Aż 90 proc. Polaków cierpi na niedobory witaminy D

Światowa Organizacja Zdrowia zaleca całoroczną suplementację.

Aż 90 proc. Polaków ma niedobory witaminy D. Światowa Organizacja Zdrowia, która jeszcze do niedawna zalecała suplementację w okresie jesienno-zimowym, teraz namawia do przyjmowania tej witaminy przez cały rok.

U dzieci deficyt składnika jest szczególnie niebezpieczny i grozi nieprawidłowościami we wzroście kości, krzywicą czy płaską głowa. Natomiast u dorosłych niedobory często objawiają się depresją i spadkiem  formy.

Pamiętajmy, że witamina D rozpuszcza się w tłuszczach, dlatego włączmy do naszej diety tłusty nabiał ryby, a także oleje.
 

Źródło: TVP

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Odszedł od polskich świadków Jehowy. Teraz wyznaje, co przeżył Chipsy, frytki, burgery. Ulubione fast foody w zdrowszym wydaniu Reakcje ludzi na MAKIJAŻ w stylu KIM KARDASHIAN! To one będą królowały w tym sezonie. Wraca moda sprzed lat "Pogromczyni Tuska" promuje się w TELEWIZJI TRWAM! Boisz się otyłości po ciąży? Tak się przed nią uchronisz BANANOWA przekąska dla dbających o linię Pierwszy taki poród w historii. Matka prosi o ANONIMOWOŚĆ MOKRE BUTY? Tak je wysuszysz i nadasz piękny zapach Takiej SZYNKI nie kupuj w żadnym wypadku. Zwróć uwagę na kolor i skórkę Była najpopularniejszą polską modelką XXL. Dla chorej matki schudła 65 kilogramów Straciła OBIE NOGI. Mimo to zatańczyła na studniówce