Nieleczone bywa przyczyną powstawania guzów i ropni. Wszystko o ZAPALENIU ZATOK

Każdy katar oznacza zapalenie zatok.

Zapalenie zatok jest jedną z najczęstszych przyczyn bólu głowy. Nieleczone może doprowadzić do powstawania guzów zapalnych lub ropni wewnątrzmózgowych. Lekarze zalecają, aby terapię zawsze zaczynać farmakologicznie.

Silny ucisk, pulsowanie w okolicy nosa, policzków, czoła, potylicy i ciemienia to najczęstsze objawy problemów z zatokami. Ich przyczyną może być każda — wirusowa lub bakteryjna — infekcja dróg oddechowych.

O tym, jak rozpoznać zapalenie zatok i jak je leczyć, opowiedział nam otolaryngolog, dr Norbert Górski.

Źródło zdjęć: Shutterstock

 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

PARODIE utworu "BRAĆ" Donatana, Cleo i zespołu Enej ALERGII pokarmowej można zapobiegać już w wieku niemowlęcym! Oto, co dzieje się w płucach palacza! Eksperyment fizyka i... Marcina Prokopa Trzy sposoby na BURZĘ LOKÓW bez użycia ciepła! Marihuana MEDYCZNA. Czym różni się od zwykłej i czy jest bezpieczna? Przez te błędy latem świeci nam się cera. Zobacz, jak utrwalić nawet mocny makijaż Polski kabaret PARODIUJE CONCHITĘ WURST! Chirurgiczny sposób na MŁODY WYGLĄD? Lekarze ostrzegają przed zagrożeniem dla GAŁEK OCZNYCH To one będą królowały w tym sezonie. Wraca moda sprzed lat Przelałaś pieniądze na złe konto i co dalej? Najgorzej jeśli pomyliłaś ostatnie cyfry Polacy na bakier z wodą i mydłem. "Co 10. rodak NIE MA SZCZOTECZKI do zębów" Naturalny lek o niezwykłych właściwościach. Oczyszcza krew i cały organizm