Polki nie potrafią się odchudzać? Dlaczego diety nie działają?

Brak konsultacji z dietetykiem, głodzenie się czy przesadne liczenia kalorii bywają bardzo niebezpieczne dla zdrowia i nie przynoszą efektów.

W obecnych czasach szczupła sylwetka jest synonimem sukcesu i marzeniem chyba każdej kobiety. Dlatego większość z nich decyduje się na restrykcyjne diety. Brak konsultacji z dietetykiem, niejedzenie śniadań czy przesadne liczenie kalorii bywają bardzo niebezpieczne dla zdrowia. A jednak domy mody i show-biznes wciąż promują szczupłość.

„Osoby mające nadwagę albo otyłość traktowane są jako niekompetentne” - wyjaśniła dietetyk i psycholog Agata Ziemnicka.

Potrzeba zmian często przeradza się w obsesję. Rzadko kto ma świadomość, że osiągnięcie celu wymaga czasu. Kobiety nie chcą czekać na piękny wygląd  – podkreśla specjalistka. Dlatego uciekają się do absurdalnych diet (np. restrykcyjna głodówka czy zrezygnowanie z jedzenia mięsa), które w ogóle nie przynoszą efektów.

Źródło: Dzień Dobry TVN

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Uważaj, żeby nie zarazić się od psa. Groźne pasożyty niebezpieczne zwłaszcza dla dzieci! Marcin Gortat rzucił wyzwanie POLSKIEMU MINISTROWI SZYMON MAJEWSKI parodiuje teledysk Nataszy Urbańskiej! HIT INTERNETU. Ironicznie o słowiańskiej urodzie! Holland o pracy nad "House of Cards". Są minusy Wynajmujesz mieszkanie przez internet? Uważaj na zbyt niską cenę Najnowsze odkrycie kosmetologii. Zapobiega ZMARSZCZKOM i zwalcza CELLULIT Odchudzanie nie musi być drogie! TANIE ZAMIENNIKI dietetycznych produktów Nie mógł żyć dłużej z kobiecym defektem. Dzięki operacji plastycznej wygląda męsko Pierwsze 'SELFIE' w historii? Zaczęło się od kultowego filmu 25 lat temu! Niezwykły projekt młodych Polaków. RAPUJĄ w języku MIGOWYM Epilacja jeszcze skuteczniejsza od depilacji. Nowa metoda trwale niszczy włos!