Wstydliwy problem kobiet. By sobie pomóc, ty i partner powinniście przestrzegać kilku zasad

Większość infekcji pochwy oraz cewki moczowej wywoływana jest przez florę bakteryjną jelita grubego.

Przeważająca część infekcji pochwy oraz cewki moczowej wywoływana jest przez florę bakteryjną jelita grubego. Dlatego tak ważna jest higiena przed stosunkiem. I nie tyczy się to tylko kobiet. U mężczyzn najwięcej bakterii namnaża się pod napletkiem.

Przyczyną infekcji kobiecych narządów rodnych może być także zasadowe PH spermy. W takich wypadkach ginekolodzy zalecają stosowanie na noc globulek lub tamponów z kwasem mlekowym.  Mają działanie ochronne i przynoszą wyraźną ulgę przy dolegliwościach.

Częstą przypadłością związaną z brakiem higieny przed współżyciem jest zapalenie pęcherza moczowego. Nasz specjalista zdecydowanie nie poleca irygacji cewki moczowej jako sposobu zapobiegania schorzeniom. Jak więc można sobie pomóc? Posłuchajcie, co ma do powiedzenia ginekolog Urszula Brocka-Zakrzewska.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

ALERGII pokarmowej można zapobiegać już w wieku niemowlęcym! Jak gwiazdy zwracają się do swoich TEŚCIÓW? Powszechnie dostępny środek SZCZEGÓLNIE NIEBEZPIECZNY dla osób na diecie Jak sprawdzić jakość kurczaka? Wszystko o hodowlanych brojlerach Najnowsze odkrycie kosmetologii. Zapobiega ZMARSZCZKOM i zwalcza CELLULIT Codziennie umiera 130 osób. Częsta choroba, którą CIĘŻKO ZDIAGNOZOWAĆ Mocne słowa CONCHITY WURST. "Wiele lat zajęło mi zrozumienie, że to społeczeństwo popełnia błąd" Dlaczego Polacy nie decydują się na RODZICIELSTWO? Większość chce trójki dzieci Zgłosiło się około 1500 chętnych! PIERWSZY ODCINEK już w kwietniu Jak WYCZYŚCIĆ SÓL i zadbać o buty po zimie? Problemy z tarczycą i PRZYSADKĄ MÓZGOWĄ? Te zaburzenia zaobserwujesz podczas okresu Mucha znów powiedziała za dużo. Robi to celowo? Choroby mózgu coraz większym problemem. CO TRZECI POLAK zagrożony Nowe zasady PRZEWOŻENIA DZIECI w samochodach. Będzie bezpieczniej? Jak zaoszczędzić na weselu? Jest prosty sposób! Domowa ZUPA INSTANT. Wystarczy zalać ją wrzątkiem! Trening TABATY szybko wysmukli ciało. Wystarczą 4 minuty dziennie! Dolegliwość, która odbiera radość z seksu. Problem zgłasza ogromna liczba kobiet Smaczne i szybkie PRZEKĄSKI dla niespodziewanych gości Pijesz dużo wody? To może ci zaszkodzić! Jeszcze groźniejszy jest inny zwyczaj Prowadząca „Rolnik szuka żony” o metamorfozach uczestników. „Pod wpływem programu poczuł moc” Kiedy jest najlepszy czas na seks? U kobiet i mężczyzn wygląda to inaczej 81-letnia Helena Norowicz o udziale w kampanii BOHOBOCO. Podczas rozmowy zrobiła szpagat Ile naprawdę ZARABIAJĄ polscy KSIĘŻA?