Jak KARAĆ I NAGRADZAĆ dziecko? O wpływie klapsów na psychikę

Bicie nie rozwiązuje problemu złego zachowania, natomiast zwiększa poziom agresji.

Zwolennicy klapsów jako najlepszej metody wychowawczej tłumaczą, że oni sami dostali niejednego od rodziców i nie miało to wpływu na ich psychikę. Jednak badania pokazują, że fizyczne karanie zwiększa poziom agresji oraz uczy kłamstwa i ukrywania czynów.

 Agnieszka Stein, psycholog i autorka książek o wychowywaniu, uzasadnia, że bicie nie rozwiązuje problemu złego zachowania. Pokazuje jedynie dziecku, że nie obchodzą nas jego odczucia, a jedynie nasza ocena sytuacji.

Rodzice oczekują od pociechy, że ta będzie grzeczna. Jednak już sama definicja słowa grzeczny jest kłopotliwa. Zwykle oznacza słuchanie się mamy czy taty, co w okresie nastoletnim skutkuje podatnością na wpływ rówieśników.

A jak jest z nagrodami? Okazuje się, że wcale nie sprzyjają poprawie zachowania malucha…

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Coś dla fanów PIKANTNYCH dodatków. Szybki sos do przekąsek i mięsa Popularne mity o wpływie cholesterolu i tłuszczu na dietę Polski Spiderman zamienił się w MIKOŁAJA i obdarował bezdomnych! Większy stres i zaburzony metabolizm? Wszystko przez JEDEN Z POSIŁKÓW Obywatele tych państw są najszczęśliwsi. Na którym miejscu Polska? Tatuował ją BYŁY chłopak. Tego nie przewidziała... Została striptizerką, bo znudziła ją praca! „Najbardziej zmysłowo pachnie kobieta, która nie myje się codziennie”. Jak odbieramy zapachy? Obowiązkowy suplement dla przyszłych mam. NIE DZIAŁA u połowy kobiet! Sexy bielizna dla katoliczek? "Trzeba podobać się duchowo i po ludzku" Oto, co dzieje się w płucach palacza! Eksperyment fizyka i... Marcina Prokopa Dziewięć filmów EROTYCZNYCH na warszawskiej Pradze!