Mężczyzna nie pomaga w domu? To może być twoja wina

"Mamy, jako mężczyźni, pewien problem ze sprzątaniem" - przyznaje psycholog, Piotr Mosak.

- Nie każdy to lubi. To jest takie dziwne, niemęskie - mówi Piotr Mosak. Tłumaczy w ten sposób podejście mężczyzn do domowych obowiązków. - Wtedy pojawia się rozmowa, komu jest łatwiej przełamać te opory. Komu bardziej zależy i szybciej to zrobi - dodaje psycholog.

Kobiety, które na skutek oporu swoich partnerów postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce, dodają sobie obowiązków i zwalniają mężczyznę z odpowiedzialności.

Dlatego, jak mówi Mosak, trzeba sprawiedliwie podzielić się domowymi pracami. Warto też porozmawiać o tym, w jak bardzo wysprzątanym otoczeniu pragnie żyć dana osoba. - Często przecież zdarza się tak, że mężczyźnie wystarczyłoby, żeby posprzątać raz w tygodniu. A są kobiety, które potrzebują, zaraz po wejściu do domu, sprzątnąć. I tak sprzątają codziennie, kiedy on wcale tego nie chce - dodaje psycholog.

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Anna Komorowska: "Na trudne sytuacje nasza rodzina jest idealna!" Czym zastąpić cukier, by NIE PRZYTYĆ po świętach? Kiedy jest najlepszy czas na seks? U kobiet i mężczyzn wygląda to inaczej Banalna recepta na zachowanie MŁODOŚCI. Kolory na talerzu Radość irlandzkich homoseksualistów! Świętują legalizację ich małżeństw Wypełnienia gorszej jakości, próchnica wtórna. Polacy boją się państwowych wizyt u dentysty Co tak naprawdę MYŚLĄ MĘŻCZYŹNI? Uroda to nie wszystko, pomagają też leczyć. Moda na alpaki zawitała do Polski Ten błąd może kosztować zdrowie. Z czym nie należy łączyć GREJPFRUTA? Polacy mają dość rodzinnych wakacji. Czym kuszą oferty dla singli? Zamieszczasz ZDJĘCIA W SIECI? Możesz łatwo złamać prawo Ten zabieg to nie tylko pedicure. Może uchronić przed amputacją stopy