Mężczyzna nie pomaga w domu? To może być twoja wina

"Mamy, jako mężczyźni, pewien problem ze sprzątaniem" - przyznaje psycholog, Piotr Mosak.

- Nie każdy to lubi. To jest takie dziwne, niemęskie - mówi Piotr Mosak. Tłumaczy w ten sposób podejście mężczyzn do domowych obowiązków. - Wtedy pojawia się rozmowa, komu jest łatwiej przełamać te opory. Komu bardziej zależy i szybciej to zrobi - dodaje psycholog.

Kobiety, które na skutek oporu swoich partnerów postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce, dodają sobie obowiązków i zwalniają mężczyznę z odpowiedzialności.

Dlatego, jak mówi Mosak, trzeba sprawiedliwie podzielić się domowymi pracami. Warto też porozmawiać o tym, w jak bardzo wysprzątanym otoczeniu pragnie żyć dana osoba. - Często przecież zdarza się tak, że mężczyźnie wystarczyłoby, żeby posprzątać raz w tygodniu. A są kobiety, które potrzebują, zaraz po wejściu do domu, sprzątnąć. I tak sprzątają codziennie, kiedy on wcale tego nie chce - dodaje psycholog.

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Większy biust w 20 minut. Ryzykowny zabieg POWIĘKSZANIA PIERSI EWA CHODAKOWSKA radzi, jak szybko schudnąć na wiosnę. "Zdążysz!" DOMOWY MAJONEZ o obniżonej kaloryczności. Aż w dwóch wersjach! Odchudzasz się, jesz w biegu? Narażasz się na groźne niedobory witamin Dlaczego tkwimy w nieudanym małżeństwie? "Oprawca jest jak narkotyk" Ukradli URNĘ Z PROCHAMI własnego dziadka! Myśleli, że to narkotyki Co mówią CHORZY MĘŻCZYŹNI? Prawdziwe? Polski Spiderman zamienił się w MIKOŁAJA i obdarował bezdomnych! Chronią przed rakiem, odchudzają. Zdrowotne właściwości POMARAŃCZY Najzdrowsza WODA to ta Z KRANU. Pij zamiast mineralnej i nie gotuj Łykamy je codziennie. W zbyt dużych ilościach poważnie szkodzą Beyonce POPŁAKAŁA SIĘ na ostatnim koncercie trasy koncertowej!