Polska hrabianka pokochała potomka Marii Walewskiej. To trzeci polsko-francuski romans w ich rodzinie

Małżonkowie d’Ornano są twórcami ekskluzywnych kosmetyków.

Małżeństwo Huberta i Izabeli d’Ornano to nie tylko piękna historia miłosna, ale także wspomnienie jednego z największych polsko-francuskich romansów ostatnich wieków. Izabela urodziła się w Warszawie jako hrabianka Potocka. W czasie wojny jej rodzice wyjechali z Polski. Hrabia d’Ornano jest potomkiem Marii Walewskiej, ukochanej Napoleona Bonapartego.

Para poznała się, gdy kobieta miała 17, zaś jej ukochany prawie 30 lat. W roku 1975 założyli własną fabrykę ekskluzywnych kosmetyków. Dziś uważani są za wielkich mecenasów polskiej kultury i sztuki w Paryżu. Nic dziwnego – w tej rodzinie to już trzeci polsko-francuski związek. Ojciec Huberta d’Ornano również zakochał się w Polce.

Źródło: TVP

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Najbardziej wartościowy sok. Oprócz witamin zawiera składnik wspomagający odchudzanie Jak łatwo ZAOSZCZĘDZIĆ na prądzie? Mają zakaz jedzenia, picia i uprawiania seksu. Jak wygląda RAMADAN w Polsce? Popularne mity o wpływie cholesterolu i tłuszczu na dietę Jimmy Fallon znów sprowokował gwiazdę. Tym razem JULIĘ ROBERTS Obawiasz się ZDRADY? Zgłoś się do TESTERA WIERNOŚCI Masz BOLESNE MIESIĄCZKI? To może być objaw groźnej choroby Holland o pracy nad "House of Cards". Są minusy Szyk na stoku to nie wszystko. Kilka rad, co spakować na ferie Została striptizerką, bo znudziła ją praca! Savoir-vivre przy wielkanocnym stole. Dlaczego MAŁŻEŃSTWA NIE POWINNY siedzieć razem? BEYONCE reklamuje Brazylię!