Polska hrabianka pokochała potomka Marii Walewskiej. To trzeci polsko-francuski romans w ich rodzinie

Małżonkowie d’Ornano są twórcami ekskluzywnych kosmetyków.

Małżeństwo Huberta i Izabeli d’Ornano to nie tylko piękna historia miłosna, ale także wspomnienie jednego z największych polsko-francuskich romansów ostatnich wieków. Izabela urodziła się w Warszawie jako hrabianka Potocka. W czasie wojny jej rodzice wyjechali z Polski. Hrabia d’Ornano jest potomkiem Marii Walewskiej, ukochanej Napoleona Bonapartego.

Para poznała się, gdy kobieta miała 17, zaś jej ukochany prawie 30 lat. W roku 1975 założyli własną fabrykę ekskluzywnych kosmetyków. Dziś uważani są za wielkich mecenasów polskiej kultury i sztuki w Paryżu. Nic dziwnego – w tej rodzinie to już trzeci polsko-francuski związek. Ojciec Huberta d’Ornano również zakochał się w Polce.

Źródło: TVP

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

SZYMON MAJEWSKI parodiuje teledysk Nataszy Urbańskiej! Cierpi na nią ok. 230 tys. Polaków. Naukowcy wreszcie wiedzą, jak ją leczyć Plamki na pomarańczach? Pod żadnym pozorem nie kupuj tych owoców Czy mając małą wadę wzroku, należy nosić OKULARY? Poznaj fakty i mity Mleko matki „szczepionką” na raka i cukrzycę? Lekarze nie mają wątpliwości MASAŻ STÓP. Przyjemność, która może uleczyć całe ciało Jest najstarszym taksówkarzem w Polsce. W zawodzie pracuje od 58 lat! Tak tańczą ROSYJSKIE MISTRZYNIE pole dance Przez ojca sadystę straciła wiarę w siebie. Niezwykła metamorfoza pani Krystyny Jest nowy TELEDYSK EDYTY GÓRNIAK! Nagrała go w USA Odchudzanie nie musi być drogie! TANIE ZAMIENNIKI dietetycznych produktów Twoje dziecko NIE CHCE JEŚĆ? Tym objawia się przerażająca choroba