Jest zdrowa, póki nie trafi do puszki. Producenci oszukują i marnują odżywcze wartości SOI

Nawet soja z puszki to zły wybór.

Jest doskonałym zamiennikiem białka zwierzęcego i mięsa dla osób, które przechodzą na dietę wegetariańską. Zawiera kwas foliowy, witaminy A, E, C oraz beta-karoten.

Na półkach ze zdrową żywnością znaleźć można wiele dań z przetworzonej soi: kotlety, pasztety, kiełbaski czy parówki. Dietetycy odradzają jednak spożywania gotowych produktów sojowych z puszki, a nawet puszkowanej soi nieprzetworzonej. 

O tym, dlaczego unikać dań sojowych opowiedziała dietetyk i technolog żywności Aneta Łańcuchowska.

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Taylor Swift odwiedziła CHORE DZIECI w szpitalu! Odchudzasz się, ale nie chudniesz? Powodem mogą być utajone choroby Niezwykłe zastosowanie kukurydzy. Może zmniejszyć efekt cieplarniany! Większy stres i zaburzony metabolizm? Wszystko przez JEDEN Z POSIŁKÓW Jedz truskawki. Wzmacniają odporność, chronią od wolnych rodników Papież przechwycił pizzę jadąc papamobile! Kim był dostawca, który PRZYNIÓSŁ PIZZĘ na galę Oscarów? Saszetki, żelki, syropy. Rodzice chętnie podają je dzieciom, nawet nie wiedząc, jak szkodzą Ilu partnerów seksualnych miałeś? Tak odpowiadali AMERYKANIE 4 filiżanki kawy - tyle wystarczy, by poważnie obniżyć płodność! Tak powstaje żywność z puszki. Testerzy smaku co dwie godziny sprawdzają produkcję Wady i zalety porodu w wodzie. Kiedy warto wybrać tę metodę?