Aż 90 proc. Polaków cierpi na niedobory witaminy D

Światowa Organizacja Zdrowia zaleca całoroczną suplementację.

Aż 90 proc. Polaków ma niedobory witaminy D. Światowa Organizacja Zdrowia, która jeszcze do niedawna zalecała suplementację w okresie jesienno-zimowym, teraz namawia do przyjmowania tej witaminy przez cały rok.

U dzieci deficyt składnika jest szczególnie niebezpieczny i grozi nieprawidłowościami we wzroście kości, krzywicą czy płaską głowa. Natomiast u dorosłych niedobory często objawiają się depresją i spadkiem  formy.

Pamiętajmy, że witamina D rozpuszcza się w tłuszczach, dlatego włączmy do naszej diety tłusty nabiał ryby, a także oleje.
 

Źródło: TVP

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Chroni przed osteoporozą i KOBIECYMI nowotworami. Jednak wciąż jemy jej za mało W której ławce siedzi twoje dziecko? Miejsce w sali lekcyjnej ma znaczenie JUSTIN TIMBERLAKE zaśpiewał "Happy Birthday" polskiej fance! Ciąża spowodowała u niej WSTYDLIWE ZMIANY Odchudzasz się, jesz w biegu? Narażasz się na groźne niedobory witamin Dziarski staruszek odkrywa INTERNET. Bezcenna reakcja na komentarze na Facebooku Żywiołowy taniec CHŁOPCA do piosenki Lady Gagi! CHIPSY przyczyną otyłości i miażdżycy. Po kształcie poznasz, które są najgorsze Odszedł od polskich świadków Jehowy. Teraz wyznaje, co przeżył RESTRYKCYJNA USTAWA usunie słodycze ze szkolnych sklepików Czy IDEALNY chłopak istnieje? Tak, ale... Spadła samochodem w 50-metrową przepaść. Wydostała się dopiero po 3 dniach