Aż 90 proc. Polaków cierpi na niedobory witaminy D

Światowa Organizacja Zdrowia zaleca całoroczną suplementację.

Aż 90 proc. Polaków ma niedobory witaminy D. Światowa Organizacja Zdrowia, która jeszcze do niedawna zalecała suplementację w okresie jesienno-zimowym, teraz namawia do przyjmowania tej witaminy przez cały rok.

U dzieci deficyt składnika jest szczególnie niebezpieczny i grozi nieprawidłowościami we wzroście kości, krzywicą czy płaską głowa. Natomiast u dorosłych niedobory często objawiają się depresją i spadkiem  formy.

Pamiętajmy, że witamina D rozpuszcza się w tłuszczach, dlatego włączmy do naszej diety tłusty nabiał ryby, a także oleje.
 

Źródło: TVP

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Rozmiar ma znaczenie? Ten mężczyzna od lat boryka się ze swoją przypadłością Czy IDEALNY chłopak istnieje? Tak, ale... Zarabiają nawet 100 tys. za rodzenie dzieci. Polskie prawo nie radzi sobie z surogatkami Jakiej jakości mięso serwują nam sklepy? Zobacz, zanim kupisz Kiszona kapusta, pikle... Mało kalorii, dużo zdrowia Spadkobiercy łatwiej dotrą do OSZCZĘDNOŚCI PO ZMARŁYM Mają zakaz jedzenia, picia i uprawiania seksu. Jak wygląda RAMADAN w Polsce? Wiktor urodził się jako kobieta. Opowiedział o swojej metamorfozie Obrońcy zwierząt KRYTYKUJĄ Katy Perry! Zeszłoroczne KREMY Z FILTREM – wyrzucić czy używać? Mobbing w pracy to wciąż tabu. Niektórzy nawet nie wiedzą, że są jego ofiarami Poprawia pamięć, koncentrację, wspomaga leczenie nałogów. Czym jest trening BIOFEEDBACK?