Kontrowersje wokół Jana Pawła II. "Jak mógł zostać świętym?"

Autor "Dziennika watykańskiego" zapewnia, że w Stolicy Apostolskiej trwa walka o władzę.

John Thavis jest dziennikarzem i korespondentem watykańskim. W swojej książce "Dziennik watykański" ukazał obraz Stolicy Apostolskiej, o którym na co dzień mówi się rzadko – wraz z rozgrywającą się tam od wieków walką o władzę. Autor komentuje, że społeczeństwo wyobraża sobie Watykan jako wielką korporację, w której ostateczne decyzje należą do papieża. Nie jest to prawdą. Wewnętrzne spory dotykają nawet najwyższe instytucje kościelne.

Thavis przyznał, że w Polsce często słyszy pytanie, jak Jan Paweł II mógł zostać świętym, skoro w czasie jego pontyfikatu wydarzyło się tyle złych rzeczy. Na to pytanie korespondent próbował odpowiedzieć w studiu "Dzień Dobry TVN".

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Nie daj się oszukać. Produkty PEŁNOZIARNISTE nie zawsze zdrowe Cztery lata i 26 krajów. Podczas podróży nagrywał FILM ZARĘCZYNOWY! Anna Grodzka o relacjach z Jarosławem Kaczyńskim. „Ciekawe, czy pocałowałby mnie w rękę” Seanse kinowe na porodówce. Lekarze są pewni, że pomagają uśmierzyć ból Często są groźne dla zdrowia. Grillowane potrawy pełne toksycznych substancji Przez ojca sadystę straciła wiarę w siebie. Niezwykła metamorfoza pani Krystyny TVP rusza z nowym REALITY SHOW "Rolnik szuka żony" Kiszona kapusta, pikle... Mało kalorii, dużo zdrowia Urlop ojcowski to nie wszystko. Tacie należy się więcej wolnych dni Jak prawidłowo wywieszać flagę narodową? Oto podstawowe zasady One zdradzają twój prawdziwy wiek. Jak zapobiegać powstawaniu zmarszczek na szyi i dekolcie? Domowe sposoby na BÓL ZĘBA. Wystarczy zajrzeć do kuchni