Nieoceniona broń w walce z wieloma chorobami. Każda matka powinna o tym wiedzieć

Komórki macierzyste jako jedyne mają zdolność przemiany w komórki innych tanek.

Deponowanie krwi czyli pobieranie i przechowywanie komórek macierzystych cieszy się w Polsce coraz większym zainteresowaniem. To dobry znak, bo komórki macierzyste są cenną bronią w walce z wieloma schorzeniami, w tym z nowotworami. Jako jedyne mają zdolność przemiany w komórki innych tanek. Najprostszym sposobem ich pozyskania jest krew pępowinowa.

O tym, dlaczego rodzice powinni zdecydować się na zdeponowanie krwi pępowinowej, mówili dr Tomasz Baran, ekspert Polskiego Banku Komórek Macierzystych oraz ceniony w Polsce i na świecie specjalista w tym temacie, prof. Mariusz Ratajczak.

Źródło: TVP

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Płukanie nie wystarczy. Jak EKOLOGICZNIE zmyć pestycydy z owoców i warzyw? Cersei Lannister uczy Jimmy'ego Kimmela jak SIAĆ POSTRACH ŻELAZKO: fakty i mity. Sprawdź, zanim kupisz Wstydliwy problem kobiet. By sobie pomóc, ty i partner powinniście przestrzegać kilku zasad To nienarodzone dziecko klaszcze... podczas USG Tak tańczą ROSYJSKIE MISTRZYNIE pole dance Te ZAMIENNIKI POSIŁKÓW możesz stosować przy nieregularnym trybie życia Wykorzystał rentgen do stworzenia ARTYSTYCZNYCH FOTOGRAFII Program do sporządzania portretów przestępców stworzył IDEAŁ PIĘKNA Rekonstrukcja ratunkiem dla ZNISZCZONYCH WŁOSÓW. Efekt widoczny nawet 8 tygodni Chroni przed osteoporozą i KOBIECYMI nowotworami. Jednak wciąż jemy jej za mało Po śmierci narzeczonej przemierza pieszo świat. Właśnie dotarł do Polski