10 rzeczy, których nie powinnaś robić przed seksem

10. Możesz nieświadomie przyczynić się do obniżenia poziomu libido?Seks stanowi jedno z najprzyjemniejszych doświadczeń znanych całej ludzkości. Dla każdej pary udany związek wiąże się z satysfakcjonującym pożyciem seksualnym. Istnieje jednak wiele czynników, które mogą znacząco obniżyć pożądanie seksualne. Zastanawiasz się jakich?

10. Możesz nieświadomie przyczynić się do obniżenia poziomu libido?
Seks stanowi jedno z najprzyjemniejszych doświadczeń znanych całej ludzkości. Dla każdej pary udany związek wiąże się z satysfakcjonującym pożyciem seksualnym. Istnieje jednak wiele czynników, które mogą znacząco obniżyć pożądanie seksualne. Zastanawiasz się jakich?

9. Nie jedz zbyt dużoSpora ilość jedzenia może sprawić, że będziesz się czuć zmęczona i nie będziesz mieć ochoty na seks. Zamiast się przejadać, lepiej przekąś orzechy lub suszone owoce, które dodadzą ci więcej energii.
Zdjęcie autorstwa PublicDomainPictures / CC BY

9. Nie jedz zbyt dużo
Spora ilość jedzenia może sprawić, że będziesz się czuć zmęczona i nie będziesz mieć ochoty na seks. Zamiast się przejadać, lepiej przekąś orzechy lub suszone owoce, które dodadzą ci więcej energii.

8. Nie pij napojów energetycznychMoże ci się wydawać, że wypicie napoju energetycznego przed seksem sprawi, że będziesz mieć więcej energii i chęci na odbycie stosunku z partnerem. Niestety zawarty w ich składzie cukier tylko przez chwilę działa pobudzająco. Po krótkim czasie od momentu spożycia napoju energetycznego możesz się wręcz poczuć silnie zmęczona.
Zdjęcie napoju / Shutterstock

8. Nie pij napojów energetycznych
Może ci się wydawać, że wypicie napoju energetycznego przed seksem sprawi, że będziesz mieć więcej energii i chęci na odbycie stosunku z partnerem. Niestety zawarty w ich składzie cukier tylko przez chwilę działa pobudzająco. Po krótkim czasie od momentu spożycia napoju energetycznego możesz się wręcz poczuć silnie zmęczona.

7. Nie rozmyślaj zbyt wieleWiele kobiet ma tendencję do rozmyślania o ważnych sprawach bezpośrednio przed, a nawet w czasie stosunku. To niestety odwraca ich uwagę od przyjemnych rzeczy i powoduje spadek libido, a tym samym niechęć do seksu w danej chwili.
Zdjęcie autorstwa PublicDomainPictures / CC BY

7. Nie rozmyślaj zbyt wiele
Wiele kobiet ma tendencję do rozmyślania o ważnych sprawach bezpośrednio przed, a nawet w czasie stosunku. To niestety odwraca ich uwagę od przyjemnych rzeczy i powoduje spadek libido, a tym samym niechęć do seksu w danej chwili.

6. Postaraj się nie stresowaćStres to czynnik wywierający destrukcyjny wpływ na nasz organizm, wygląd, a także libido. Skrajnie stresująca sytuacja może przyczynić się do znaczącego obniżenia popędu płciowego nawet na kilka dni.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

6. Postaraj się nie stresować
Stres to czynnik wywierający destrukcyjny wpływ na nasz organizm, wygląd, a także libido. Skrajnie stresująca sytuacja może przyczynić się do znaczącego obniżenia popędu płciowego nawet na kilka dni.

5. Nie stosuj preparatów na bazie mentolu w celu odświeżenia oddechuGumy i spraye odświeżające oddech, które zawierają w składzie miętę pieprzową, mogą zmniejszyć popęd seksualny u mężczyzn. Jest to związane z obecnym w ich składzie mentolem, który obniża poziom testosteronu – hormonu odpowiedzialnego za odczuwalne pożądanie u płci męskiej.
Zdjęcie płynu / Shutterstock

5. Nie stosuj preparatów na bazie mentolu w celu odświeżenia oddechu
Gumy i spraye odświeżające oddech, które zawierają w składzie miętę pieprzową, mogą zmniejszyć popęd seksualny u mężczyzn. Jest to związane z obecnym w ich składzie mentolem, który obniża poziom testosteronu – hormonu odpowiedzialnego za odczuwalne pożądanie u płci męskiej.

4. Nie myśl o tym, że twoje ciało nie wygląda dobrzeKażdy ma jakieś kompleksy na punkcie wyglądu swojego ciała. Myślenie o nich bezpośrednio przed stosunkiem może znacząco osłabić pożądanie. Postaraj się wyrzucić z głowy te uciążliwe myśli, w szczególności tuż przed samym stosunkiem.

4. Nie myśl o tym, że twoje ciało nie wygląda dobrze
Każdy ma jakieś kompleksy na punkcie wyglądu swojego ciała. Myślenie o nich bezpośrednio przed stosunkiem może znacząco osłabić pożądanie. Postaraj się wyrzucić z głowy te uciążliwe myśli, w szczególności tuż przed samym stosunkiem.

3. Unikaj monotoniiBrak kreatywności w sferze seksualnej może przyczynić się do zmniejszenia zainteresowania obojga partnerów seksem, a nawet do rozpadu związku. Od dzisiaj zadbaj o to, aby wasze życie intymne było urozmaicone.

3. Unikaj monotonii
Brak kreatywności w sferze seksualnej może przyczynić się do zmniejszenia zainteresowania obojga partnerów seksem, a nawet do rozpadu związku. Od dzisiaj zadbaj o to, aby wasze życie intymne było urozmaicone.

2. Nie spożywaj alkoholuPrzez krótką chwilę alkohol może doprowadzić do wzrostu pożądania seksualnego między dwojgiem ludzi. Niestety stosunkowo szybko upośledza on podstawowe funkcje organizmu i często uniemożliwia odbycie stosunku. W szczególności dotyczy to mężczyzn, którzy po spożyciu zbyt dużej ilości alkoholu mogą mieć problem z osiągnięciem wzwodu.

2. Nie spożywaj alkoholu
Przez krótką chwilę alkohol może doprowadzić do wzrostu pożądania seksualnego między dwojgiem ludzi. Niestety stosunkowo szybko upośledza on podstawowe funkcje organizmu i często uniemożliwia odbycie stosunku. W szczególności dotyczy to mężczyzn, którzy po spożyciu zbyt dużej ilości alkoholu mogą mieć problem z osiągnięciem wzwodu.

1. Nie pal papierosówNic tak skutecznie nie gasi pożądania jak nieprzyjemny zapach z ust osoby nałogowo palącej. Jeżeli zależy ci na udanym stosunku z partnerem, to lepiej nie decyduj się na zapalenie papierosa bezpośrednio przed seksem.

1. Nie pal papierosów
Nic tak skutecznie nie gasi pożądania jak nieprzyjemny zapach z ust osoby nałogowo palącej. Jeżeli zależy ci na udanym stosunku z partnerem, to lepiej nie decyduj się na zapalenie papierosa bezpośrednio przed seksem.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowie:

Jak sól wpływa na zdrowie? Dzieci tyją nie przez geny, ale przez złe nawyki ich rodziców! Alergia w miejscu pracy Niewolnice suplementów diety Znamiona na skórze Zakazy nie zmniejszą liczby aborcji 6 przekąsek, które wydają ci się zdrowe, a wcale takie nie są 9 dietetycznych pokarmów, przez które tyjesz! 9 produktów, których nie jadamy, a powinniśmy Opryszczka wargowa Zespół dnia następnego Dieta, która poprawia humor i zwiększa energię