Jak wybrać DOBRY NÓŻ? Pamietaj, by nie myć go w zmywarce

Jeśli chcemy, by służył nam na lata, najlepiej wybrać ten ze stali kutej.

Wybór noża to nie taka prosta sprawa. Jeśli chcemy, by służył nam przez lata, najlepiej wybrać ten ze stali kutej. Poznamy go po rączce, która wraz z nożem tworzy jedną całość. Jednak na początek dobrym wyborem będzie nóż walcowany. Jego rączka zazwyczaj jest plastikowa, nałożona na bolec. Plusem noża walcowanego jest łatwość ostrzenia. Nie należy go jednak myć w zmywarce, ponieważ wysoka temperatura tępi ostrze.

Pamiętajmy, że każdy nóż wymaga odpowiedniej konserwacji. Po każdym myciu powinniśmy pocierać go ściereczką namoczoną w oliwie. Warto też, by nóż, który posiadamy w kuchni, miał jednego użytkownika. Zobaczcie dlaczego.

Źródło: TVP

Źródło zdjęć: Shuterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Rozmiar ma znaczenie? Ten mężczyzna od lat boryka się ze swoją przypadłością Jaki BIUSTONOSZ na siłownię? Kobiety często popełniają błąd Pragnął mieć dzieci. OTYŁOŚĆ wywołała u niego zakażenie genitaliów Dziecko nie chodzi lub nie mówi. Kiedy należy zacząć się martwić? Takiej SZYNKI nie kupuj w żadnym wypadku. Zwróć uwagę na kolor i skórkę Wykorzystał brak prądu, by uciec od świeżo poślubionej żony BIEDROŃ otwarcie o swoim chłopaku. "W ogóle nie był w moim typie" FISH PEDICURE. Naturalna i bezpieczna metoda pielęgnacji stóp KSZTAŁT BRWI pomoże wyszczuplić twarz. Jak je modelować? Jak producenci oszukują na MAKARONIE JAJECZNYM? Jak nauczyć się asertywności? Najlepszy jest amerykański sposób "na kanapkę" WRZODY ŻOŁĄDKA to nie wynik złej diety. Skąd się biorą i jak sobie pomóc? KOSZULKA, która jest osobistym trenerem. Mobilizuje do większego wysiłku Tak pracują niewidomi kucharze. Kamera nagrała, jak radzą sobie w kuchni Lubiany czy znienawidzony? Po ponad 130. dniach przyznał, jak wygląda jego prezydentura Z ukrytą kamerą próbowali kupić tabletkę "dzień po" Skuteczny sposób, jak uchronić się przed kosztownymi SMS-ami Seks bez tajemnic. Nastolatki i dziewictwo Mleko matki „szczepionką” na raka i cukrzycę? Lekarze nie mają wątpliwości Uważaj na ZIELONE KOKTAJLE. Mogą być szkodliwe dla nerek Poprawia pamięć, koncentrację, wspomaga leczenie nałogów. Czym jest trening BIOFEEDBACK? Ulga podatkowa to tylko jeden z przywilejów. Na co mogą liczyć DAWCY KRWI? Cenny OLEJ. Pomoże pozbyć się centymetrów z brzucha Brutalna praktyka lekarzy w trakcie porodu. Choć zakazana, wciąż się ją stosuje