SOK zamiast porcji warzyw i owoców. Jak wybrać najzdrowszy?

Jeśli na rynku napój występuje pod nazwą sok znaczy, że nie może zawierać konserwantów.

Brak witamin i minerałów objawia się osłabieniem organizmu, podatnością na infekcje, ziemistą cerą, gorszą kondycja włosów czy paznokci. Dlatego dietetycy zalecają, aby codziennie spożywać pięć porcji owoców i warzyw, przy czym jedną z nich można zastąpić sokiem. Jednak czy dostępne w sklepach soki są na pewno zdrowe i pozbawione substancji chemicznych?

Jeśli na rynku napój występuje pod nazwą sok znaczy, że nie może zawierać konserwantów. Jego długi termin przydatności gwarantuje pasteryzacja. W składzie soku nie powinien też pojawić się cukier. Dosładzane są wyłącznie nektary i syropy.

Źródło: Dzień Dobry TVN/ x-news

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Rewolucyjna metoda odchudzania. Potrzebujesz jedynie… ścierek kuchennych Te nasiona leczą imponującą liczbę różnorodnych dolegliwości. Wystarczy zalać je wodą lub uprażyć BEZSTRESOWE WYCHOWANIE dzieci to błąd? Większość nie wie, jak powinno wyglądać KATE ROZZ ma swój program na Youtube. Udaje REPORTERKĘ W BRAZYLII Kobiety częściej zdradzają niż mężczyźni. Dlaczego jesteśmy NIEWIERNE? Unikaj tych produktów. Niszczą DNA i przyśpieszają STARZENIE SIĘ skóry Nowa gwiazda Bollywood? Tej twarzy NIE ZAPOMNISZ Przepis na długowieczność? Posłuchajcie 91-LATKA! Energetyk zamiast kawy? To najgorszy sposób na pobudzenie organizmu Ile wydajemy na dziecko? Najwięcej rodzice pociech w wieku 10–12 lat Dziarski staruszek odkrywa INTERNET. Bezcenna reakcja na komentarze na Facebooku Beztroska praca ochroniarzy polskich gwiazd