Mężczyzna nie pomaga w domu? To może być twoja wina

"Mamy, jako mężczyźni, pewien problem ze sprzątaniem" - przyznaje psycholog, Piotr Mosak.

- Nie każdy to lubi. To jest takie dziwne, niemęskie - mówi Piotr Mosak. Tłumaczy w ten sposób podejście mężczyzn do domowych obowiązków. - Wtedy pojawia się rozmowa, komu jest łatwiej przełamać te opory. Komu bardziej zależy i szybciej to zrobi - dodaje psycholog.

Kobiety, które na skutek oporu swoich partnerów postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce, dodają sobie obowiązków i zwalniają mężczyznę z odpowiedzialności.

Dlatego, jak mówi Mosak, trzeba sprawiedliwie podzielić się domowymi pracami. Warto też porozmawiać o tym, w jak bardzo wysprzątanym otoczeniu pragnie żyć dana osoba. - Często przecież zdarza się tak, że mężczyźnie wystarczyłoby, żeby posprzątać raz w tygodniu. A są kobiety, które potrzebują, zaraz po wejściu do domu, sprzątnąć. I tak sprzątają codziennie, kiedy on wcale tego nie chce - dodaje psycholog.

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Parówki to czubek góry lodowej. Na czym jeszcze oszukują producenci? POLKA, która podbiła serce The Rolling Stones! MOKRE BUTY? Tak je wysuszysz i nadasz piękny zapach Tym sosem wzbudzisz zachwyt każdego smakosza. Zrobisz go w pięć minut Adam Levin zaśpiewał jak MICHAEL JACKSON i FRANK SINATRA! W niej tkwi sekret udanych WYPIEKÓW. Jak wybrać tę odpowiednią? To nie był zwykły pierwszy taniec. Panna młoda aż zdjęła buty Średnio 5 kilogramów TOKSYN I ZŁOGÓW w ludzkim organizmie. Jak się ich pozbyć? Wypełnienia gorszej jakości, próchnica wtórna. Polacy boją się państwowych wizyt u dentysty Takie zachowanie to już MOBBING. Nie pozwól na to pracodawcy SERCA Polaków starzeją się szybciej. Problem dotyka głównie mężczyzn Była najpopularniejszą polską modelką XXL. Dla chorej matki schudła 65 kilogramów