Polska hrabianka pokochała potomka Marii Walewskiej. To trzeci polsko-francuski romans w ich rodzinie

Małżonkowie d’Ornano są twórcami ekskluzywnych kosmetyków.

Małżeństwo Huberta i Izabeli d’Ornano to nie tylko piękna historia miłosna, ale także wspomnienie jednego z największych polsko-francuskich romansów ostatnich wieków. Izabela urodziła się w Warszawie jako hrabianka Potocka. W czasie wojny jej rodzice wyjechali z Polski. Hrabia d’Ornano jest potomkiem Marii Walewskiej, ukochanej Napoleona Bonapartego.

Para poznała się, gdy kobieta miała 17, zaś jej ukochany prawie 30 lat. W roku 1975 założyli własną fabrykę ekskluzywnych kosmetyków. Dziś uważani są za wielkich mecenasów polskiej kultury i sztuki w Paryżu. Nic dziwnego – w tej rodzinie to już trzeci polsko-francuski związek. Ojciec Huberta d’Ornano również zakochał się w Polce.

Źródło: TVP

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Polski Spiderman zamienił się w MIKOŁAJA i obdarował bezdomnych! Zajęcia z EWĄ CHODAKOWSKĄ zamiast lekcji WF-u Polska podróżniczka ostro o "człowieku pożartym przez anakondę" Nie jedz ich jeszcze przez PONAD MIESIĄC! NOWALIJKI mogą szkodzić zdrowiu Pierwsze 'SELFIE' w historii? Zaczęło się od kultowego filmu 25 lat temu! Wypełnienia gorszej jakości, próchnica wtórna. Polacy boją się państwowych wizyt u dentysty Kiedy kosmetyk nie nadaje się już do użycia? Liczy się data otwarcia opakowania Kompromitujące odpowiedzi Polaków. Oni na pewno nie zdaliby MATURY z polskiego KOT-PIELĘGNIARZ pomaga w leczeniu innych. Sam cudem uniknął uśpienia SZEPTANE MODLITWY i zaklęcia. Tak leczą na polskiej wsi Naukowy sposób na prawidłowe KROJENIE TORTU OŚWIADCZYŁ się jej na wizji. Prezenterkę PONIOSŁY EMOCJE