Nieleczone bywa przyczyną powstawania guzów i ropni. Wszystko o ZAPALENIU ZATOK

Każdy katar oznacza zapalenie zatok.

Zapalenie zatok jest jedną z najczęstszych przyczyn bólu głowy. Nieleczone może doprowadzić do powstawania guzów zapalnych lub ropni wewnątrzmózgowych. Lekarze zalecają, aby terapię zawsze zaczynać farmakologicznie.

Silny ucisk, pulsowanie w okolicy nosa, policzków, czoła, potylicy i ciemienia to najczęstsze objawy problemów z zatokami. Ich przyczyną może być każda — wirusowa lub bakteryjna — infekcja dróg oddechowych.

O tym, jak rozpoznać zapalenie zatok i jak je leczyć, opowiedział nam otolaryngolog, dr Norbert Górski.

Źródło zdjęć: Shutterstock

 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Wadliwe IMPLANTY PIERSI nadal zagrażają zdrowiu kobiet. Wśród poszkodowanych Polki Przełomowa metoda leczenia NOWOTWORÓW. "To absolutne wydarzenie na skalę światową" Jakub od pięciu lat systematycznie poprawia urodę... Tatuował ją BYŁY chłopak. Tego nie przewidziała... NAJSTARSZA EKSPEDIENTKA w Polsce. Ma 92 lata i własny sklep! Ulga podatkowa to tylko jeden z przywilejów. Na co mogą liczyć DAWCY KRWI? Zarabiają nawet 100 tys. za rodzenie dzieci. Polskie prawo nie radzi sobie z surogatkami Domowe sposoby na pozbycie się CELLULITU CHIPSY przyczyną otyłości i miażdżycy. Po kształcie poznasz, które są najgorsze DWA tygodnie wystarczą, by OCZYŚCIĆ ORGANIZM. Warto zrobić to jeszcze przed wiosną Mocne słowa kobiet. Odważyły się pokazać twarze i przyznać, jak potraktowali je mężczyźni Jak było naprawdę? HISTORIE KOBIET kontra rzeczywistość