Polska hrabianka pokochała potomka Marii Walewskiej. To trzeci polsko-francuski romans w ich rodzinie

Małżonkowie d’Ornano są twórcami ekskluzywnych kosmetyków.

Małżeństwo Huberta i Izabeli d’Ornano to nie tylko piękna historia miłosna, ale także wspomnienie jednego z największych polsko-francuskich romansów ostatnich wieków. Izabela urodziła się w Warszawie jako hrabianka Potocka. W czasie wojny jej rodzice wyjechali z Polski. Hrabia d’Ornano jest potomkiem Marii Walewskiej, ukochanej Napoleona Bonapartego.

Para poznała się, gdy kobieta miała 17, zaś jej ukochany prawie 30 lat. W roku 1975 założyli własną fabrykę ekskluzywnych kosmetyków. Dziś uważani są za wielkich mecenasów polskiej kultury i sztuki w Paryżu. Nic dziwnego – w tej rodzinie to już trzeci polsko-francuski związek. Ojciec Huberta d’Ornano również zakochał się w Polce.

Źródło: TVP

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Polacy na bakier z aktywnością fizyczną. To częsty powód chorób Czego nie wiesz na temat... BIELIZNY? Ten ZABIEG UST zmienia nie tylko ich kształt Co mówią CHORZY MĘŻCZYŹNI? Prawdziwe? Kolejna parodia reklamy z Van Dammem. W PRZESTRZENI KOSMICZNEJ! Chronią przed rakiem, odchudzają. Zdrowotne właściwości POMARAŃCZY Jak radzić sobie z bólem pleców W CIĄŻY? Proste ćwiczenia przyniosą ulgę Tak wygląda najbrzydszy pies świata Te badania mogą uratować życie płodu. Dyskusyjna metoda coraz bardziej popularna Jak przechowywać MIĘSO I WĘDLINY? Koniecznie rozpakuj je z folii Łykamy je codziennie. W zbyt dużych ilościach poważnie szkodzą Jak przechowywać TOREBKI, by się nie niszczyły?