Nieoceniona broń w walce z wieloma chorobami. Każda matka powinna o tym wiedzieć

Komórki macierzyste jako jedyne mają zdolność przemiany w komórki innych tanek.

Deponowanie krwi czyli pobieranie i przechowywanie komórek macierzystych cieszy się w Polsce coraz większym zainteresowaniem. To dobry znak, bo komórki macierzyste są cenną bronią w walce z wieloma schorzeniami, w tym z nowotworami. Jako jedyne mają zdolność przemiany w komórki innych tanek. Najprostszym sposobem ich pozyskania jest krew pępowinowa.

O tym, dlaczego rodzice powinni zdecydować się na zdeponowanie krwi pępowinowej, mówili dr Tomasz Baran, ekspert Polskiego Banku Komórek Macierzystych oraz ceniony w Polsce i na świecie specjalista w tym temacie, prof. Mariusz Ratajczak.

Źródło: TVP

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Ma niewiele kalorii, pokrywa 120 proc. dziennego zapotrzebowania na witaminę C Często są groźne dla zdrowia. Grillowane potrawy pełne toksycznych substancji Cztery lata i 26 krajów. Podczas podróży nagrywał FILM ZARĘCZYNOWY! Wady i zalety porodu w wodzie. Kiedy warto wybrać tę metodę? Kontrowersyjna metoda leczenia dotarła do Polski. Tak robili to Majowie! SZEPTANE MODLITWY i zaklęcia. Tak leczą na polskiej wsi Pomysłowe i niebanalne dania z TRUSKAWEK Adam Levin zaśpiewał jak MICHAEL JACKSON i FRANK SINATRA! Widzowie mdleli na premierze FILMU. Wszystko przez szokujące sceny Kobiety częściej zdradzają niż mężczyźni. Dlaczego jesteśmy NIEWIERNE? Zdania o ich wpływie na oczy są podzielone.Czy SOCZEWKI KONTAKTOWE są bezpieczne? Edukacja seksualna coraz bardziej kontrowersyjna. "To zmusza dzieci do oglądania PORNOGRAFII"