Jak przechowywać żywność w lodówce? Miejsce MA ZNACZENIE

Każda półka w lodówce różni się temperaturą. Dlatego tak ważne jest, aby żywność przechowywać w niej w odpowiedni sposób.

Każda półka w lodówce różni się temperaturą. Dlatego tak ważne jest, aby żywność przechowywać w niej w odpowiedni sposób. Dietetyk Ewelina Gleń wyjaśniła podstawowe zasady, o których warto pamiętać.

Na górnej półce panuje najniższa tempteratura, dlatego dobrze kłaść tam kefiry, maślanki czy otwarte dżemy. Niżej można stawiać produkty, które już przygotowaliśmy i zamierzamy zjeść później, np. zupę oraz wędliny i sery. Na dolnej półce powinno znaleźć się jedzenie surowe, jak mięsa i ryby – wyjaśnia. W szufladach należy z kolei trzymać owoce lub sery długo dojrzewające, a w półkach bocznych – produkty z dłuższym terminem ważności oraz jajka.

Ważne jest również, aby lodówkę czyścić przynajmniej raz na dwa tygodnie. W ten sposób przeciwdziałamy rozwijaniu się bakterii i pleśni. Dzięki segregacji i właściwemu przechowywaniu produktów zwiększamy natomiast ich trwałość oraz wydłużamy termin przydatności do spożycia.

Źródło: InfoWire.pl

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

FISH PEDICURE. Naturalna i bezpieczna metoda pielęgnacji stóp Jak wybrać fotelik rowerowy dla dziecka? Te funkcje musi mieć obowiązkowo Zarabiają nawet 40 tysięcy miesięcznie! Tak pracują POLSCY MĘŻCZYŹNI na telefon Napis „bez konserwantów” to tylko chwyt marketingowy. Wybierając sok, patrz na kolor Tatuował ją BYŁY chłopak. Tego nie przewidziała... "Pogromczyni Tuska" promuje się w TELEWIZJI TRWAM! To najgroźniejszy typ aut. Naraża kierowców na nowotwory Urządź sobie domowe SPA. Cztery pomysły na piękne włosy i skórę Obawiasz się pryskanych owoców i warzyw? Zobacz, zanim wybierzesz się do sklepu Ta woda jest najzdrowsza i działa odmładzająco! Ma niewiele kalorii, pokrywa 120 proc. dziennego zapotrzebowania na witaminę C Energetyk zamiast kawy? To najgorszy sposób na pobudzenie organizmu