Wstydliwy problem kobiet. By sobie pomóc, ty i partner powinniście przestrzegać kilku zasad

Większość infekcji pochwy oraz cewki moczowej wywoływana jest przez florę bakteryjną jelita grubego.

Przeważająca część infekcji pochwy oraz cewki moczowej wywoływana jest przez florę bakteryjną jelita grubego. Dlatego tak ważna jest higiena przed stosunkiem. I nie tyczy się to tylko kobiet. U mężczyzn najwięcej bakterii namnaża się pod napletkiem.

Przyczyną infekcji kobiecych narządów rodnych może być także zasadowe PH spermy. W takich wypadkach ginekolodzy zalecają stosowanie na noc globulek lub tamponów z kwasem mlekowym.  Mają działanie ochronne i przynoszą wyraźną ulgę przy dolegliwościach.

Częstą przypadłością związaną z brakiem higieny przed współżyciem jest zapalenie pęcherza moczowego. Nasz specjalista zdecydowanie nie poleca irygacji cewki moczowej jako sposobu zapobiegania schorzeniom. Jak więc można sobie pomóc? Posłuchajcie, co ma do powiedzenia ginekolog Urszula Brocka-Zakrzewska.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Jest zdrowa, póki nie trafi do puszki. Producenci oszukują i marnują odżywcze wartości SOI Jak obrać mango przy pomocy SZKLANKI? Efektowny sposób wyrabiania LODÓW Sami przyczyniamy się do pogłębienia problemu. Jak walczyć z trudnością z zasypianiem? Zaczyna się NIEŚWIADOMIE i trwa tylko 6 miesięcy! Oto naukowa prawda o "zakochaniu" SEKS KAMERKI. Tak Polacy zarabiają na życie. Wśród nich samotne matki i młode małżeństwa Niesamowity 3-LATEK DYSKUTUJE z mamą! Zwyczajne POCAŁUNKI mogą być groźne DLA ZĘBÓW PIETRASIŃSKA i KORONIEWSKA zachęcają do badań szyjki macicy MŁODZI OJCOWIE chętniej opiekują się dziećmi. Wszystko dzięki DŁUŻSZEMU URLOPOWI JUSTIN TIMBERLAKE zaśpiewał "Happy Birthday" polskiej fance! Ukrywanie samotności czy potrzeba niezależności? SINGLE coraz popularniejsi