Zasady przechowywania żywności
DAMIESA • dawno temuŻywność trzymana w niewłaściwych warunkach szybko traci swoje właściwości i zwyczajnie w szybkim czasie zaczyna się psuć. Nie chcesz z przerażeniem nagle zastać zwiędłych warzyw czy cukru, którego nie można skruszyć nawet używając siły? Zaopatrz się w pojemniki kuchenne, które zapobiegną ich niszczeniu.
Pojemnik na mąkę
Powinien być wykonany ze szkła lub plastiku. Jeśli zaś chodzi o warunki przechowywania, to nie stawiajmy jej na kuchennym blacie, gdzie może być narażona na słońce i opary powstałe podczas gotowania. Mąka powinna stać w szafce, czyli miejscu suchym i zaciemnionym.
Pojemnik na cukier
Podobnie jak mące, jemu także szkodzi wilgotność, która powoduje, że cukier zbryla się i zamiast w postaci sypkiej mamy go w kawałkach, które trzeba rozbić nożem. Jak tego uniknąć? Przesyp go do szklanego pojemnika i szczelnie zamknij wieko. Co ciekawe, cukier, który się zbrylił łatwo można przywrócić do poprzedniego stanu wkładając na ok. dobę do pojemnika kromkę chleba!
Pojemnik na sól
Zasada podoba do poprzednich – sól chrońmy przed nadmierną wilgocią i dopływem temperatury i światła. A co zrobić, bu kryształki nie zbrylały się z solniczce? Wsyp do niej łyżkę białego ryżu!
Pojemnik na herbatę
Tutaj najlepiej sprawdzi się pojemnik metalowy. Podobnie postąpimy a kawą. Obie te używki szynko tracą aromat, a co za tym idzie także i smak, dlatego tak ważne jest ich szczelne zamknięcie. Jeśli jednak tak się stanie aromat herbacie przywróci skórka cytryny włożona do puszki.
Pojemnik na warzywa
Warzywa trzymaj zawsze w dolnej szufladzie lodówki. Temperatura znajdująca się na tej wysokości jest najkorzystniejsza, a pojemniki zabezpieczają przed nadmiernym wysychaniem.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze