Warunki przechowywania żywności
DAMIESA • dawno temuW każdej kuchni na pewno zdarzają się takie pokarmy, których po otwarciu nie jesteśmy w stanie wykorzystać w całości. Czy raz otwarte nadal nadają się do spożycia po upływie określonego czasu? A jeśli tak, to co zrobić, aby jedzenie się nie marnowało. Oto kilka rad na to, aby nie tracić na naszym domowym budżecie poprzez nieumyślne psucie żywności.
Jedzenie ze słoika
Szybko się psuje. Raz otwartego słoika nie da się ponownie hermetycznie zamknąć. Dostęp powietrza powoduje więc, że jedzenie pleśnieje i kiśnie. Optymalny czas spożycia pokarmów ze słoika to 48 godzin.
Przechowywanie żywności jest bardzo ważne w walce z chorobami układu pokarmowego. Żołądek podrażniony potrawami, których nie trzymano wedle ścisłych zaleceń, może powodować szereg dolegliwości. Lepiej więc dmuchać na zimno.
Jedzenie z puszki
Takich produktów, jak kukurydza konserwowa, groszek czy nawet ryba w pomidorach, nie powinniśmy pozostawić w puszce. Raz otwarte muszą być spożyte w całości, a jeśli nie mamy takiej możliwości, należy je przełożyć do szklanego naczynia.
Przechowywanie żywności w zamrażalce
W żadnym wypadku nie należy rozmrażać produktów, a potem ponownie wkładać ich do zamrażalnika. W ten sposób stracą one swoje wartości odżywcze i staną się mniej świeże. Otwarte opakowanie mrożonki, jeśli nie wykorzystamy go w całości, należy szczelnie zamknąć i szybko włożyć do zamrażalnika. Pamiętaj, że zalecenie producenta dotyczy jedynie produktu nie otwartego, więc raz rozdarte opakowanie najlepiej zużyć najpóźniej w ciągu miesiąca.
Dbaj o to, co jesz!
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze