Rośnie popularność DOUL w Polsce! Dzięki nim poród będzie łatwiejszy

Coraz więcej kobiet decyduje się na asystentkę, która swoją wiedzą wesprze rodzącą czy świeżo upieczoną matkę.

Doula to kobieta zapewniająca ciągłe niemedyczne, fizyczne i emocjonalne wsparcie dla matki i rodziny od momentu ciąży po pierwsze miesiące życia dziecka. Choć doula może towarzyszyć w porodzie, nie jest położną. Nie jest też nianią, choć udziela porad rodzicom na temat opieki nad potomkiem i jego wychowania.

Zawód ten, choć w Polsce funkcjonuje od kilku lat (od 2011 r. działa  Stowarzyszenie DOULA), znany jest od wieków. Kiedyś naturalne było, że bardziej doświadczone matki pomagały innym kobietom w trakcie narodzin i w pierwszym okresie życia ich dziecka. Lekarze zapewniają, że takie wsparcie jest niezwykle korzystne z punktu widzenia medycyny.

Na początku stycznia doula rozporządzeniem ministra pracy została zatwierdzona jako zawód.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Uczestniczka WARSAW SHORE w teledysku polskiego boysbandu! Jeden napis podpowie, że OKULARY PRZECIWSŁONECZNE są bezpieczne BIEDROŃ otwarcie o swoim chłopaku. "W ogóle nie był w moim typie" Polka została mistrzynią świata w FITNESSIE! PRAWIE POŁOWA CIĘŻARNYCH z niedoborem ważnego pierwiastka. To niebezpieczne dla dziecka Strona internetowa pokaże, jak BĘDZIESZ WYGLĄDAŁ ZA 20 LAT! Prokuratura już bada sprawę Ziemkiewicza. Kapela: "Jerzy Urban też został skazany z tego paragrafu i zapłacił 20 tysięcy" Brutalne OKALECZANIE DZIEWCZYNEK wciąż praktykowane! Prawnie jest zabronione Polacy NARZEKAJĄ NA RZĄD i władzę! Łagodzi ból, koryguje wady postawy. Wszystko o KINESIOTAPINGU ŻELAZKO: fakty i mity. Sprawdź, zanim kupisz Kontrowersyjna miłość WIĘŹNIAREK. Poznały się na planie filmu