Polki nie potrafią się odchudzać? Dlaczego diety nie działają?

Brak konsultacji z dietetykiem, głodzenie się czy przesadne liczenia kalorii bywają bardzo niebezpieczne dla zdrowia i nie przynoszą efektów.

W obecnych czasach szczupła sylwetka jest synonimem sukcesu i marzeniem chyba każdej kobiety. Dlatego większość z nich decyduje się na restrykcyjne diety. Brak konsultacji z dietetykiem, niejedzenie śniadań czy przesadne liczenie kalorii bywają bardzo niebezpieczne dla zdrowia. A jednak domy mody i show-biznes wciąż promują szczupłość.

„Osoby mające nadwagę albo otyłość traktowane są jako niekompetentne” - wyjaśniła dietetyk i psycholog Agata Ziemnicka.

Potrzeba zmian często przeradza się w obsesję. Rzadko kto ma świadomość, że osiągnięcie celu wymaga czasu. Kobiety nie chcą czekać na piękny wygląd  – podkreśla specjalistka. Dlatego uciekają się do absurdalnych diet (np. restrykcyjna głodówka czy zrezygnowanie z jedzenia mięsa), które w ogóle nie przynoszą efektów.

Źródło: Dzień Dobry TVN

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

KSZTAŁT BRWI pomoże wyszczuplić twarz. Jak je modelować? Widzowie mdleli na premierze FILMU. Wszystko przez szokujące sceny 92-letnia rekordzistka w MARATONACH. Kilkadziesiąt kilometrów to dla niej nie problem Blogerka testuje... KUBECZEK MENSTRUACYJNY Jak przechowywać żywność w lodówce? Miejsce MA ZNACZENIE Jak ZMIENIĆ imię i nazwisko? Nie zawsze jest to możliwe Jak NIE PRZYTYĆ po rzuceniu palenia. Kilka rad Są zawsze przygotowani na najgorsze. Kim są PREPPERSI? Szkolny poziom jej nie odpowiadał. Uczy dzieci w domu, a efekt jest zdumiewający Jej ciało i uroda zachwycają. Mistrzyni bikini fitness zdradza swoje patenty Polska rodzina sprowadziła ją do Polski. Niezwykła historia 19-latki z Kenii Niezwykłe właściwości OCTU JABŁKOWEGO. Zapomniana broń w walce ze zbędnymi kilogramami