Jak wybrać DOBRY NÓŻ? Pamietaj, by nie myć go w zmywarce

Jeśli chcemy, by służył nam na lata, najlepiej wybrać ten ze stali kutej.

Wybór noża to nie taka prosta sprawa. Jeśli chcemy, by służył nam przez lata, najlepiej wybrać ten ze stali kutej. Poznamy go po rączce, która wraz z nożem tworzy jedną całość. Jednak na początek dobrym wyborem będzie nóż walcowany. Jego rączka zazwyczaj jest plastikowa, nałożona na bolec. Plusem noża walcowanego jest łatwość ostrzenia. Nie należy go jednak myć w zmywarce, ponieważ wysoka temperatura tępi ostrze.

Pamiętajmy, że każdy nóż wymaga odpowiedniej konserwacji. Po każdym myciu powinniśmy pocierać go ściereczką namoczoną w oliwie. Warto też, by nóż, który posiadamy w kuchni, miał jednego użytkownika. Zobaczcie dlaczego.

Źródło: TVP

Źródło zdjęć: Shuterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Dwa testy i masz pewność, że wybrałaś dobry miód Obowiązkowy suplement dla przyszłych mam. NIE DZIAŁA u połowy kobiet! Artystka maluje WAGINĄ! Na środku ulicy! Joanna Krupa śpiewa piosenkę Justina Biebera! Udany playback? Przełomowa metoda leczenia NOWOTWORÓW. "To absolutne wydarzenie na skalę światową" JENNIFER LAWRENCE na wrześniowej okładce VOGUE! Ta woda jest najzdrowsza i działa odmładzająco! 8 milionów Polaków ma ZABURZENIA PSYCHICZNE Nadużywanie, nieregularne godziny przyjmowania. Jak zmniejszamy skuteczność ANTYBIOTYKÓW? Poprawia pamięć, koncentrację, wspomaga leczenie nałogów. Czym jest trening BIOFEEDBACK? Poświęciły pustelnicze życie dla... konfitur. Niezwykła historia polskich sióstr 21-letnia modelka z Radomia podbija Indie