Kontrowersje wokół Jana Pawła II. "Jak mógł zostać świętym?"

Autor "Dziennika watykańskiego" zapewnia, że w Stolicy Apostolskiej trwa walka o władzę.

John Thavis jest dziennikarzem i korespondentem watykańskim. W swojej książce "Dziennik watykański" ukazał obraz Stolicy Apostolskiej, o którym na co dzień mówi się rzadko – wraz z rozgrywającą się tam od wieków walką o władzę. Autor komentuje, że społeczeństwo wyobraża sobie Watykan jako wielką korporację, w której ostateczne decyzje należą do papieża. Nie jest to prawdą. Wewnętrzne spory dotykają nawet najwyższe instytucje kościelne.

Thavis przyznał, że w Polsce często słyszy pytanie, jak Jan Paweł II mógł zostać świętym, skoro w czasie jego pontyfikatu wydarzyło się tyle złych rzeczy. Na to pytanie korespondent próbował odpowiedzieć w studiu "Dzień Dobry TVN".

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Odchudzanie nie musi być drogie! TANIE ZAMIENNIKI dietetycznych produktów Nietypowy toast weselny w wykonaniu RAPUJĄCEJ ŚWIADKOWEJ Zdradzają Twój prawdziwy wiek. U młodych osób to oznaka zmęczenia Artysta fotografuje dziewczyny tańczące na rurze… POD WODĄ! "Pogromczyni Tuska" promuje się w TELEWIZJI TRWAM! Nieleczone bywa przyczyną powstawania guzów i ropni. Wszystko o ZAPALENIU ZATOK Te ZAMIENNIKI POSIŁKÓW możesz stosować przy nieregularnym trybie życia Zarabiają na spełnianiu fantazji z "50 Twarzy Greya" Mniej odporni na ból, wrażliwi na słońce. Cała prawda o RUDOWŁOSYCH BEYONCE reklamuje Brazylię! Prosty przepis na domowy chleb z nasion BEZ MĄKI Jak wybrać DOBRY NÓŻ? Pamietaj, by nie myć go w zmywarce