobrze kłaść tam kefiry, maślanki czy otwarte dżemy. Niżej można stawiać produkty, które już przygotowaliśmy i zamierzamy zjeść później, np. zupę oraz wędliny i sery. Na dolnej półce powinno znaleźć się jedzenie surowe, jak mięsa i ryby – wyjaśnia. W szufladach należy z kolei trzymać owoce lub sery długo dojrzewające, a w półkach bocznych – produkty z dłuższym terminem ważności oraz jajka.

Ważne jest również, aby lodówkę czyścić przynajmniej raz na dwa tygodnie. W ten sposób przeciwdziałamy rozwijaniu się bakterii i pleśni. Dzięki segregacji i właściwemu przechowywaniu produktów zwiększamy natomiast ich trwałość oraz wydłużamy termin przydatności do spożycia.

Źródło: InfoWire.pl

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Epilacja jeszcze skuteczniejsza od depilacji. Nowa metoda trwale niszczy włos! Najzdrowszy zamiennik mięsa? Zobacz, zanim włączysz go do diety KRĘPUJĄCE badanie ginekologiczne niepotrzebne? Wstydliwy nowotwór. Dotyka aż 10 TYSIĘCY mężczyzn rocznie Jak szybko nauczyć się JĘZYKÓW OBCYCH? Szkolne metody są nieskuteczne Chodzenie bez STANIKA - zły gust czy atut? Jej historia ma zachęcać do przeszczepów. Na swoje serce czekała 7 lat Ma nawet 4 razy mniej kalorii niż TRADYCYJNY PĄCZEK. Domowy przepis na dietetyczny przysmak Marzysz o białych zębach? Nigdy nie wybielaj ich sama w domu! Ponad połowa Polaków cierpi na syndrom poniedziałku. Stres zaczyna się już w niedzielę Jej wygląd przeraża. Polka w Londynie modyfikuje ciała Równouprawnienie to mit. Widać to zwłaszcza w PRACY KOBIET