Aż 90 proc. Polaków cierpi na niedobory witaminy D

Światowa Organizacja Zdrowia zaleca całoroczną suplementację.

Aż 90 proc. Polaków ma niedobory witaminy D. Światowa Organizacja Zdrowia, która jeszcze do niedawna zalecała suplementację w okresie jesienno-zimowym, teraz namawia do przyjmowania tej witaminy przez cały rok.

U dzieci deficyt składnika jest szczególnie niebezpieczny i grozi nieprawidłowościami we wzroście kości, krzywicą czy płaską głowa. Natomiast u dorosłych niedobory często objawiają się depresją i spadkiem  formy.

Pamiętajmy, że witamina D rozpuszcza się w tłuszczach, dlatego włączmy do naszej diety tłusty nabiał ryby, a także oleje.
 

Źródło: TVP

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Czy IDEALNY chłopak istnieje? Tak, ale... Seanse kinowe na porodówce. Lekarze są pewni, że pomagają uśmierzyć ból Policjant uratował psa zakopanego żywcem w ziemi. Teraz chce go adoptować Holland o pracy nad "House of Cards". Są minusy Cierpi na nią ok. 230 tys. Polaków. Naukowcy wreszcie wiedzą, jak ją leczyć Jest jedyną Polką w Londyńskim Klubie Milionerów. Zaczynała od zera SYN Grzegorza Ciechowskiego o KOLEKCJI inspirowanej stylem muzyka Aby udowodnić swą moc, przewidziała PRZYSZŁOŚĆ ROSJI I PUTINA Jeden z najmniej zdrowych świątecznych przysmaków. Co kryje się w BIAŁEJ KIEŁBASIE? Frytki afrodyzjakiem? Jeśli są z... BAKŁAŻANA Jakub od pięciu lat systematycznie poprawia urodę... Program do sporządzania portretów przestępców stworzył IDEAŁ PIĘKNA