Jak KARAĆ I NAGRADZAĆ dziecko? O wpływie klapsów na psychikę

Bicie nie rozwiązuje problemu złego zachowania, natomiast zwiększa poziom agresji.

Zwolennicy klapsów jako najlepszej metody wychowawczej tłumaczą, że oni sami dostali niejednego od rodziców i nie miało to wpływu na ich psychikę. Jednak badania pokazują, że fizyczne karanie zwiększa poziom agresji oraz uczy kłamstwa i ukrywania czynów.

 Agnieszka Stein, psycholog i autorka książek o wychowywaniu, uzasadnia, że bicie nie rozwiązuje problemu złego zachowania. Pokazuje jedynie dziecku, że nie obchodzą nas jego odczucia, a jedynie nasza ocena sytuacji.

Rodzice oczekują od pociechy, że ta będzie grzeczna. Jednak już sama definicja słowa grzeczny jest kłopotliwa. Zwykle oznacza słuchanie się mamy czy taty, co w okresie nastoletnim skutkuje podatnością na wpływ rówieśników.

A jak jest z nagrodami? Okazuje się, że wcale nie sprzyjają poprawie zachowania malucha…

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Cierpi na nią ok. 230 tys. Polaków. Naukowcy wreszcie wiedzą, jak ją leczyć Cztery lata i 26 krajów. Podczas podróży nagrywał FILM ZARĘCZYNOWY! SERCA Polaków starzeją się szybciej. Problem dotyka głównie mężczyzn Jesteś typem samotnika? Twój MÓZG STARZEJE SIĘ szybciej MŁODZI OJCOWIE chętniej opiekują się dziećmi. Wszystko dzięki DŁUŻSZEMU URLOPOWI Tak powstaje jeden z najbardziej ekskluzywnych trunków świata Zachwycająca Gwyneth Paltrow stylizowana na IKONY AMERYKI! Pijesz dużo wody? To może ci zaszkodzić! Jeszcze groźniejszy jest inny zwyczaj PRAWIE POŁOWA CIĘŻARNYCH z niedoborem ważnego pierwiastka. To niebezpieczne dla dziecka Skarżysz się na BÓL PLECÓW? Na dłuższą metę odpoczynek nie wystarczy Najlepszy sposób KROJENIA CEBULI według Gordona Ramseya Smaczne i szybkie PRZEKĄSKI dla niespodziewanych gości