Aż 90 proc. Polaków cierpi na niedobory witaminy D

Światowa Organizacja Zdrowia zaleca całoroczną suplementację.

Aż 90 proc. Polaków ma niedobory witaminy D. Światowa Organizacja Zdrowia, która jeszcze do niedawna zalecała suplementację w okresie jesienno-zimowym, teraz namawia do przyjmowania tej witaminy przez cały rok.

U dzieci deficyt składnika jest szczególnie niebezpieczny i grozi nieprawidłowościami we wzroście kości, krzywicą czy płaską głowa. Natomiast u dorosłych niedobory często objawiają się depresją i spadkiem  formy.

Pamiętajmy, że witamina D rozpuszcza się w tłuszczach, dlatego włączmy do naszej diety tłusty nabiał ryby, a także oleje.
 

Źródło: TVP

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Najczęstsze KŁAMSTWA, jakich się dopuszczamy Domowe sposoby na ból zęba? Nie potrzebujesz ŚRODKÓW PRZECIWBÓLOWYCH Beztroska praca ochroniarzy polskich gwiazd Te ZAMIENNIKI POSIŁKÓW możesz stosować przy nieregularnym trybie życia Polka nazywana "najszybszą babcią świata". Zdobyła Mont Blanc mając 68 lat Stosujesz DIETĘ w CIĄŻY? To jeden z powodów otyłości u dzieci Prosta HISZPAŃSKA PRZEKĄSKA z kilku ziemniaków, jajek i sera! Lekarze ostrzegają: antykoncepcja hormonalna niesie duże ryzyko poważnej choroby Sposób na grzywkę BEZ SKRACANIA włosów! Mają zakaz jedzenia, picia i uprawiania seksu. Jak wygląda RAMADAN w Polsce? Żywiołowy taniec CHŁOPCA do piosenki Lady Gagi! Tak wygląda najbrzydszy pies świata