Mężczyzna nie pomaga w domu? To może być twoja wina

"Mamy, jako mężczyźni, pewien problem ze sprzątaniem" - przyznaje psycholog, Piotr Mosak.

- Nie każdy to lubi. To jest takie dziwne, niemęskie - mówi Piotr Mosak. Tłumaczy w ten sposób podejście mężczyzn do domowych obowiązków. - Wtedy pojawia się rozmowa, komu jest łatwiej przełamać te opory. Komu bardziej zależy i szybciej to zrobi - dodaje psycholog.

Kobiety, które na skutek oporu swoich partnerów postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce, dodają sobie obowiązków i zwalniają mężczyznę z odpowiedzialności.

Dlatego, jak mówi Mosak, trzeba sprawiedliwie podzielić się domowymi pracami. Warto też porozmawiać o tym, w jak bardzo wysprzątanym otoczeniu pragnie żyć dana osoba. - Często przecież zdarza się tak, że mężczyźnie wystarczyłoby, żeby posprzątać raz w tygodniu. A są kobiety, które potrzebują, zaraz po wejściu do domu, sprzątnąć. I tak sprzątają codziennie, kiedy on wcale tego nie chce - dodaje psycholog.

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Najzdrowszy zamiennik mięsa? Zobacz, zanim włączysz go do diety 92-letnia rekordzistka w MARATONACH. Kilkadziesiąt kilometrów to dla niej nie problem Uważaj na popularne MIELONKI. Najgorszej jakości mięso to nie jedyna ich wada Cztery lata i 26 krajów. Podczas podróży nagrywał FILM ZARĘCZYNOWY! Tak powstaje jeden z najbardziej ekskluzywnych trunków świata Brutalna praktyka lekarzy w trakcie porodu. Choć zakazana, wciąż się ją stosuje JENNIFER LAWRENCE na wrześniowej okładce VOGUE! Polska hrabianka pokochała potomka Marii Walewskiej. To trzeci polsko-francuski romans w ich rodzinie Smaczne i szybkie PRZEKĄSKI dla niespodziewanych gości Tych trendów w modzie mamy już DOŚĆ! Jej ciało i uroda zachwycają. Mistrzyni bikini fitness zdradza swoje patenty Jak obrać mango przy pomocy SZKLANKI?