Polska hrabianka pokochała potomka Marii Walewskiej. To trzeci polsko-francuski romans w ich rodzinie

Małżonkowie d’Ornano są twórcami ekskluzywnych kosmetyków.

Małżeństwo Huberta i Izabeli d’Ornano to nie tylko piękna historia miłosna, ale także wspomnienie jednego z największych polsko-francuskich romansów ostatnich wieków. Izabela urodziła się w Warszawie jako hrabianka Potocka. W czasie wojny jej rodzice wyjechali z Polski. Hrabia d’Ornano jest potomkiem Marii Walewskiej, ukochanej Napoleona Bonapartego.

Para poznała się, gdy kobieta miała 17, zaś jej ukochany prawie 30 lat. W roku 1975 założyli własną fabrykę ekskluzywnych kosmetyków. Dziś uważani są za wielkich mecenasów polskiej kultury i sztuki w Paryżu. Nic dziwnego – w tej rodzinie to już trzeci polsko-francuski związek. Ojciec Huberta d’Ornano również zakochał się w Polce.

Źródło: TVP

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Wypełnienia gorszej jakości, próchnica wtórna. Polacy boją się państwowych wizyt u dentysty Polki wciąż za mało wiedzą o ANTYKONCEPCJI! Napis „bez konserwantów” to tylko chwyt marketingowy. Wybierając sok, patrz na kolor Strona internetowa pokaże, jak BĘDZIESZ WYGLĄDAŁ ZA 20 LAT! EWA CHODAKOWSKA radzi, jak szybko schudnąć na wiosnę. "Zdążysz!" KRĘPUJĄCE badanie ginekologiczne niepotrzebne? Lekarze ostrzegają: antykoncepcja hormonalna niesie duże ryzyko poważnej choroby Niezwykłe włosy mieszkanki Indii Kiedy jest najlepszy czas na seks? U kobiet i mężczyzn wygląda to inaczej Mama pomalowała córkę, mając ZAMKNIĘTE OCZY! Prokuratura już bada sprawę Ziemkiewicza. Kapela: "Jerzy Urban też został skazany z tego paragrafu i zapłacił 20 tysięcy" Ważna informacja dla DAWCÓW ORGANÓW. Sprawdź, zanim się zdecydujesz