Kontrowersje wokół Jana Pawła II. "Jak mógł zostać świętym?"

Autor "Dziennika watykańskiego" zapewnia, że w Stolicy Apostolskiej trwa walka o władzę.

John Thavis jest dziennikarzem i korespondentem watykańskim. W swojej książce "Dziennik watykański" ukazał obraz Stolicy Apostolskiej, o którym na co dzień mówi się rzadko – wraz z rozgrywającą się tam od wieków walką o władzę. Autor komentuje, że społeczeństwo wyobraża sobie Watykan jako wielką korporację, w której ostateczne decyzje należą do papieża. Nie jest to prawdą. Wewnętrzne spory dotykają nawet najwyższe instytucje kościelne.

Thavis przyznał, że w Polsce często słyszy pytanie, jak Jan Paweł II mógł zostać świętym, skoro w czasie jego pontyfikatu wydarzyło się tyle złych rzeczy. Na to pytanie korespondent próbował odpowiedzieć w studiu "Dzień Dobry TVN".

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Smaczne i szybkie PRZEKĄSKI dla niespodziewanych gości 25 najbardziej uzależniających produktów spożywczych KSZTAŁT BRWI pomoże wyszczuplić twarz. Jak je modelować? „Light” nie znaczy zdrowy. Mniej cukru czy tłuszczu to więcej chemii Chroni przed osteoporozą i KOBIECYMI nowotworami. Jednak wciąż jemy jej za mało Ten błąd może kosztować zdrowie. Z czym nie należy łączyć GREJPFRUTA? Straciła OBIE NOGI. Mimo to zatańczyła na studniówce Natalia Siwiec pozuje w TUTORIALU MAKIJAŻOWYM Jej wygląd przeraża. Polka w Londynie modyfikuje ciała 2 mln Polaków cierpi na przewlekłą chorobę płuc. Połowa o tym nie wie Polacy na bakier z wodą i mydłem. "Co 10. rodak NIE MA SZCZOTECZKI do zębów" Dla dziecka to prawdziwa trauma. Jak uchronić je przed PORNOGRAFIĄ?