Toksyczne elektrośmieci szkodzą zdrowiu człowieka. Te są najgroźniejsze

Dostępne dziś na rynku świetlówki zawierają trującą rtęć, natomiast w lodówkach i chłodziarkach znajdują się duże ilości niebezpiecznych gazów.

Dostępne dziś na rynku świetlówki zawierają trującą rtęć, natomiast w lodówkach i chłodziarkach znajdują się duże ilości niebezpiecznych gazów. Niekontrolowane uwalnianie toksycznych substancji powoduje nie tylko dziurę ozonową i przyczynia się do globalnego ocieplenia klimatu, ale też wpływa bezpośrednio na człowieka.

Szczególnie lodówki, ale też telewizory kineskopowe i energooszczędne świetlówki zawierają bardzo szkodliwe dla środowiska substancje, ale też dla życia i zdrowia człowieka. Dopóki są one sprawne, szczelne i używane przez  nas, to wszystko jest w porządku. Kiedy wyrzucamy je do środowiska, rozszczelniają się, dochodzi do wyciekania czy wyziewów tych substancji - tłumaczy Sławomir Brzózek, prezes zarządu, Fundacja Nasza Ziemia.

Aby zapobiec uwalnianiu sie niebezpiecznych substancji trwają prace nad ustawą o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym, która na wiele lat określi sposób gospodarowania zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym.

Źródło: Newsrm.tv

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Czym zastąpić cukier, by NIE PRZYTYĆ po świętach? Ma niewiele kalorii, pokrywa 120 proc. dziennego zapotrzebowania na witaminę C Słynne gwiazdy BEZ MAKIJAŻU! Cenny OLEJ. Pomoże pozbyć się centymetrów z brzucha TVP rusza z nowym REALITY SHOW "Rolnik szuka żony" BADACZE MÓZGU zapowiedzieli, że wyleczą niewidomych i sparaliżowanych To NAJCZĘSTSZY NOWOTWÓR u Polek. Wciąż zapominamy o ważnym badaniu Naturalny lek o niezwykłych właściwościach. Oczyszcza krew i cały organizm Przeżyła ŚMIERĆ KLINICZNĄ. Co widziała? Wegetarianizm przyczyną BEZPŁODNOŚCI To nie są zdjęcia! REALISTYCZNE OBRAZY zostały wykonane długopisem Polska supermodelka robi karierę aktorską. MAŁGOSIA BELA zagra jedną z głównych ról!