Nieoceniona broń w walce z wieloma chorobami. Każda matka powinna o tym wiedzieć

Komórki macierzyste jako jedyne mają zdolność przemiany w komórki innych tanek.

Deponowanie krwi czyli pobieranie i przechowywanie komórek macierzystych cieszy się w Polsce coraz większym zainteresowaniem. To dobry znak, bo komórki macierzyste są cenną bronią w walce z wieloma schorzeniami, w tym z nowotworami. Jako jedyne mają zdolność przemiany w komórki innych tanek. Najprostszym sposobem ich pozyskania jest krew pępowinowa.

O tym, dlaczego rodzice powinni zdecydować się na zdeponowanie krwi pępowinowej, mówili dr Tomasz Baran, ekspert Polskiego Banku Komórek Macierzystych oraz ceniony w Polsce i na świecie specjalista w tym temacie, prof. Mariusz Ratajczak.

Źródło: TVP

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

8 milionów Polaków ma ZABURZENIA PSYCHICZNE Nietypowy toast weselny w wykonaniu RAPUJĄCEJ ŚWIADKOWEJ Rady dziadka, jak być ZDROWYM W ZIMIE Brutalna praktyka lekarzy w trakcie porodu. Choć zakazana, wciąż się ją stosuje Ważna informacja dla DAWCÓW ORGANÓW. Sprawdź, zanim się zdecydujesz Co ciąża zmienia w życiu KOBIETY? Niesamowite wyznanie matki... Wstydliwy nowotwór. Dotyka aż 10 TYSIĘCY mężczyzn rocznie Jak często prać ręczniki, pościel i piżamę? "To prawdziwe siedlisko bakterii" BADACZE MÓZGU zapowiedzieli, że wyleczą niewidomych i sparaliżowanych Zatańczył BREAKDANCE w popularnym show! Prosta czynność zwiększy skuteczność ćwiczeń. Wystarczy 5 minut dziennie Jak uniknąć ZMARSZCZEK? Sposobem nie kremy, a zmiana przyzwyczajeń