Polska hrabianka pokochała potomka Marii Walewskiej. To trzeci polsko-francuski romans w ich rodzinie

Małżonkowie d’Ornano są twórcami ekskluzywnych kosmetyków.

Małżeństwo Huberta i Izabeli d’Ornano to nie tylko piękna historia miłosna, ale także wspomnienie jednego z największych polsko-francuskich romansów ostatnich wieków. Izabela urodziła się w Warszawie jako hrabianka Potocka. W czasie wojny jej rodzice wyjechali z Polski. Hrabia d’Ornano jest potomkiem Marii Walewskiej, ukochanej Napoleona Bonapartego.

Para poznała się, gdy kobieta miała 17, zaś jej ukochany prawie 30 lat. W roku 1975 założyli własną fabrykę ekskluzywnych kosmetyków. Dziś uważani są za wielkich mecenasów polskiej kultury i sztuki w Paryżu. Nic dziwnego – w tej rodzinie to już trzeci polsko-francuski związek. Ojciec Huberta d’Ornano również zakochał się w Polce.

Źródło: TVP

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Najzdrowsza WODA to ta Z KRANU. Pij zamiast mineralnej i nie gotuj Ameryka ją znienawidziła. Co stało się z "matką chrzestną ateizmu"? Julita SCHUDŁA… 65 kilogramów! Zioła spoza Polski szczególnie niebezpieczne. Sprawdź, czego używasz w kuchni Polki wstydzą się swoich SEKSUALNYCH potrzeb! Kolejna parodia reklamy z Van Dammem. W PRZESTRZENI KOSMICZNEJ! Przełomowa metoda leczenia NOWOTWORÓW. "To absolutne wydarzenie na skalę światową" Polacy 7. NAJBARDZIEJ OTYŁYM narodem Europy. Nie potrafimy się odchudzać? Oto, co dzieje się w płucach palacza! Eksperyment fizyka i... Marcina Prokopa W niej tkwi sekret udanych WYPIEKÓW. Jak wybrać tę odpowiednią? Kobiety częściej zdradzają niż mężczyźni. Dlaczego jesteśmy NIEWIERNE? Zakonnik uczy internautów, jak zrobić CROISSANTY