Łysienie to nie tylko problem mężczyzn. Jak z nim walczyć?

Przypadłość dotyka prawie co trzeciej kobiety po 30. roku życia

Nadmierne wypadanie włosów wcale nie musi znaczyć, że źle o nie dbamy. Badania wykazują, że prawie u co trzeciej kobiety po 30. roku życia diagnozuje się łysienie androgenowe.

- Kobiecie łysienie to temat tabu. Łysy mężczyzna jest akceptowany społecznie, natomiast łysiejąca kobieta już nie - mówi Agnieszka Zapała ekspert ds. mikropigmentacji. Dlatego, jak dodaje, kobietom trudniej rozmawiać na ten temat.

Łysienie często spowodowane jest zaburzeniami hormonalnymi związanymi z predyspozycjami genetycznymi lub okresem menopauzy. Dlatego sposobem na tę dolegliwość jest terapia hormonalna. Stosuje się także mezoterapię igłową. Polega na podawaniu do skóry głowy minoksydylu – leku, który nasila przepływ krwi przez naczynia i stymuluje porost włosów.

Innym zabiegiem, który może zahamować przerzedzanie się włosów, jest skin needling. - To są tysiące nakłuć, które zwiększają ukrwienie skóry głowy – wyjaśnia Zapała.

Pacjentkom, u których te metody nie zdają egzaminu, zaleca się wykonanie mikropigmentacji skóry. Zabieg polega na przyciemnieniu skóry głowy. Pigment dopasowuje się do odcienia włosów. Zabarwiona skóra nie prześwituje przez przerzedzenia, dzięki czemu są one znacznie mniej widoczne i krępujące.

Źródło: Newseria Lifestyle

Źródło zdjęcia: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Męska płodność jest CORAZ GORSZA? Jak gwiazdy zwracają się do swoich TEŚCIÓW? Boisz się otyłości po ciąży? Tak się przed nią uchronisz Najgorsze pozycje dla KRĘGOSŁUPA. Pozostajemy w nich przez większość doby Dramat modelki. Spadła z wybiegu podczas pokazu Jeana Paula Gaultiera Brzuch to twój kompleks? Ta metoda wzmocni nie tylko skórę, ale i mięśnie Polski Spiderman zamienił się w MIKOŁAJA i obdarował bezdomnych! Stosujesz DIETĘ w CIĄŻY? To jeden z powodów otyłości u dzieci Kupują je na targu lub porywają. Tak Romowie ZDOBYWAJĄ SWOJE ŻONY Sprawdź, czy grozi Ci uzależnienie od ALKOHOLU Zajęcia z EWĄ CHODAKOWSKĄ zamiast lekcji WF-u Krwisty czy dobrze wysmażony? Jak przygotować idealny STEK