Jak i gdzie przechowywać warzywa i owoce? Zła temperatura może je popsuć

Warzywa i owoce są bogactwem witamin. Aby ich nie utracić, a jednocześnie zachować smak i aromat, istotne jest prawidłowe przechowywanie.

Warzywa i owoce są bogactwem witamin. Aby ich nie utracić, a jednocześnie zachować smak i aromat, istotne jest prawidłowe przechowywanie.

Które owoce można włożyć do lodówki, a które pozostawić w temperaturze pokojowej? W lodówce nie powinniśmy trzymać przede wszystkim owoców egzotycznych, takich jak: awokado, banany czy ananasy. Przechowywanie w zimnie może zabić ich smak, a nawet przyspieszyć psucie. Lodówka nie sprzyja również ziemniakom, cebuli, ogórkom i pomidorom.

W niższej temperaturze możemy przechowywać jabłka, gruszki, kapustę, rzodkiewki, truskawki, maliny.

Aby zapobiec zbyt szybkiemu dojrzewaniu, a tym samym zbyt szybkiemu psuciu się zielonych warzyw, takich jak sałata, brokuły czy ogórki, nie należy przechowywać ich razem z produktami wydzielającymi etylen. Do tej grupy należą m.in. papryka, banany, jabłka, gruszki czy pomidory.

Źródło: Newseria Lifestyle

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

UNIWERSALNA modelka? Pozuje jako kobieta i mężczyzna Rozpaczliwy singiel ROBINA THICKE. Śpiewa dla żony Młodzi rodzice odetchną z ulgą? Te pieluchy są suche nawet 12 godzin! JEZUICI też wzięli udział w Ice Bucket Challenge! Zrobił to z miłości do syna. Dziecko WYTATUOWAŁO mu własny rysunek Próżność czy sposób na dorobienie po 50 roku życia? AMATORZY MODY podbijają sieć W której ławce siedzi twoje dziecko? Miejsce w sali lekcyjnej ma znaczenie Smaczne i szybkie PRZEKĄSKI dla niespodziewanych gości Gdy KOT TERRORYZUJE domowników. Jak sobie z nim poradzić? Te ZAMIENNIKI POSIŁKÓW możesz stosować przy nieregularnym trybie życia Robert Biedroń o Januszu Palikocie: "Myślę, że się pogubił" Większość osób nieprawidłowo ćwiczy brzuch. Jak zwiększyć efektywność "BRZUSZKÓW"?