Aż 90 proc. Polaków cierpi na niedobory witaminy D

Światowa Organizacja Zdrowia zaleca całoroczną suplementację.

Aż 90 proc. Polaków ma niedobory witaminy D. Światowa Organizacja Zdrowia, która jeszcze do niedawna zalecała suplementację w okresie jesienno-zimowym, teraz namawia do przyjmowania tej witaminy przez cały rok.

U dzieci deficyt składnika jest szczególnie niebezpieczny i grozi nieprawidłowościami we wzroście kości, krzywicą czy płaską głowa. Natomiast u dorosłych niedobory często objawiają się depresją i spadkiem  formy.

Pamiętajmy, że witamina D rozpuszcza się w tłuszczach, dlatego włączmy do naszej diety tłusty nabiał ryby, a także oleje.
 

Źródło: TVP

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

PRZYSTOJNY PRZESTĘPCA podbija serca internautek Anna Grodzka: "Życie OSOBY TRANSPŁCIOWEJ to ostra jazda bez trzymanki" Wiktor urodził się jako kobieta. Opowiedział o swojej metamorfozie Proste patenty na rozciągnięcie butów. Nawet o 2 centymetry! Premier TUSK śpiewa "Hey Jude" w kancelarii! Jej ciało i uroda zachwycają. Mistrzyni bikini fitness zdradza swoje patenty Setki CIĘŻARNYCH KOBIET wspólnie ćwiczyły jogę. Tak uczciły święto Myślała, że URODZI BLIŹNIĘTA. Po porodzie była w szoku Półnagi uczestnik Mam Talent zatańczył W TELEDYSKU NA RURZE! Nie podawaj dziecku tych produktów. Szkodzą zdrowiu, a maluch szybko straci energię Jak nauczyć się asertywności? Najlepszy jest amerykański sposób "na kanapkę" Chorych jest coraz więcej. Wyleczą tylko połowę Polaków cierpiących na czerniaka