Produkty, których nie powinnaś trzymać w lodówce

9. CebulaPrzechowuj nieobraną cebulę w chłodnym, suchym i dobrze wentylowanym miejscu. Aby długo przechowywać cebulę, potrzebuje ona wystarczającego dostępu powietrza, więc nie trzymaj jej w plastikowym worku. Obrana cebula natomiast powinna być przechowywana w lodówce w szczelnym pojemniku.
Zdjęcie autorstwa Maddox74 / CC BY

9. Cebula
Przechowuj nieobraną cebulę w chłodnym, suchym i dobrze wentylowanym miejscu. Aby długo przechowywać cebulę, potrzebuje ona wystarczającego dostępu powietrza, więc nie trzymaj jej w plastikowym worku. Obrana cebula natomiast powinna być przechowywana w lodówce w szczelnym pojemniku.

8. DyniaDynia również wymaga przechowywania w dobrze wentylowanym miejscu, które jest także suche, ciemne i chłodne, np. może to być piwnica.
Zdjęcie autorstwa PublicDomainPictures / CC BY

8. Dynia
Dynia również wymaga przechowywania w dobrze wentylowanym miejscu, które jest także suche, ciemne i chłodne, np. może to być piwnica.

7. ArbuzyBadania wykazały, że arbuz przechowywany w całości w lodówce stracił nieco na ilości antyoksydantów, likopenu i beta-karotenu. Całe arbuzy przechowuj więc w temperaturze pokojowej, aby nie pozbywać się niepotrzebnie cennych składników. Krojony arbuz powinien być przykryty i przechowywany w lodówce.
Zdjęcie autorstwa PDPics / CC BY

7. Arbuzy
Badania wykazały, że arbuz przechowywany w całości w lodówce stracił nieco na ilości antyoksydantów, likopenu i beta-karotenu. Całe arbuzy przechowuj więc w temperaturze pokojowej, aby nie pozbywać się niepotrzebnie cennych składników. Krojony arbuz powinien być przykryty i przechowywany w lodówce.

6. CzosnekNie przechowuj czosnku w całości w lodówce, ponieważ może zacząć kiełkować. Wystarczy przechowywać go w ciemnym i suchym miejscu.
Zdjęcie autorstwa PublicDomainPictures / CC BY

6. Czosnek
Nie przechowuj czosnku w całości w lodówce, ponieważ może zacząć kiełkować. Wystarczy przechowywać go w ciemnym i suchym miejscu.

5. ZiemniakiZiemniaki również powinny być przechowywane w chłodnym, ciemnym i suchym miejscu. Nie przechowuj ich w plastikowym czy papierowym worku. Najlepszym opakowaniem będzie dobrze wentylowane kartonowe pudełko. Nie myj ich przed przechowywaniem, gdyż wilgoć może spowodować gnicie.
Zdjęcie autorstwa LoboStudioHamburg / CC BY

5. Ziemniaki
Ziemniaki również powinny być przechowywane w chłodnym, ciemnym i suchym miejscu. Nie przechowuj ich w plastikowym czy papierowym worku. Najlepszym opakowaniem będzie dobrze wentylowane kartonowe pudełko. Nie myj ich przed przechowywaniem, gdyż wilgoć może spowodować gnicie.

4. MiódMiód należy przechowywać w szczelnym pojemniku w temperaturze pokojowej i suchym miejscu. Przechowywanie miodu w lodówce może powodować jego krystalizację, przez co trudno go będzie rozsmarować. Możesz spokojnie trzymać miód w szafce kuchennej – nie ma on terminu ważności.
Zdjęcie autorstwa onefox / CC BY

4. Miód
Miód należy przechowywać w szczelnym pojemniku w temperaturze pokojowej i suchym miejscu. Przechowywanie miodu w lodówce może powodować jego krystalizację, przez co trudno go będzie rozsmarować. Możesz spokojnie trzymać miód w szafce kuchennej – nie ma on terminu ważności.

3. Całe pomidoryZimne powietrze zamienia pomidory w papkę – lepiej przechowywać je na stole w kuchni w misce.
Zdjęcie autorstwa Eukalyptus / CC BY

3. Całe pomidory
Zimne powietrze zamienia pomidory w papkę – lepiej przechowywać je na stole w kuchni w misce.

2. Banany, kiwi, brzoskwinie, śliwki, mango i moreleTe owoce można przechowywać na stole kuchennym, aż dojrzeją – w ten sposób lepiej zachowają składniki odżywcze.
Zdjęcie autorstwa Hans / CC BY

2. Banany, kiwi, brzoskwinie, śliwki, mango i morele
Te owoce można przechowywać na stole kuchennym, aż dojrzeją – w ten sposób lepiej zachowają składniki odżywcze.

1. KawaMielona kawa i jej ziarna potrzebują szczelnych pojemników i chłodnego, suchego oraz ciemnego miejsca, aby zachować smak i świeżość. Jeśli masz dużą ilość kawy, której nie użyjesz od razu, możesz ją zamrozić i trzymać w zamrażalniku przez miesiąc.
Zdjęcie autorstwa WikiImages / CC BY

1. Kawa
Mielona kawa i jej ziarna potrzebują szczelnych pojemników i chłodnego, suchego oraz ciemnego miejsca, aby zachować smak i świeżość. Jeśli masz dużą ilość kawy, której nie użyjesz od razu, możesz ją zamrozić i trzymać w zamrażalniku przez miesiąc.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowie:

Usta naturalnie piękne Czy wiesz, że przeszczep z komórek macierzystych przyjmie się lepiej niż ze szpiku kostnego? Uchroń się przed rakiem piersi Oleje roślinne – esencja zdrowia 5 sprawdzonych sztuczek, które pozwolą ci skuteczniej flirtować Dieta kopenhaska Profilaktyka raka jelita grubego Czerniak – zachorowalność wzrosła o 300% Kalendarz żywienia aktualny na każdy dzień roku – mamo, tato, poznaj nowe narzędzie Ekspresowy make-up Kosmetyki dla alergików Bogactwa z ula

Popularne w tym tygodniu:

Bonding – szybki sposób na poprawę wyglądu zębów Stres w pracy IT - jak sobie z nim radzić?