Nieoceniona broń w walce z wieloma chorobami. Każda matka powinna o tym wiedzieć

Komórki macierzyste jako jedyne mają zdolność przemiany w komórki innych tanek.

Deponowanie krwi czyli pobieranie i przechowywanie komórek macierzystych cieszy się w Polsce coraz większym zainteresowaniem. To dobry znak, bo komórki macierzyste są cenną bronią w walce z wieloma schorzeniami, w tym z nowotworami. Jako jedyne mają zdolność przemiany w komórki innych tanek. Najprostszym sposobem ich pozyskania jest krew pępowinowa.

O tym, dlaczego rodzice powinni zdecydować się na zdeponowanie krwi pępowinowej, mówili dr Tomasz Baran, ekspert Polskiego Banku Komórek Macierzystych oraz ceniony w Polsce i na świecie specjalista w tym temacie, prof. Mariusz Ratajczak.

Źródło: TVP

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Szkolny poziom jej nie odpowiadał. Uczy dzieci w domu, a efekt jest zdumiewający MĄDRZEJSI dzięki jedzeniu? Te produkty zwiększają wydajność mózgu! Kupują je na targu lub porywają. Tak Romowie ZDOBYWAJĄ SWOJE ŻONY Półnagi uczestnik Mam Talent zatańczył W TELEDYSKU NA RURZE! Jak prawidłowo wywieszać flagę narodową? Oto podstawowe zasady Są zdrowe tylko pozornie. Ilość cukru w nich zawarta wielokrotnie przekracza normę Niewygodne szpilki? Posłuchaj rad stylistki Niepełnosprawne zwierzęta są bardziej związane z człowiekiem Przeżyła ŚMIERĆ KLINICZNĄ. Co widziała? „Najbardziej zmysłowo pachnie kobieta, która nie myje się codziennie”. Jak odbieramy zapachy? Polska hrabianka pokochała potomka Marii Walewskiej. To trzeci polsko-francuski romans w ich rodzinie Conchita Wurst pokazuje, jak zmienia się w KOBIETĘ!