Polska hrabianka pokochała potomka Marii Walewskiej. To trzeci polsko-francuski romans w ich rodzinie

Małżonkowie d’Ornano są twórcami ekskluzywnych kosmetyków.

Małżeństwo Huberta i Izabeli d’Ornano to nie tylko piękna historia miłosna, ale także wspomnienie jednego z największych polsko-francuskich romansów ostatnich wieków. Izabela urodziła się w Warszawie jako hrabianka Potocka. W czasie wojny jej rodzice wyjechali z Polski. Hrabia d’Ornano jest potomkiem Marii Walewskiej, ukochanej Napoleona Bonapartego.

Para poznała się, gdy kobieta miała 17, zaś jej ukochany prawie 30 lat. W roku 1975 założyli własną fabrykę ekskluzywnych kosmetyków. Dziś uważani są za wielkich mecenasów polskiej kultury i sztuki w Paryżu. Nic dziwnego – w tej rodzinie to już trzeci polsko-francuski związek. Ojciec Huberta d’Ornano również zakochał się w Polce.

Źródło: TVP

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

2 mln Polaków cierpi na przewlekłą chorobę płuc. Połowa o tym nie wie Żywiołowy taniec CHŁOPCA do piosenki Lady Gagi! Drogocenne właściwości KASZY. Jej kaloryczność po ugotowaniu zmniejsza się ponad pięciokrotnie Odchudzasz się, ale nie chudniesz? Powodem mogą być utajone choroby Rewolucyjna metoda odmieni życie CUKRZYKÓW. Jej autorami są Polacy! PRZYJACIEL do ŁÓŻKA. Kontrowersyjna aplikacja podbija Polskę Chroni przed osteoporozą i KOBIECYMI nowotworami. Jednak wciąż jemy jej za mało Rozpaczliwy singiel ROBINA THICKE. Śpiewa dla żony Fakty o jedzeniu, które TRZEBA znać! Płukanie nie wystarczy. Jak EKOLOGICZNIE zmyć pestycydy z owoców i warzyw? Kiszona kapusta, pikle... Mało kalorii, dużo zdrowia Co piąty turysta wraca z egzotyczną chorobą. "To personel przenosi choroby"