Polska hrabianka pokochała potomka Marii Walewskiej. To trzeci polsko-francuski romans w ich rodzinie

Małżonkowie d’Ornano są twórcami ekskluzywnych kosmetyków.

Małżeństwo Huberta i Izabeli d’Ornano to nie tylko piękna historia miłosna, ale także wspomnienie jednego z największych polsko-francuskich romansów ostatnich wieków. Izabela urodziła się w Warszawie jako hrabianka Potocka. W czasie wojny jej rodzice wyjechali z Polski. Hrabia d’Ornano jest potomkiem Marii Walewskiej, ukochanej Napoleona Bonapartego.

Para poznała się, gdy kobieta miała 17, zaś jej ukochany prawie 30 lat. W roku 1975 założyli własną fabrykę ekskluzywnych kosmetyków. Dziś uważani są za wielkich mecenasów polskiej kultury i sztuki w Paryżu. Nic dziwnego – w tej rodzinie to już trzeci polsko-francuski związek. Ojciec Huberta d’Ornano również zakochał się w Polce.

Źródło: TVP

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Niezwykła historia POLSKIEGO ARYSTOKRATY. Nie mówi nawet po polsku! Tak wygląda najbrzydszy pies świata Ten błąd może kosztować zdrowie. Z czym nie należy łączyć GREJPFRUTA? Polska podróżniczka ostro o "człowieku pożartym przez anakondę" SZYMON MAJEWSKI parodiuje teledysk Nataszy Urbańskiej! Jak producenci oszukują na MAKARONIE JAJECZNYM? ENERGICZNA Natasza Urbańska promuje swoją płytę. Przesadziła z ekspresją? Jak POLSKIE GWIAZDY poprawiają urodę? Oto najczęstsze zabiegi Najczęstsze przyczyny męskich problemów z EREKCJĄ Ma nawet 4 razy mniej kalorii niż TRADYCYJNY PĄCZEK. Domowy przepis na dietetyczny przysmak Dziewięć filmów EROTYCZNYCH na warszawskiej Pradze! Jesteś typem samotnika? Twój MÓZG STARZEJE SIĘ szybciej