Polska hrabianka pokochała potomka Marii Walewskiej. To trzeci polsko-francuski romans w ich rodzinie

Małżonkowie d’Ornano są twórcami ekskluzywnych kosmetyków.

Małżeństwo Huberta i Izabeli d’Ornano to nie tylko piękna historia miłosna, ale także wspomnienie jednego z największych polsko-francuskich romansów ostatnich wieków. Izabela urodziła się w Warszawie jako hrabianka Potocka. W czasie wojny jej rodzice wyjechali z Polski. Hrabia d’Ornano jest potomkiem Marii Walewskiej, ukochanej Napoleona Bonapartego.

Para poznała się, gdy kobieta miała 17, zaś jej ukochany prawie 30 lat. W roku 1975 założyli własną fabrykę ekskluzywnych kosmetyków. Dziś uważani są za wielkich mecenasów polskiej kultury i sztuki w Paryżu. Nic dziwnego – w tej rodzinie to już trzeci polsko-francuski związek. Ojciec Huberta d’Ornano również zakochał się w Polce.

Źródło: TVP

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Zajęcia z EWĄ CHODAKOWSKĄ zamiast lekcji WF-u Jest najstarszym taksówkarzem w Polsce. W zawodzie pracuje od 58 lat! Nie jedz ich jeszcze przez PONAD MIESIĄC! NOWALIJKI mogą szkodzić zdrowiu Dramat modelki. Spadła z wybiegu podczas pokazu Jeana Paula Gaultiera Skuteczny sposób, jak uchronić się przed kosztownymi SMS-ami Odchudzanie nie musi być drogie! TANIE ZAMIENNIKI dietetycznych produktów Tak pracują w Polsce DZIEWCZYNY NA TELEFON! Ma najdłuższe nogi w kraju. Ludzie nie mogą oderwać od nich oczu Dip z KOZIEGO SERKA i awokado. Idealny jako dodatek do przekąsek Kontrowersyjna metoda leczenia dotarła do Polski. Tak robili to Majowie! Kontrowersyjna miłość WIĘŹNIAREK. Poznały się na planie filmu Wiktor urodził się jako kobieta. Opowiedział o swojej metamorfozie