Aż 90 proc. Polaków cierpi na niedobory witaminy D

Światowa Organizacja Zdrowia zaleca całoroczną suplementację.

Aż 90 proc. Polaków ma niedobory witaminy D. Światowa Organizacja Zdrowia, która jeszcze do niedawna zalecała suplementację w okresie jesienno-zimowym, teraz namawia do przyjmowania tej witaminy przez cały rok.

U dzieci deficyt składnika jest szczególnie niebezpieczny i grozi nieprawidłowościami we wzroście kości, krzywicą czy płaską głowa. Natomiast u dorosłych niedobory często objawiają się depresją i spadkiem  formy.

Pamiętajmy, że witamina D rozpuszcza się w tłuszczach, dlatego włączmy do naszej diety tłusty nabiał ryby, a także oleje.
 

Źródło: TVP

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Nowe zasady PRZEWOŻENIA DZIECI w samochodach. Będzie bezpieczniej? Adam Levin zaśpiewał jak MICHAEL JACKSON i FRANK SINATRA! Jimmy Fallon znów sprowokował gwiazdę. Tym razem JULIĘ ROBERTS Rewolucja w leczeniu. WADY GENETYCZNE można wykryć już u zarodka Zatrważające dane: w ciągu pięciu lat połowa osób wraca do nałogu Ta woda jest najzdrowsza i działa odmładzająco! Jak było naprawdę? HISTORIE KOBIET kontra rzeczywistość Beyonce POPŁAKAŁA SIĘ na ostatnim koncercie trasy koncertowej! Kulisy "gorącej" sesji dla CKM. Tak pozowała modelka DONATANA! Holland o pracy nad "House of Cards". Są minusy To nie był zwykły pierwszy taniec. Panna młoda aż zdjęła buty Te badania mogą uratować życie płodu. Dyskusyjna metoda coraz bardziej popularna