Polki nie potrafią się odchudzać? Dlaczego diety nie działają?

Brak konsultacji z dietetykiem, głodzenie się czy przesadne liczenia kalorii bywają bardzo niebezpieczne dla zdrowia i nie przynoszą efektów.

W obecnych czasach szczupła sylwetka jest synonimem sukcesu i marzeniem chyba każdej kobiety. Dlatego większość z nich decyduje się na restrykcyjne diety. Brak konsultacji z dietetykiem, niejedzenie śniadań czy przesadne liczenie kalorii bywają bardzo niebezpieczne dla zdrowia. A jednak domy mody i show-biznes wciąż promują szczupłość.

„Osoby mające nadwagę albo otyłość traktowane są jako niekompetentne” - wyjaśniła dietetyk i psycholog Agata Ziemnicka.

Potrzeba zmian często przeradza się w obsesję. Rzadko kto ma świadomość, że osiągnięcie celu wymaga czasu. Kobiety nie chcą czekać na piękny wygląd  – podkreśla specjalistka. Dlatego uciekają się do absurdalnych diet (np. restrykcyjna głodówka czy zrezygnowanie z jedzenia mięsa), które w ogóle nie przynoszą efektów.

Źródło: Dzień Dobry TVN

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Są zdrowe tylko pozornie. Ilość cukru w nich zawarta wielokrotnie przekracza normę Nieoceniona broń w walce z wieloma chorobami. Każda matka powinna o tym wiedzieć Obowiązkowy suplement dla przyszłych mam. NIE DZIAŁA u połowy kobiet! Latem nakładasz krem z filtrem. A co z WITAMINĄ D? NAGA Miley Cyrus w teledysku „Wrecking Ball”! STUDENTKI, SAMOTNE MATKI, mężczyźni. Zarabiają tysiące na nagości w internecie Większość osób nieprawidłowo ćwiczy brzuch. Jak zwiększyć efektywność "BRZUSZKÓW"? Strona internetowa pokaże, jak BĘDZIESZ WYGLĄDAŁ ZA 20 LAT! Troskliwy labrador pomaga... w kąpieli niemowlaka Radość irlandzkich homoseksualistów! Świętują legalizację ich małżeństw Niskokaloryczne, detoksykujące i bogate w substancje odżywcze. Wszystko o popularnych sałatach Ulubiony napój na zimowe wieczory. Poprawi humor i rozgrzeje