Nieleczone bywa przyczyną powstawania guzów i ropni. Wszystko o ZAPALENIU ZATOK

Każdy katar oznacza zapalenie zatok.

Zapalenie zatok jest jedną z najczęstszych przyczyn bólu głowy. Nieleczone może doprowadzić do powstawania guzów zapalnych lub ropni wewnątrzmózgowych. Lekarze zalecają, aby terapię zawsze zaczynać farmakologicznie.

Silny ucisk, pulsowanie w okolicy nosa, policzków, czoła, potylicy i ciemienia to najczęstsze objawy problemów z zatokami. Ich przyczyną może być każda — wirusowa lub bakteryjna — infekcja dróg oddechowych.

O tym, jak rozpoznać zapalenie zatok i jak je leczyć, opowiedział nam otolaryngolog, dr Norbert Górski.

Źródło zdjęć: Shutterstock

 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Zjadłaś owoc cytrusowy? Nie myj zębów! To uszkadza szkliwo 4 filiżanki kawy - tyle wystarczy, by poważnie obniżyć płodność! Odchudzasz się, jesz w biegu? Narażasz się na groźne niedobory witamin Kobiece spoty wyborcze. Który NAJGORSZY? Skarżysz się na BÓL PLECÓW? Na dłuższą metę odpoczynek nie wystarczy Strona internetowa pokaże, jak BĘDZIESZ WYGLĄDAŁ ZA 20 LAT! DWA tygodnie wystarczą, by OCZYŚCIĆ ORGANIZM. Warto zrobić to jeszcze przed wiosną Umalował ją JEJ CHŁOPAK! Jak wyszło? DIETA Z PUDEŁKA pułapką dla pragnących schudnąć. Łatwo o efekt jojo One zdradzają twój prawdziwy wiek. Jak zapobiegać powstawaniu zmarszczek na szyi i dekolcie? Seks bez tajemnic. Jak wygląda życie intymne na emeryturze? Japonki oszalały na punkcie tej mody. GOLĄ TWARZE u profesjonalnych golibrodów