PIETRASIŃSKA i KORONIEWSKA zachęcają do badań szyjki macicy

W Polsce tylko połowa kobiet chodzi regularnie do ginekologa.

W warszawskim Teatrze Kamienica odbyła się gala fundacji "Kwiat Kobiecości". Na czerwonym dywanie pojawiło się wiele gwiazd. Organizacja założona przez Idę Karpińską jest inicjatywą kobiet, które wygrały walkę z rakiem szyjki macicy. Statystki zachorowań w Polsce na ten nowotwór nadal są przerażające.

46% Polek chodzi systematycznie do ginekologa, w krajach skandynawskich to 85% - powiedziała Karpińska.

Lekarze z innych krajów przyjeżdżają do nas i oglądają w bardzo zaawansowanym stadium raka szyjki macicy w Polsce, ponieważ nie robimy podstawowych badań - dodała Joanna Koroniewska, ambasadorka akcji. Aktorka we wcześniejszych wywiadach przyznała, że na nowotwór zmarła jej mama. Diagnoza postępowała bardzo szybko. Rak był szalenie złośliwy. Profilaktyki zabrakło na tym etapie, na którym powinno być. Miałam wtedy 22 lata - mówiła.

Do działań organizacji przyłączyły się również Kinga Burzyńska, Aleksandra Mikołajczyk oraz Monika Pietrasińska, której siostra zmarła niedawno na raka.

Akcję wsparło wiele innych gwiazd ze świata show-biznesu. Panie opowiedziały jak powinno wyglądać badanie cytologiczne i czy należy się go bać.

Źródło: Agencja TVN/x-news

Źródło zdjęć: ONS

Podziel się:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Ciężka praca za małe pieniądze. Tak wygląda służba u królowej Elżbiety II Jest jedyną Polką w Londyńskim Klubie Milionerów. Zaczynała od zera Radość irlandzkich homoseksualistów! Świętują legalizację ich małżeństw Jak radzić sobie z NADMIERNĄ POTLIWOŚCIĄ? Ważna informacja dla DAWCÓW ORGANÓW. Sprawdź, zanim się zdecydujesz Mocne słowa kobiet. Odważyły się pokazać twarze i przyznać, jak potraktowali je mężczyźni Straciła OBIE NOGI. Mimo to zatańczyła na studniówce W jego składzie znajdziesz nawet WODOROSTY. Tak oszukują nas producenci Była solistka Polskiego Baletu Narodowego TAŃCZY NA RURZE! Tym sosem wzbudzisz zachwyt każdego smakosza. Zrobisz go w pięć minut Nie chcą poświęcać się karierze i stawiają na pasje. POKOLENIE Y wkrótce zdominuje rynek pracy DWA tygodnie wystarczą, by OCZYŚCIĆ ORGANIZM. Warto zrobić to jeszcze przed wiosną