Nieoceniona broń w walce z wieloma chorobami. Każda matka powinna o tym wiedzieć

Komórki macierzyste jako jedyne mają zdolność przemiany w komórki innych tanek.

Deponowanie krwi czyli pobieranie i przechowywanie komórek macierzystych cieszy się w Polsce coraz większym zainteresowaniem. To dobry znak, bo komórki macierzyste są cenną bronią w walce z wieloma schorzeniami, w tym z nowotworami. Jako jedyne mają zdolność przemiany w komórki innych tanek. Najprostszym sposobem ich pozyskania jest krew pępowinowa.

O tym, dlaczego rodzice powinni zdecydować się na zdeponowanie krwi pępowinowej, mówili dr Tomasz Baran, ekspert Polskiego Banku Komórek Macierzystych oraz ceniony w Polsce i na świecie specjalista w tym temacie, prof. Mariusz Ratajczak.

Źródło: TVP

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Pierwsze 'SELFIE' w historii? Zaczęło się od kultowego filmu 25 lat temu! Ten błąd może kosztować zdrowie. Z czym nie należy łączyć GREJPFRUTA? Najtańsza przekąska? Polski bloger poleca OBIERKI Z ZIEMNIAKÓW Pomysłowe i niebanalne dania z TRUSKAWEK Zwiększają temperaturę mózgu i wpływają na zdrowie. Najmniej szkodliwe są... kuchenki mikrofalowe Jak ZMIENIĆ imię i nazwisko? Nie zawsze jest to możliwe Niewygodne szpilki? Posłuchaj rad stylistki Jakie ZWIERZĘ dla ALERGIKA? HIT INTERNETU. Ironicznie o słowiańskiej urodzie! W trakcie grypy nie rezygnuj z KARMIENIA PIERSIĄ. Jest ważny powód STUDENTKI, SAMOTNE MATKI, mężczyźni. Zarabiają tysiące na nagości w internecie Beyonce POPŁAKAŁA SIĘ na ostatnim koncercie trasy koncertowej!