Jak KARAĆ I NAGRADZAĆ dziecko? O wpływie klapsów na psychikę

Bicie nie rozwiązuje problemu złego zachowania, natomiast zwiększa poziom agresji.

Zwolennicy klapsów jako najlepszej metody wychowawczej tłumaczą, że oni sami dostali niejednego od rodziców i nie miało to wpływu na ich psychikę. Jednak badania pokazują, że fizyczne karanie zwiększa poziom agresji oraz uczy kłamstwa i ukrywania czynów.

 Agnieszka Stein, psycholog i autorka książek o wychowywaniu, uzasadnia, że bicie nie rozwiązuje problemu złego zachowania. Pokazuje jedynie dziecku, że nie obchodzą nas jego odczucia, a jedynie nasza ocena sytuacji.

Rodzice oczekują od pociechy, że ta będzie grzeczna. Jednak już sama definicja słowa grzeczny jest kłopotliwa. Zwykle oznacza słuchanie się mamy czy taty, co w okresie nastoletnim skutkuje podatnością na wpływ rówieśników.

A jak jest z nagrodami? Okazuje się, że wcale nie sprzyjają poprawie zachowania malucha…

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Najbardziej wzruszający filmik sieci. Żołnierze wracają DO DOMU! Internet ŚMIEJE SIĘ z premier Ewy Kopacz. Wszystko przez NAGRANIE O OSCARACH W jego składzie znajdziesz nawet WODOROSTY. Tak oszukują nas producenci BEZSTRESOWE WYCHOWANIE dzieci to błąd? Większość nie wie, jak powinno wyglądać Żywiołowy taniec CHŁOPCA do piosenki Lady Gagi! Nieoceniona broń w walce z wieloma chorobami. Każda matka powinna o tym wiedzieć Jak producenci oszukują na MAKARONIE JAJECZNYM? Owoce tylko do południa i dużo węglowodanów. Dietetyk zdradza sekret dobrej diety Jak zadbać o prawidłowy SEN NIEMOWLAKA? Najlepsze sposoby, jak UŚPIĆ DZIECKO Wadliwe IMPLANTY PIERSI nadal zagrażają zdrowiu kobiet. Wśród poszkodowanych Polki Jemy jej więcej niż kiedyś. Ta żywność ZMIENIA METABOLIZM i powoduje otyłość Niepełnosprawne zwierzęta są bardziej związane z człowiekiem