SOK zamiast porcji warzyw i owoców. Jak wybrać najzdrowszy?

Jeśli na rynku napój występuje pod nazwą sok znaczy, że nie może zawierać konserwantów.

Brak witamin i minerałów objawia się osłabieniem organizmu, podatnością na infekcje, ziemistą cerą, gorszą kondycja włosów czy paznokci. Dlatego dietetycy zalecają, aby codziennie spożywać pięć porcji owoców i warzyw, przy czym jedną z nich można zastąpić sokiem. Jednak czy dostępne w sklepach soki są na pewno zdrowe i pozbawione substancji chemicznych?

Jeśli na rynku napój występuje pod nazwą sok znaczy, że nie może zawierać konserwantów. Jego długi termin przydatności gwarantuje pasteryzacja. W składzie soku nie powinien też pojawić się cukier. Dosładzane są wyłącznie nektary i syropy.

Źródło: Dzień Dobry TVN/ x-news

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Brutalna praktyka lekarzy w trakcie porodu. Choć zakazana, wciąż się ją stosuje Domowa ZUPA INSTANT. Wystarczy zalać ją wrzątkiem! „Kochani rodzice, przyślijcie pieniądze”. Co zrobić, gdy dziecko wydało wszystko na wakacjach? "No woman, no drive". Kolejna akcja przeciwko DYSKRYMINACJI kobiet Tych trendów w modzie mamy już DOŚĆ! Kiedy jest najlepszy czas na seks? U kobiet i mężczyzn wygląda to inaczej To nie był zwykły pierwszy taniec. Panna młoda aż zdjęła buty Często są groźne dla zdrowia. Grillowane potrawy pełne toksycznych substancji Uważaj na MLEKO i nadmiar białka. Wbrew pozorom nie są takie zdrowe UNIWERSALNA modelka? Pozuje jako kobieta i mężczyzna Co mówią CHORZY MĘŻCZYŹNI? Prawdziwe? Prowadząca „Rolnik szuka żony” o metamorfozach uczestników. „Pod wpływem programu poczuł moc”