PIETRASIŃSKA i KORONIEWSKA zachęcają do badań szyjki macicy

W Polsce tylko połowa kobiet chodzi regularnie do ginekologa.

W warszawskim Teatrze Kamienica odbyła się gala fundacji "Kwiat Kobiecości". Na czerwonym dywanie pojawiło się wiele gwiazd. Organizacja założona przez Idę Karpińską jest inicjatywą kobiet, które wygrały walkę z rakiem szyjki macicy. Statystki zachorowań w Polsce na ten nowotwór nadal są przerażające.

46% Polek chodzi systematycznie do ginekologa, w krajach skandynawskich to 85% - powiedziała Karpińska.

Lekarze z innych krajów przyjeżdżają do nas i oglądają w bardzo zaawansowanym stadium raka szyjki macicy w Polsce, ponieważ nie robimy podstawowych badań - dodała Joanna Koroniewska, ambasadorka akcji. Aktorka we wcześniejszych wywiadach przyznała, że na nowotwór zmarła jej mama. Diagnoza postępowała bardzo szybko. Rak był szalenie złośliwy. Profilaktyki zabrakło na tym etapie, na którym powinno być. Miałam wtedy 22 lata - mówiła.

Do działań organizacji przyłączyły się również Kinga Burzyńska, Aleksandra Mikołajczyk oraz Monika Pietrasińska, której siostra zmarła niedawno na raka.

Akcję wsparło wiele innych gwiazd ze świata show-biznesu. Panie opowiedziały jak powinno wyglądać badanie cytologiczne i czy należy się go bać.

Źródło: Agencja TVN/x-news

Źródło zdjęć: ONS

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Policjant uratował psa zakopanego żywcem w ziemi. Teraz chce go adoptować Wzruszająca historia NIEWIDOMEGO PSA RESTRYKCYJNA USTAWA usunie słodycze ze szkolnych sklepików Mistrzowie kuchni gotowali dla kilkudziesięciu nieznajomych! Nadużywanie, nieregularne godziny przyjmowania. Jak zmniejszamy skuteczność ANTYBIOTYKÓW? Jakie PIECZYWO jest najzdrowsze? Zobacz, jak to sprawdzić Dip z KOZIEGO SERKA i awokado. Idealny jako dodatek do przekąsek Ponad połowa Polaków cierpi na syndrom poniedziałku. Stres zaczyna się już w niedzielę Twoje dziecko NIE CHCE JEŚĆ? Tym objawia się przerażająca choroba Zdania o ich wpływie na oczy są podzielone.Czy SOCZEWKI KONTAKTOWE są bezpieczne? Pijesz WODĘ prosto z BUTELKI? To poważny błąd Nowy system zagraża normalnym pacjentom. Boją się nawet lekarze