Jak KARAĆ I NAGRADZAĆ dziecko? O wpływie klapsów na psychikę

Bicie nie rozwiązuje problemu złego zachowania, natomiast zwiększa poziom agresji.

Zwolennicy klapsów jako najlepszej metody wychowawczej tłumaczą, że oni sami dostali niejednego od rodziców i nie miało to wpływu na ich psychikę. Jednak badania pokazują, że fizyczne karanie zwiększa poziom agresji oraz uczy kłamstwa i ukrywania czynów.

 Agnieszka Stein, psycholog i autorka książek o wychowywaniu, uzasadnia, że bicie nie rozwiązuje problemu złego zachowania. Pokazuje jedynie dziecku, że nie obchodzą nas jego odczucia, a jedynie nasza ocena sytuacji.

Rodzice oczekują od pociechy, że ta będzie grzeczna. Jednak już sama definicja słowa grzeczny jest kłopotliwa. Zwykle oznacza słuchanie się mamy czy taty, co w okresie nastoletnim skutkuje podatnością na wpływ rówieśników.

A jak jest z nagrodami? Okazuje się, że wcale nie sprzyjają poprawie zachowania malucha…

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Pogrubiający nie dla wszystkich. Jaki TUSZ DO RZĘS wybrać? Janek zdradza, co wydarzy się w DRUGIM SEZONIE "Miłości na bogato" JENNIFER LAWRENCE na wrześniowej okładce VOGUE! Kulisy "gorącej" sesji dla CKM. Tak pozowała modelka DONATANA! Ciąża spowodowała u niej WSTYDLIWE ZMIANY Jak wybrać dobry jogurt? Istotną cechą jest konsystencja Ich historia obiegła cały świat. To małżeństwo ma aż 100 WNUCZĄT! Zwyczajne POCAŁUNKI mogą być groźne DLA ZĘBÓW Obniżają cholesterol, odchudzają, poprawiają kondycję skóry i włosów. Jakie PŁATKI wybrać? ENERGICZNA Natasza Urbańska promuje swoją płytę. Przesadziła z ekspresją? Jakie konsekwencje może mieć całkowite zrezygnowanie z CUKRU? Dolegliwość, która odbiera radość z seksu. Problem zgłasza ogromna liczba kobiet