Polska hrabianka pokochała potomka Marii Walewskiej. To trzeci polsko-francuski romans w ich rodzinie

Małżonkowie d’Ornano są twórcami ekskluzywnych kosmetyków.

Małżeństwo Huberta i Izabeli d’Ornano to nie tylko piękna historia miłosna, ale także wspomnienie jednego z największych polsko-francuskich romansów ostatnich wieków. Izabela urodziła się w Warszawie jako hrabianka Potocka. W czasie wojny jej rodzice wyjechali z Polski. Hrabia d’Ornano jest potomkiem Marii Walewskiej, ukochanej Napoleona Bonapartego.

Para poznała się, gdy kobieta miała 17, zaś jej ukochany prawie 30 lat. W roku 1975 założyli własną fabrykę ekskluzywnych kosmetyków. Dziś uważani są za wielkich mecenasów polskiej kultury i sztuki w Paryżu. Nic dziwnego – w tej rodzinie to już trzeci polsko-francuski związek. Ojciec Huberta d’Ornano również zakochał się w Polce.

Źródło: TVP

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Nieoczekiwane zwroty akcji na ślubach i weselach Homoseksualista i konserwatysta. Polak jest członkiem brytyjskiego parlamentu Zapach jest najważniejszy. Decyduje o ZACHOWANIU PŁCIOWYM Zarabiają nawet 40 tysięcy miesięcznie! Tak pracują POLSCY MĘŻCZYŹNI na telefon Te przekąski można podjadać bez konsekwencji. Są smaczne i niskokaloryczne Anna Mucha wystąpiła w POLSKIM HORRORZE! Jak łatwo ZATRUĆ SIĘ we własnej kuchni? Najczęściej popełniane błędy Cztery lata i 26 krajów. Podczas podróży nagrywał FILM ZARĘCZYNOWY! Nie tylko kolor ma znaczenie. Jakich BANANÓW nie powinniśmy kupować? Cała prawda o cudzie narodzin. Tak wygląda PORODÓWKA Młodzi mężczyźni nie chcą być księżmi? Kościół rozpaczliwie szuka młodych kapłanów CIENIE pod oczami nie tylko postarzają. To znak problemów zdrowotnych