Nieoceniona broń w walce z wieloma chorobami. Każda matka powinna o tym wiedzieć

Komórki macierzyste jako jedyne mają zdolność przemiany w komórki innych tanek.

Deponowanie krwi czyli pobieranie i przechowywanie komórek macierzystych cieszy się w Polsce coraz większym zainteresowaniem. To dobry znak, bo komórki macierzyste są cenną bronią w walce z wieloma schorzeniami, w tym z nowotworami. Jako jedyne mają zdolność przemiany w komórki innych tanek. Najprostszym sposobem ich pozyskania jest krew pępowinowa.

O tym, dlaczego rodzice powinni zdecydować się na zdeponowanie krwi pępowinowej, mówili dr Tomasz Baran, ekspert Polskiego Banku Komórek Macierzystych oraz ceniony w Polsce i na świecie specjalista w tym temacie, prof. Mariusz Ratajczak.

Źródło: TVP

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Nie tylko kolor ma znaczenie. Jakich BANANÓW nie powinniśmy kupować? Michał Piróg z dildem w dłoni w nowym teledysku MASŁOWSKIEJ Urojone i destrukcyjne KOMPLEKSY MĘŻCZYZN Joga śmiechu wyleczy Twoje ciało i duszę. Wystarczy 10 minut dziennie Cztery lata i 26 krajów. Podczas podróży nagrywał FILM ZARĘCZYNOWY! Które gwiazdy korzystają z porad WRÓŻKI? Najbardziej wzruszający filmik sieci. Żołnierze wracają DO DOMU! Domowa ZUPA INSTANT. Wystarczy zalać ją wrzątkiem! Jej historia ma zachęcać do przeszczepów. Na swoje serce czekała 7 lat Prokuratura już bada sprawę Ziemkiewicza. Kapela: "Jerzy Urban też został skazany z tego paragrafu i zapłacił 20 tysięcy" Kiedy jest najlepszy czas na seks? U kobiet i mężczyzn wygląda to inaczej Wstydliwy problem kobiet. By sobie pomóc, ty i partner powinniście przestrzegać kilku zasad