Szkolny poziom jej nie odpowiadał. Uczy dzieci w domu, a efekt jest zdumiewający

Jeszcze niedawno liczba dzieci, których rodzice postanowili zrezygnować ze szkoły na rzecz nauczania w domu, wynosiła około 100. Teraz jest ich ponad 2 tys.

Jeszcze niedawno liczba dzieci w Polsce, których rodzice postanowili zrezygnować ze szkoły na rzecz nauczania w domu, wynosiła około 100. Teraz jest ich ponad 2 tys., podczas gdy w USA aż 1,5 mln. Jakie plusy ma nauka w domu, czy rodzice są w stanie zagwarantować dziecku odpowiedni poziom nauczania i jak radzą sobie dzieci, które uczą się w ten sposób?

Przykład Bogny Lewandowskiej udowadnia, że ten sposób przekazywania wiedzy może rozwijać dziecko dużo bardziej niż nauka w szkole. Choć jej dzieci rok szkolny zaczynają zwykle miesiąc później, a egzaminy państwowe zdają już w marcu, zakres materiału przyswajają znacznie szybciej. Zdobytą wiedzą wyprzedzają swoich rówieśników nawet o dwie klasy. 

Źródło: TVP

Wyjątkowe prezenty na Dzień Dziecka. Szybka dostawa! Wejdź »

 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Polki wciąż za mało wiedzą o ANTYKONCEPCJI! Brudne dziecko to szczęśliwe dziecko? Nie tylko. Nadmierna higiena jest przyczyną wielu chorób Odchudzanie nie musi być drogie! TANIE ZAMIENNIKI dietetycznych produktów Owoce tylko do południa i dużo węglowodanów. Dietetyk zdradza sekret dobrej diety Najczęstsze błędy rodziców podczas PODAWANIA DZIECKU LEKÓW Ich problemem jest ZBYT MAŁA WAGA. Wszystko przez choroby cywilizacyjne Prosty przepis na domowy chleb z nasion BEZ MĄKI Ważna informacja dla DAWCÓW ORGANÓW. Sprawdź, zanim się zdecydujesz Jak przechowywać TOREBKI, by się nie niszczyły? Dziecko nie chodzi lub nie mówi. Kiedy należy zacząć się martwić? Tak tańczą ROSYJSKIE MISTRZYNIE pole dance Smaczne i szybkie PRZEKĄSKI dla niespodziewanych gości