Polska hrabianka pokochała potomka Marii Walewskiej. To trzeci polsko-francuski romans w ich rodzinie

Małżonkowie d’Ornano są twórcami ekskluzywnych kosmetyków.

Małżeństwo Huberta i Izabeli d’Ornano to nie tylko piękna historia miłosna, ale także wspomnienie jednego z największych polsko-francuskich romansów ostatnich wieków. Izabela urodziła się w Warszawie jako hrabianka Potocka. W czasie wojny jej rodzice wyjechali z Polski. Hrabia d’Ornano jest potomkiem Marii Walewskiej, ukochanej Napoleona Bonapartego.

Para poznała się, gdy kobieta miała 17, zaś jej ukochany prawie 30 lat. W roku 1975 założyli własną fabrykę ekskluzywnych kosmetyków. Dziś uważani są za wielkich mecenasów polskiej kultury i sztuki w Paryżu. Nic dziwnego – w tej rodzinie to już trzeci polsko-francuski związek. Ojciec Huberta d’Ornano również zakochał się w Polce.

Źródło: TVP

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

CIENIE pod oczami nie tylko postarzają. To znak problemów zdrowotnych Dramat modelki. Spadła z wybiegu podczas pokazu Jeana Paula Gaultiera W jego składzie znajdziesz nawet WODOROSTY. Tak oszukują nas producenci Spadkobiercy łatwiej dotrą do OSZCZĘDNOŚCI PO ZMARŁYM Mają zakaz jedzenia, picia i uprawiania seksu. Jak wygląda RAMADAN w Polsce? Sami przyczyniamy się do pogłębienia problemu. Jak walczyć z trudnością z zasypianiem? Ile naprawdę ZARABIAJĄ polscy KSIĘŻA? Podnoszą ciężary i wciąż czują się atrakcyjnie. Tak wyglądają polskie sztangistki Kupują je na targu lub porywają. Tak Romowie ZDOBYWAJĄ SWOJE ŻONY Nowa gwiazda Bollywood? Tej twarzy NIE ZAPOMNISZ Chronią przed rakiem, odchudzają. Zdrowotne właściwości POMARAŃCZY MIRANDA KERR pokazała swoje wyluzowane oblicze