Mężczyzna nie pomaga w domu? To może być twoja wina

"Mamy, jako mężczyźni, pewien problem ze sprzątaniem" - przyznaje psycholog, Piotr Mosak.

- Nie każdy to lubi. To jest takie dziwne, niemęskie - mówi Piotr Mosak. Tłumaczy w ten sposób podejście mężczyzn do domowych obowiązków. - Wtedy pojawia się rozmowa, komu jest łatwiej przełamać te opory. Komu bardziej zależy i szybciej to zrobi - dodaje psycholog.

Kobiety, które na skutek oporu swoich partnerów postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce, dodają sobie obowiązków i zwalniają mężczyznę z odpowiedzialności.

Dlatego, jak mówi Mosak, trzeba sprawiedliwie podzielić się domowymi pracami. Warto też porozmawiać o tym, w jak bardzo wysprzątanym otoczeniu pragnie żyć dana osoba. - Często przecież zdarza się tak, że mężczyźnie wystarczyłoby, żeby posprzątać raz w tygodniu. A są kobiety, które potrzebują, zaraz po wejściu do domu, sprzątnąć. I tak sprzątają codziennie, kiedy on wcale tego nie chce - dodaje psycholog.

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Program do sporządzania portretów przestępców stworzył IDEAŁ PIĘKNA Częsty błąd posiadaczek cery tłustej. Wybierają niewłaściwy KREM Ile naprawdę ZARABIAJĄ polscy KSIĘŻA? Grodzka udostępni mieszkanie autorowi „wSieci”? „Chce sprawdzić, czy napisał prawdę, będzie proces” Kolejna parodia reklamy z Van Dammem. W PRZESTRZENI KOSMICZNEJ! 81-letnia Helena Norowicz o udziale w kampanii BOHOBOCO. Podczas rozmowy zrobiła szpagat Polka gwiazdą kanadyjskiej telewizji. Sukces zawdzięcza blogowi modowemu Jak wybrać DOBRY NÓŻ? Pamietaj, by nie myć go w zmywarce EDYTA GÓRNIAK płacze. "Nie wiem jak, ale muszę nagrać płytę" Smaczna alternatywa dla zwykłego RYŻU. Włosi go uwielbiają Tym sosem wzbudzisz zachwyt każdego smakosza. Zrobisz go w pięć minut Jak ukryć BIUSTONOSZ pod sukienką? Warto znać te gadżety