Mężczyzna nie pomaga w domu? To może być twoja wina

"Mamy, jako mężczyźni, pewien problem ze sprzątaniem" - przyznaje psycholog, Piotr Mosak.

- Nie każdy to lubi. To jest takie dziwne, niemęskie - mówi Piotr Mosak. Tłumaczy w ten sposób podejście mężczyzn do domowych obowiązków. - Wtedy pojawia się rozmowa, komu jest łatwiej przełamać te opory. Komu bardziej zależy i szybciej to zrobi - dodaje psycholog.

Kobiety, które na skutek oporu swoich partnerów postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce, dodają sobie obowiązków i zwalniają mężczyznę z odpowiedzialności.

Dlatego, jak mówi Mosak, trzeba sprawiedliwie podzielić się domowymi pracami. Warto też porozmawiać o tym, w jak bardzo wysprzątanym otoczeniu pragnie żyć dana osoba. - Często przecież zdarza się tak, że mężczyźnie wystarczyłoby, żeby posprzątać raz w tygodniu. A są kobiety, które potrzebują, zaraz po wejściu do domu, sprzątnąć. I tak sprzątają codziennie, kiedy on wcale tego nie chce - dodaje psycholog.

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Saszetki, żelki, syropy. Rodzice chętnie podają je dzieciom, nawet nie wiedząc, jak szkodzą Jeff poddał się DEPILACJI woskiem dla... dobra nauki BANANOWA przekąska dla dbających o linię BEYONCE reklamuje Brazylię! 92-letnia rekordzistka w MARATONACH. Kilkadziesiąt kilometrów to dla niej nie problem Nauka języków w GIMNAZJUM bezskuteczna. System kuleje, a poziom jest gorszy niż podstawowy Żywiołowy taniec CHŁOPCA do piosenki Lady Gagi! Młodzi mężczyźni nie chcą być księżmi? Kościół rozpaczliwie szuka młodych kapłanów Masz BOLESNE MIESIĄCZKI? To może być objaw groźnej choroby Średnio 5 kilogramów TOKSYN I ZŁOGÓW w ludzkim organizmie. Jak się ich pozbyć? Boisz się otyłości po ciąży? Tak się przed nią uchronisz Niesamowity 3-LATEK DYSKUTUJE z mamą!