SOK zamiast porcji warzyw i owoców. Jak wybrać najzdrowszy?

Jeśli na rynku napój występuje pod nazwą sok znaczy, że nie może zawierać konserwantów.

Brak witamin i minerałów objawia się osłabieniem organizmu, podatnością na infekcje, ziemistą cerą, gorszą kondycja włosów czy paznokci. Dlatego dietetycy zalecają, aby codziennie spożywać pięć porcji owoców i warzyw, przy czym jedną z nich można zastąpić sokiem. Jednak czy dostępne w sklepach soki są na pewno zdrowe i pozbawione substancji chemicznych?

Jeśli na rynku napój występuje pod nazwą sok znaczy, że nie może zawierać konserwantów. Jego długi termin przydatności gwarantuje pasteryzacja. W składzie soku nie powinien też pojawić się cukier. Dosładzane są wyłącznie nektary i syropy.

Źródło: Dzień Dobry TVN/ x-news

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Tajemnice hermetycznego świata SCJENTOLOGII. "Czytanie w myślach, porzucanie dzieci, bytowanie poza przestrzenią" Jest jedyną Polką w Londyńskim Klubie Milionerów. Zaczynała od zera Drogocenne właściwości KASZY. Jej kaloryczność po ugotowaniu zmniejsza się ponad pięciokrotnie Prosta czynność zwiększy skuteczność ćwiczeń. Wystarczy 5 minut dziennie DONALD TUSK w X Faktorze! Jak SŁYSZĄ NAS inni? Dowiesz się dzięki prostej sztuczce! Pijesz WODĘ prosto z BUTELKI? To poważny błąd Mniej odporni na ból, wrażliwi na słońce. Cała prawda o RUDOWŁOSYCH Powszechnie dostępny środek SZCZEGÓLNIE NIEBEZPIECZNY dla osób na diecie Niewłaściwie przechowywane wydzielają substancje toksyczne. Gdzie trzymać warzywa? ŻELAZKO: fakty i mity. Sprawdź, zanim kupisz EDYTA GÓRNIAK płacze. "Nie wiem jak, ale muszę nagrać płytę"