Kontrowersje wokół Jana Pawła II. "Jak mógł zostać świętym?"

Autor "Dziennika watykańskiego" zapewnia, że w Stolicy Apostolskiej trwa walka o władzę.

John Thavis jest dziennikarzem i korespondentem watykańskim. W swojej książce "Dziennik watykański" ukazał obraz Stolicy Apostolskiej, o którym na co dzień mówi się rzadko – wraz z rozgrywającą się tam od wieków walką o władzę. Autor komentuje, że społeczeństwo wyobraża sobie Watykan jako wielką korporację, w której ostateczne decyzje należą do papieża. Nie jest to prawdą. Wewnętrzne spory dotykają nawet najwyższe instytucje kościelne.

Thavis przyznał, że w Polsce często słyszy pytanie, jak Jan Paweł II mógł zostać świętym, skoro w czasie jego pontyfikatu wydarzyło się tyle złych rzeczy. Na to pytanie korespondent próbował odpowiedzieć w studiu "Dzień Dobry TVN".

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Jej historia ma zachęcać do przeszczepów. Na swoje serce czekała 7 lat Wielkie oszustwo producentów. „Light” bardziej kaloryczne niż zwykłe produkty PARODIE utworu "BRAĆ" Donatana, Cleo i zespołu Enej Jak wybrać dobrą RYBĘ? Niebezpieczne takie gatunki jak tuńczyk czy panga Wypełnienia gorszej jakości, próchnica wtórna. Polacy boją się państwowych wizyt u dentysty Zeszłoroczne KREMY Z FILTREM – wyrzucić czy używać? HIT INTERNETU! YouTube podsumował 2013 rok To najgroźniejszy typ aut. Naraża kierowców na nowotwory Nastolatka z Polski poświęciła się POMOCY INDYJSKIM DZIECIOM! Artysta fotografuje dziewczyny tańczące na rurze… POD WODĄ! Przelałaś pieniądze na złe konto i co dalej? Najgorzej jeśli pomyliłaś ostatnie cyfry Wesele przerodziło się w tragedię. Na gości spadł gigantyczny żyrandol