Łysienie to nie tylko problem mężczyzn. Jak z nim walczyć?

Przypadłość dotyka prawie co trzeciej kobiety po 30. roku życia

Nadmierne wypadanie włosów wcale nie musi znaczyć, że źle o nie dbamy. Badania wykazują, że prawie u co trzeciej kobiety po 30. roku życia diagnozuje się łysienie androgenowe.

- Kobiecie łysienie to temat tabu. Łysy mężczyzna jest akceptowany społecznie, natomiast łysiejąca kobieta już nie - mówi Agnieszka Zapała ekspert ds. mikropigmentacji. Dlatego, jak dodaje, kobietom trudniej rozmawiać na ten temat.

Łysienie często spowodowane jest zaburzeniami hormonalnymi związanymi z predyspozycjami genetycznymi lub okresem menopauzy. Dlatego sposobem na tę dolegliwość jest terapia hormonalna. Stosuje się także mezoterapię igłową. Polega na podawaniu do skóry głowy minoksydylu – leku, który nasila przepływ krwi przez naczynia i stymuluje porost włosów.

Innym zabiegiem, który może zahamować przerzedzanie się włosów, jest skin needling. - To są tysiące nakłuć, które zwiększają ukrwienie skóry głowy – wyjaśnia Zapała.

Pacjentkom, u których te metody nie zdają egzaminu, zaleca się wykonanie mikropigmentacji skóry. Zabieg polega na przyciemnieniu skóry głowy. Pigment dopasowuje się do odcienia włosów. Zabarwiona skóra nie prześwituje przez przerzedzenia, dzięki czemu są one znacznie mniej widoczne i krępujące.

Źródło: Newseria Lifestyle

Źródło zdjęcia: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Ukraińcy zdradzili szczegóły pracy z Madonną. "Ujęcia powtarzaliśmy nawet 40 razy" POLSCY RAPERZY popisują się w sieci. Są wśród nich kobiety „Kochani rodzice, przyślijcie pieniądze”. Co zrobić, gdy dziecko wydało wszystko na wakacjach? Joanna Krupa śpiewa piosenkę Justina Biebera! Udany playback? Ten błąd może kosztować zdrowie. Z czym nie należy łączyć GREJPFRUTA? Odchudza, oczyszcza, a nawet łagodzi katar. Jeden z najdrowszych dodatków do posiłków Brutalne OKALECZANIE DZIEWCZYNEK wciąż praktykowane! Prawnie jest zabronione Jak przechowywać TOREBKI, by się nie niszczyły? Polka gwiazdą kanadyjskiej telewizji. Sukces zawdzięcza blogowi modowemu Obowiązkowy suplement dla przyszłych mam. NIE DZIAŁA u połowy kobiet! Plamki na pomarańczach? Pod żadnym pozorem nie kupuj tych owoców Jedzenie SZYBKO PSUJE SIĘ w lodówce? Zmień sposób przechowywania