SOK zamiast porcji warzyw i owoców. Jak wybrać najzdrowszy?

Jeśli na rynku napój występuje pod nazwą sok znaczy, że nie może zawierać konserwantów.

Brak witamin i minerałów objawia się osłabieniem organizmu, podatnością na infekcje, ziemistą cerą, gorszą kondycja włosów czy paznokci. Dlatego dietetycy zalecają, aby codziennie spożywać pięć porcji owoców i warzyw, przy czym jedną z nich można zastąpić sokiem. Jednak czy dostępne w sklepach soki są na pewno zdrowe i pozbawione substancji chemicznych?

Jeśli na rynku napój występuje pod nazwą sok znaczy, że nie może zawierać konserwantów. Jego długi termin przydatności gwarantuje pasteryzacja. W składzie soku nie powinien też pojawić się cukier. Dosładzane są wyłącznie nektary i syropy.

Źródło: Dzień Dobry TVN/ x-news

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Nieoczekiwane zwroty akcji na ślubach i weselach Jest jedyną Polką w Londyńskim Klubie Milionerów. Zaczynała od zera Odchudza, oczyszcza, a nawet łagodzi katar. Jeden z najdrowszych dodatków do posiłków Była solistka Polskiego Baletu Narodowego TAŃCZY NA RURZE! Gdzie spędzić urlop nad POLSKIM MORZEM? Mapa najlepszych kąpielisk BADACZE MÓZGU zapowiedzieli, że wyleczą niewidomych i sparaliżowanych „Kochani rodzice, przyślijcie pieniądze”. Co zrobić, gdy dziecko wydało wszystko na wakacjach? Sześć pomysłów na fajną fryzurę w MINUTĘ! KSZTAŁT BRWI pomoże wyszczuplić twarz. Jak je modelować? Rady dziadka, jak być ZDROWYM W ZIMIE Diagnozuje się ją częściej, niż faktycznie występuje. Wszystko o SKAZIE BIAŁKOWEJ Co czeka gwiazdy WARSAW SHORE? Prześmiewcza wizja przyszłości