Nieoceniona broń w walce z wieloma chorobami. Każda matka powinna o tym wiedzieć

Komórki macierzyste jako jedyne mają zdolność przemiany w komórki innych tanek.

Deponowanie krwi czyli pobieranie i przechowywanie komórek macierzystych cieszy się w Polsce coraz większym zainteresowaniem. To dobry znak, bo komórki macierzyste są cenną bronią w walce z wieloma schorzeniami, w tym z nowotworami. Jako jedyne mają zdolność przemiany w komórki innych tanek. Najprostszym sposobem ich pozyskania jest krew pępowinowa.

O tym, dlaczego rodzice powinni zdecydować się na zdeponowanie krwi pępowinowej, mówili dr Tomasz Baran, ekspert Polskiego Banku Komórek Macierzystych oraz ceniony w Polsce i na świecie specjalista w tym temacie, prof. Mariusz Ratajczak.

Źródło: TVP

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Masz BOLESNE MIESIĄCZKI? To może być objaw groźnej choroby Gdy KOT TERRORYZUJE domowników. Jak sobie z nim poradzić? Obawiasz się pryskanych owoców i warzyw? Zobacz, zanim wybierzesz się do sklepu Jak SŁYSZĄ NAS inni? Dowiesz się dzięki prostej sztuczce! BEYONCE reklamuje Brazylię! Ma 9 lat i ciało jak z gumy. Polska może być z niej dumna Jakie konsekwencje może mieć całkowite zrezygnowanie z CUKRU? Bezlitosne praktyki znachorów. Każą się okaleczać chorym na raka KIM KARDASHIAN pokazała, jak przewija dziecko! Efektowny sposób wyrabiania LODÓW Większy stres i zaburzony metabolizm? Wszystko przez JEDEN Z POSIŁKÓW Firma kosmetyczna nabrała MAFFASHION. Kto zrobił jej manicure?