Kontrowersje wokół Jana Pawła II. "Jak mógł zostać świętym?"

Autor "Dziennika watykańskiego" zapewnia, że w Stolicy Apostolskiej trwa walka o władzę.

John Thavis jest dziennikarzem i korespondentem watykańskim. W swojej książce "Dziennik watykański" ukazał obraz Stolicy Apostolskiej, o którym na co dzień mówi się rzadko – wraz z rozgrywającą się tam od wieków walką o władzę. Autor komentuje, że społeczeństwo wyobraża sobie Watykan jako wielką korporację, w której ostateczne decyzje należą do papieża. Nie jest to prawdą. Wewnętrzne spory dotykają nawet najwyższe instytucje kościelne.

Thavis przyznał, że w Polsce często słyszy pytanie, jak Jan Paweł II mógł zostać świętym, skoro w czasie jego pontyfikatu wydarzyło się tyle złych rzeczy. Na to pytanie korespondent próbował odpowiedzieć w studiu "Dzień Dobry TVN".

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Nie podawaj dziecku tych produktów. Szkodzą zdrowiu, a maluch szybko straci energię Młodzi rodzice odetchną z ulgą? Te pieluchy są suche nawet 12 godzin! Te triki powinna znać każda pani domu. Ułatwiają pracę w kuchni TVP rusza z nowym REALITY SHOW "Rolnik szuka żony" Rewolucja w leczeniu. WADY GENETYCZNE można wykryć już u zarodka Jak suszyć mokre włosy? One wiedzą to NAJLEPIEJ! Obywatele tych państw są najszczęśliwsi. Na którym miejscu Polska? Ma niewiele kalorii, pokrywa 120 proc. dziennego zapotrzebowania na witaminę C To NAJCZĘSTSZY NOWOTWÓR u Polek. Wciąż zapominamy o ważnym badaniu Polska rodzina sprowadziła ją do Polski. Niezwykła historia 19-latki z Kenii Ile naprawdę ZARABIAJĄ polscy KSIĘŻA? Wadliwe IMPLANTY PIERSI nadal zagrażają zdrowiu kobiet. Wśród poszkodowanych Polki