Seks w ciąży - 10 rzeczy, które tatusiowie wiedzieć powinni

10. Seks podczas ciąży?Gratulacje! Niedługo zostaniesz tatą! Na pewno zastanawiasz się, jakim ojcem będziesz, a twoja partnerka myśli nad tym, jakie zmiany zajdą w waszym życiu. Na pewno zastanawiasz się też, jaki będzie wasz seks podczas następnych 9 miesięcy. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o współżyciu podczas ciąży.
Zdjęcie ludzi / Shutterstock

10. Seks podczas ciąży?
Gratulacje! Niedługo zostaniesz tatą! Na pewno zastanawiasz się, jakim ojcem będziesz, a twoja partnerka myśli nad tym, jakie zmiany zajdą w waszym życiu. Na pewno zastanawiasz się też, jaki będzie wasz seks podczas następnych 9 miesięcy. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o współżyciu podczas ciąży.

9. Ona jest zbyt zmęczonaPodczas ciąży, ciało kobiety musi dostarczyć rozwijającemu się dziecku wszystkich potrzebnych substancji odżywczych. W początkowym okresie ciąży uwalniają się bardzo duże dawki progesteronu, które sprawiają, że kobieta czuje się zmęczona i śpiąca. Dodatkowo bardzo powszechną dolegliwością są nudności. Dlatego wiele kobiet, które wcześniej prowadziły nocny tryb życia, kładzie się spać w czasie ciąży bardzo wcześnie. Nie bądź więc zdziwiony, że twoja partnerka jest zbyt zmęczona na seks.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

9. Ona jest zbyt zmęczona
Podczas ciąży, ciało kobiety musi dostarczyć rozwijającemu się dziecku wszystkich potrzebnych substancji odżywczych. W początkowym okresie ciąży uwalniają się bardzo duże dawki progesteronu, które sprawiają, że kobieta czuje się zmęczona i śpiąca. Dodatkowo bardzo powszechną dolegliwością są nudności. Dlatego wiele kobiet, które wcześniej prowadziły nocny tryb życia, kładzie się spać w czasie ciąży bardzo wcześnie. Nie bądź więc zdziwiony, że twoja partnerka jest zbyt zmęczona na seks.

8. Ciągła ochota na seksW czasie ciąży niektóre kobiety są bardzo zmęczone i śpiące, natomiast inne tryskają dodatkową energią. Może się zdarzyć, że twoja partnerka będzie miała nieprzerwaną ochotę na współżycie. Jeśli tak jest, pamiętaj, by mimo wszystko zapewnić jej odpowiednią ilość snu.

8. Ciągła ochota na seks
W czasie ciąży niektóre kobiety są bardzo zmęczone i śpiące, natomiast inne tryskają dodatkową energią. Może się zdarzyć, że twoja partnerka będzie miała nieprzerwaną ochotę na współżycie. Jeśli tak jest, pamiętaj, by mimo wszystko zapewnić jej odpowiednią ilość snu.

7. Drugi trymestr ciążyJeśli nie należysz do tych szczęśliwców, których partnerka ma nieprzerwaną ochotę na seks przez 9 miesięcy, poczekaj na drugi trymestr ciąży. Dlaczego? Ponieważ podczas pierwszego trymestru libido kobiet może być zmniejszone przez niepokój dotyczący ciąży, poranne nudności oraz duże wahania hormonów. W trzecim trymestrze z kolei kobiety czują się ociężałe ze względu na rozwijające się dziecko, które szykuje się do przyjścia na świat. Dlatego najlepszym czasem na współżycie podczas ciąży jest drugi trymestr.

7. Drugi trymestr ciąży
Jeśli nie należysz do tych szczęśliwców, których partnerka ma nieprzerwaną ochotę na seks przez 9 miesięcy, poczekaj na drugi trymestr ciąży. Dlaczego? Ponieważ podczas pierwszego trymestru libido kobiet może być zmniejszone przez niepokój dotyczący ciąży, poranne nudności oraz duże wahania hormonów. W trzecim trymestrze z kolei kobiety czują się ociężałe ze względu na rozwijające się dziecko, które szykuje się do przyjścia na świat. Dlatego najlepszym czasem na współżycie podczas ciąży jest drugi trymestr.

6. Zadbaj o komfort kobietyPonieważ podczas ciąży ciało kobiety się zmienia, uważaj, by podczas współżycia nie uciskać brzucha. Najwygodniejsze dla kobiety będą te pozycje, które nie będą krępowały jej ruchów.
Zdjęcie ludzi / Shutterstock

6. Zadbaj o komfort kobiety
Ponieważ podczas ciąży ciało kobiety się zmienia, uważaj, by podczas współżycia nie uciskać brzucha. Najwygodniejsze dla kobiety będą te pozycje, które nie będą krępowały jej ruchów.

5. Nie bój się o dzieckoMięśnie macicy, płyn owodniowy oraz pęcherz płodowy sprawiają, że dziecko jest doskonale chronione w ciele matki. Nie musisz więc obawiać się, że seks może je skrzywdzić. Podczas współżycia skurcze towarzyszące orgazmowi mogą powodować, że dziecko będzie odczuwać przyjemne kołysanie.
Zdjęcie ludzi / Shutterstock

5. Nie bój się o dziecko
Mięśnie macicy, płyn owodniowy oraz pęcherz płodowy sprawiają, że dziecko jest doskonale chronione w ciele matki. Nie musisz więc obawiać się, że seks może je skrzywdzić. Podczas współżycia skurcze towarzyszące orgazmowi mogą powodować, że dziecko będzie odczuwać przyjemne kołysanie.

4. Bezpieczeństwo współżycia podczas ciążyWspółżycie jest całkowicie bezpieczne podczas ciąży, w przypadku ciąż bez komplikacji. Ale są pewne okoliczności, które ograniczają aktywność seksualną podczas ciąży lub całkowicie jej zakazują. Lekarz może zalecić ograniczenie lub całkowitą rezygnację ze współżycia w przypadku wcześniejszego przedwczesnego porodu, przodującego łożyska (łożysko jest zagnieżdżone za nisko w macicy) oraz gdy szyjka macicy zbyt wcześnie się skraca i otwiera. Współżycie może być również ograniczone, gdy partnerka cierpi na krwawienia z pochwy lub niepokojące skurcze.

4. Bezpieczeństwo współżycia podczas ciąży
Współżycie jest całkowicie bezpieczne podczas ciąży, w przypadku ciąż bez komplikacji. Ale są pewne okoliczności, które ograniczają aktywność seksualną podczas ciąży lub całkowicie jej zakazują. Lekarz może zalecić ograniczenie lub całkowitą rezygnację ze współżycia w przypadku wcześniejszego przedwczesnego porodu, przodującego łożyska (łożysko jest zagnieżdżone za nisko w macicy) oraz gdy szyjka macicy zbyt wcześnie się skraca i otwiera. Współżycie może być również ograniczone, gdy partnerka cierpi na krwawienia z pochwy lub niepokojące skurcze.

3. Współżycie może wywołać poródChociaż nie jest to potwierdzone naukowo, wielu lekarzy uważa, że współżycie może wywołać poród. Sperma zawiera bowiem hormon prostaglandynę, który może stymulować szyjkę macicy i wywoływać skurcze.

3. Współżycie może wywołać poród
Chociaż nie jest to potwierdzone naukowo, wielu lekarzy uważa, że współżycie może wywołać poród. Sperma zawiera bowiem hormon prostaglandynę, który może stymulować szyjkę macicy i wywoływać skurcze.

2. Większa wrażliwość na zapachyDzięki estrogenowi, węch kobiet w czasie ciąży wyostrza się. Dlatego pamiętaj, aby dbać o higienę. Kobiety w czasie ciąży mogą być też wrażliwsze na niektóre zapachy dezodorantów, wody do golenia czy perfum. Używaj więc tych, które nie irytują twojej partnerki.
Zdjęcie mężczyzny / Shutterstock

2. Większa wrażliwość na zapachy
Dzięki estrogenowi, węch kobiet w czasie ciąży wyostrza się. Dlatego pamiętaj, aby dbać o higienę. Kobiety w czasie ciąży mogą być też wrażliwsze na niektóre zapachy dezodorantów, wody do golenia czy perfum. Używaj więc tych, które nie irytują twojej partnerki.

1. Mów, że wygląda piękniePodczas ciąży, dużo przyszłych mam traci kontrolę nad swoim ciałem. Wiele kobiet obawia się, że ich sylwetka nie wróci już do dawnej formy. Kobiety w ciąży potrzebują akceptacji i potwierdzenia, że wciąż są atrakcyjne. Dlatego zapewniaj swoją partnerkę, że wciąż jest piękna.
Zdjęcie ludzi / Shutterstock

1. Mów, że wygląda pięknie
Podczas ciąży, dużo przyszłych mam traci kontrolę nad swoim ciałem. Wiele kobiet obawia się, że ich sylwetka nie wróci już do dawnej formy. Kobiety w ciąży potrzebują akceptacji i potwierdzenia, że wciąż są atrakcyjne. Dlatego zapewniaj swoją partnerkę, że wciąż jest piękna.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Rodzina:

Jak przeprowadzić test na kolkę u dziecka? Isle of Wight – Wyspa Widm nie taka straszna (galeria) Zarastanie ciemiączka Najlepszy czas na pracę Co zrobić, gdy dziecko nie chce jeść? Kołysanki dla dzieci Jak usunąć kurzajki? Jak zachęcić mężczyznę do prac domowych? English Activator: differ czy vary? Biegunka po antybiotykach. Jak pomóc dziecku? Jak zrobić ozdoby choinkowe? Przepis na chrupki owsiane

Popularne w tym tygodniu:

Jak stworzyć wielofunkcyjne meble do małego balkonuMATERIAŁ PROMOCYJNY