Nieoceniona broń w walce z wieloma chorobami. Każda matka powinna o tym wiedzieć

Komórki macierzyste jako jedyne mają zdolność przemiany w komórki innych tanek.

Deponowanie krwi czyli pobieranie i przechowywanie komórek macierzystych cieszy się w Polsce coraz większym zainteresowaniem. To dobry znak, bo komórki macierzyste są cenną bronią w walce z wieloma schorzeniami, w tym z nowotworami. Jako jedyne mają zdolność przemiany w komórki innych tanek. Najprostszym sposobem ich pozyskania jest krew pępowinowa.

O tym, dlaczego rodzice powinni zdecydować się na zdeponowanie krwi pępowinowej, mówili dr Tomasz Baran, ekspert Polskiego Banku Komórek Macierzystych oraz ceniony w Polsce i na świecie specjalista w tym temacie, prof. Mariusz Ratajczak.

Źródło: TVP

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Ukrywanie samotności czy potrzeba niezależności? SINGLE coraz popularniejsi Ma 9 lat i ciało jak z gumy. Polska może być z niej dumna Zatańczył BREAKDANCE w popularnym show! To nienarodzone dziecko klaszcze... podczas USG Jak szybko nauczyć się JĘZYKÓW OBCYCH? Szkolne metody są nieskuteczne "No woman, no drive". Kolejna akcja przeciwko DYSKRYMINACJI kobiet Sexy bielizna dla katoliczek? "Trzeba podobać się duchowo i po ludzku" Robisz ZAKUPY PRZEZ INTERNET? Poznaj swoje nowe prawa Wiktor urodził się jako kobieta. Opowiedział o swojej metamorfozie Zdradzają Twój prawdziwy wiek. U młodych osób to oznaka zmęczenia Zioła spoza Polski szczególnie niebezpieczne. Sprawdź, czego używasz w kuchni Tak tańczą ROSYJSKIE MISTRZYNIE pole dance