Jak i gdzie przechowywać warzywa i owoce? Zła temperatura może je popsuć

Warzywa i owoce są bogactwem witamin. Aby ich nie utracić, a jednocześnie zachować smak i aromat, istotne jest prawidłowe przechowywanie.

Warzywa i owoce są bogactwem witamin. Aby ich nie utracić, a jednocześnie zachować smak i aromat, istotne jest prawidłowe przechowywanie.

Które owoce można włożyć do lodówki, a które pozostawić w temperaturze pokojowej? W lodówce nie powinniśmy trzymać przede wszystkim owoców egzotycznych, takich jak: awokado, banany czy ananasy. Przechowywanie w zimnie może zabić ich smak, a nawet przyspieszyć psucie. Lodówka nie sprzyja również ziemniakom, cebuli, ogórkom i pomidorom.

W niższej temperaturze możemy przechowywać jabłka, gruszki, kapustę, rzodkiewki, truskawki, maliny.

Aby zapobiec zbyt szybkiemu dojrzewaniu, a tym samym zbyt szybkiemu psuciu się zielonych warzyw, takich jak sałata, brokuły czy ogórki, nie należy przechowywać ich razem z produktami wydzielającymi etylen. Do tej grupy należą m.in. papryka, banany, jabłka, gruszki czy pomidory.

Źródło: Newseria Lifestyle

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Lubiany czy znienawidzony? Po ponad 130. dniach przyznał, jak wygląda jego prezydentura Blogerka testuje... KUBECZEK MENSTRUACYJNY ZAJĄCZEK Z SERWETKI na wielkanocny stół Gdzie spędzić urlop nad POLSKIM MORZEM? Mapa najlepszych kąpielisk Jak brzmią różne języki dla OBCOKRAJOWCA? Niewłaściwie przechowywane wydzielają substancje toksyczne. Gdzie trzymać warzywa? Jeden z najmniej zdrowych świątecznych przysmaków. Co kryje się w BIAŁEJ KIEŁBASIE? Umalował ją JEJ CHŁOPAK! Jak wyszło? Tak powstaje jeden z najbardziej ekskluzywnych trunków świata 21-letnia modelka z Radomia podbija Indie Brutalna prawda o skutkach PALENIA PAPIEROSÓW Mama pomalowała córkę, mając ZAMKNIĘTE OCZY!