Nieoceniona broń w walce z wieloma chorobami. Każda matka powinna o tym wiedzieć

Komórki macierzyste jako jedyne mają zdolność przemiany w komórki innych tanek.

Deponowanie krwi czyli pobieranie i przechowywanie komórek macierzystych cieszy się w Polsce coraz większym zainteresowaniem. To dobry znak, bo komórki macierzyste są cenną bronią w walce z wieloma schorzeniami, w tym z nowotworami. Jako jedyne mają zdolność przemiany w komórki innych tanek. Najprostszym sposobem ich pozyskania jest krew pępowinowa.

O tym, dlaczego rodzice powinni zdecydować się na zdeponowanie krwi pępowinowej, mówili dr Tomasz Baran, ekspert Polskiego Banku Komórek Macierzystych oraz ceniony w Polsce i na świecie specjalista w tym temacie, prof. Mariusz Ratajczak.

Źródło: TVP

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Jak brzmią różne języki dla OBCOKRAJOWCA? Jak wybrać dobry jogurt? Istotną cechą jest konsystencja Najgorsze pozycje dla KRĘGOSŁUPA. Pozostajemy w nich przez większość doby Mocne słowa kobiet. Odważyły się pokazać twarze i przyznać, jak potraktowali je mężczyźni UCIĄŻLIWA DOLEGLIWOŚĆ dotyka aż 80. procent społeczeństwa! Można jej zapobiec Krwisty czy dobrze wysmażony? Jak przygotować idealny STEK Majdan, Stachursky i Saleta pokazują, jak badać PIERSI! Dwa testy i masz pewność, że wybrałaś dobry miód Lekarze ostrzegają: antykoncepcja hormonalna niesie duże ryzyko poważnej choroby Podstępny nowotwór. Przebiega bezobjawowo, bardzo często kończy się śmiercią SZEPTANE MODLITWY i zaklęcia. Tak leczą na polskiej wsi Prezydent NADAL POLUJE? Tłumaczy się z obietnicy danej wyborcom