Szkolny poziom jej nie odpowiadał. Uczy dzieci w domu, a efekt jest zdumiewający

Jeszcze niedawno liczba dzieci, których rodzice postanowili zrezygnować ze szkoły na rzecz nauczania w domu, wynosiła około 100. Teraz jest ich ponad 2 tys.

Jeszcze niedawno liczba dzieci w Polsce, których rodzice postanowili zrezygnować ze szkoły na rzecz nauczania w domu, wynosiła około 100. Teraz jest ich ponad 2 tys., podczas gdy w USA aż 1,5 mln. Jakie plusy ma nauka w domu, czy rodzice są w stanie zagwarantować dziecku odpowiedni poziom nauczania i jak radzą sobie dzieci, które uczą się w ten sposób?

Przykład Bogny Lewandowskiej udowadnia, że ten sposób przekazywania wiedzy może rozwijać dziecko dużo bardziej niż nauka w szkole. Choć jej dzieci rok szkolny zaczynają zwykle miesiąc później, a egzaminy państwowe zdają już w marcu, zakres materiału przyswajają znacznie szybciej. Zdobytą wiedzą wyprzedzają swoich rówieśników nawet o dwie klasy. 

Źródło: TVP

Wyjątkowe prezenty na Dzień Dziecka. Szybka dostawa! Wejdź »

 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Co ciąża zmienia w życiu KOBIETY? Niesamowite wyznanie matki... Ten zabieg to nie tylko pedicure. Może uchronić przed amputacją stopy Zjadłaś owoc cytrusowy? Nie myj zębów! To uszkadza szkliwo Nieleczone bywa przyczyną powstawania guzów i ropni. Wszystko o ZAPALENIU ZATOK EWA CHODAKOWSKA radzi, jak szybko schudnąć na wiosnę. "Zdążysz!" Które gwiazdy korzystają z porad WRÓŻKI? Zachwycająca Gwyneth Paltrow stylizowana na IKONY AMERYKI! ENERGICZNA Natasza Urbańska promuje swoją płytę. Przesadziła z ekspresją? Jest zdrowy i nie tuczy. Cała prawda o MAKARONIE Spadła samochodem w 50-metrową przepaść. Wydostała się dopiero po 3 dniach Brutalna praktyka lekarzy w trakcie porodu. Choć zakazana, wciąż się ją stosuje Czym zastąpić cukier, by NIE PRZYTYĆ po świętach?