Nieoceniona broń w walce z wieloma chorobami. Każda matka powinna o tym wiedzieć

Komórki macierzyste jako jedyne mają zdolność przemiany w komórki innych tanek.

Deponowanie krwi czyli pobieranie i przechowywanie komórek macierzystych cieszy się w Polsce coraz większym zainteresowaniem. To dobry znak, bo komórki macierzyste są cenną bronią w walce z wieloma schorzeniami, w tym z nowotworami. Jako jedyne mają zdolność przemiany w komórki innych tanek. Najprostszym sposobem ich pozyskania jest krew pępowinowa.

O tym, dlaczego rodzice powinni zdecydować się na zdeponowanie krwi pępowinowej, mówili dr Tomasz Baran, ekspert Polskiego Banku Komórek Macierzystych oraz ceniony w Polsce i na świecie specjalista w tym temacie, prof. Mariusz Ratajczak.

Źródło: TVP

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Polka zaśpiewała głosami 18 bohaterów NAJPOPULARNIEJSZYCH BAJEK Siedmioletnia dziewczynka z Surinamu uczy polskie dzieci tolerancji Aż 90 proc. Polaków cierpi na niedobory witaminy D Tak powstaje popularny "eliksir młodości". Sekret drogocennego olejku arganowego Popularna METODA ODCZULANIA to oszustwo! "To największa bzdura, w jaką uwierzyli ludzie" Była solistka Polskiego Baletu Narodowego TAŃCZY NA RURZE! Najczęstsze błędy rodziców podczas PODAWANIA DZIECKU LEKÓW Ona była mężatką, on miał 14 lat. ODBIŁA CHŁOPAKA swojej córce! CHIPSY przyczyną otyłości i miażdżycy. Po kształcie poznasz, które są najgorsze Ma niewiele kalorii, pokrywa 120 proc. dziennego zapotrzebowania na witaminę C Słynne gwiazdy BEZ MAKIJAŻU! Polki wstydzą się swoich SEKSUALNYCH potrzeb!