Łysienie to nie tylko problem mężczyzn. Jak z nim walczyć?

Przypadłość dotyka prawie co trzeciej kobiety po 30. roku życia

Nadmierne wypadanie włosów wcale nie musi znaczyć, że źle o nie dbamy. Badania wykazują, że prawie u co trzeciej kobiety po 30. roku życia diagnozuje się łysienie androgenowe.

- Kobiecie łysienie to temat tabu. Łysy mężczyzna jest akceptowany społecznie, natomiast łysiejąca kobieta już nie - mówi Agnieszka Zapała ekspert ds. mikropigmentacji. Dlatego, jak dodaje, kobietom trudniej rozmawiać na ten temat.

Łysienie często spowodowane jest zaburzeniami hormonalnymi związanymi z predyspozycjami genetycznymi lub okresem menopauzy. Dlatego sposobem na tę dolegliwość jest terapia hormonalna. Stosuje się także mezoterapię igłową. Polega na podawaniu do skóry głowy minoksydylu – leku, który nasila przepływ krwi przez naczynia i stymuluje porost włosów.

Innym zabiegiem, który może zahamować przerzedzanie się włosów, jest skin needling. - To są tysiące nakłuć, które zwiększają ukrwienie skóry głowy – wyjaśnia Zapała.

Pacjentkom, u których te metody nie zdają egzaminu, zaleca się wykonanie mikropigmentacji skóry. Zabieg polega na przyciemnieniu skóry głowy. Pigment dopasowuje się do odcienia włosów. Zabarwiona skóra nie prześwituje przez przerzedzenia, dzięki czemu są one znacznie mniej widoczne i krępujące.

Źródło: Newseria Lifestyle

Źródło zdjęcia: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Zamiast pomóc, mogą szkodzić. Wszystko o ANTYBIOTYKACH Okuliści ostrzegają: Polacy widzą coraz gorzej! Jak przechowywać żywność w lodówce? Miejsce MA ZNACZENIE Kiedy wrócić do ćwiczeń po porodzie? Jest kilka ważnych zasad Codziennie umiera 130 osób. Częsta choroba, którą CIĘŻKO ZDIAGNOZOWAĆ Co mogą jeść kobiety karmiące piersią? "Kolka dziecka nie jest związana z dietą matki" Pani Aleksandra została brutalnie zgwałcona. Po skandalicznym wyroku przerywa milczenie PARODIE utworu "BRAĆ" Donatana, Cleo i zespołu Enej Dziarski staruszek odkrywa INTERNET. Bezcenna reakcja na komentarze na Facebooku Równouprawnienie to mit. Widać to zwłaszcza w PRACY KOBIET Savoir-vivre przy wielkanocnym stole. Dlaczego MAŁŻEŃSTWA NIE POWINNY siedzieć razem? Obrońcy zwierząt KRYTYKUJĄ Katy Perry!