Nieleczone bywa przyczyną powstawania guzów i ropni. Wszystko o ZAPALENIU ZATOK

Każdy katar oznacza zapalenie zatok.

Zapalenie zatok jest jedną z najczęstszych przyczyn bólu głowy. Nieleczone może doprowadzić do powstawania guzów zapalnych lub ropni wewnątrzmózgowych. Lekarze zalecają, aby terapię zawsze zaczynać farmakologicznie.

Silny ucisk, pulsowanie w okolicy nosa, policzków, czoła, potylicy i ciemienia to najczęstsze objawy problemów z zatokami. Ich przyczyną może być każda — wirusowa lub bakteryjna — infekcja dróg oddechowych.

O tym, jak rozpoznać zapalenie zatok i jak je leczyć, opowiedział nam otolaryngolog, dr Norbert Górski.

Źródło zdjęć: Shutterstock

 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Jak Polacy uczczą DZIEŃ KOBIET? Prawie połowa nie zamierza świętować Okuliści ostrzegają: Polacy widzą coraz gorzej! Rewolucja w leczeniu. WADY GENETYCZNE można wykryć już u zarodka Powody, przez które urzędnik nie pozwoli ci ZMIENIĆ NAZWISKA Wypełnienia gorszej jakości, próchnica wtórna. Polacy boją się państwowych wizyt u dentysty Krwisty czy dobrze wysmażony? Jak przygotować idealny STEK Brzuch to twój kompleks? Ta metoda wzmocni nie tylko skórę, ale i mięśnie Sekrety DOMOWEGO ROSOŁU. Tylko dzięki nim uzyskasz najlepszy smak Niskokaloryczne, detoksykujące i bogate w substancje odżywcze. Wszystko o popularnych sałatach Polka została mistrzynią świata w FITNESSIE! NIEPRZYJEMNY ZAPACH Z UST może sygnalizować chorobę Ponad połowa Polaków cierpi na syndrom poniedziałku. Stres zaczyna się już w niedzielę