SOK zamiast porcji warzyw i owoców. Jak wybrać najzdrowszy?

Jeśli na rynku napój występuje pod nazwą sok znaczy, że nie może zawierać konserwantów.

Brak witamin i minerałów objawia się osłabieniem organizmu, podatnością na infekcje, ziemistą cerą, gorszą kondycja włosów czy paznokci. Dlatego dietetycy zalecają, aby codziennie spożywać pięć porcji owoców i warzyw, przy czym jedną z nich można zastąpić sokiem. Jednak czy dostępne w sklepach soki są na pewno zdrowe i pozbawione substancji chemicznych?

Jeśli na rynku napój występuje pod nazwą sok znaczy, że nie może zawierać konserwantów. Jego długi termin przydatności gwarantuje pasteryzacja. W składzie soku nie powinien też pojawić się cukier. Dosładzane są wyłącznie nektary i syropy.

Źródło: Dzień Dobry TVN/ x-news

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Jest zdrowa, póki nie trafi do puszki. Producenci oszukują i marnują odżywcze wartości SOI Polki nie potrafią się odchudzać? Dlaczego diety nie działają? Urojone i destrukcyjne KOMPLEKSY MĘŻCZYZN Niewłaściwie przechowywane wydzielają substancje toksyczne. Gdzie trzymać warzywa? Napis „bez konserwantów” to tylko chwyt marketingowy. Wybierając sok, patrz na kolor Blogerka testuje... KUBECZEK MENSTRUACYJNY Jak często prać ręczniki, pościel i piżamę? "To prawdziwe siedlisko bakterii" Rewolucyjna metoda odchudzania. Potrzebujesz jedynie… ścierek kuchennych Na Wielkanoc WYDAMY 363 ZŁOTE Chroni przed osteoporozą i KOBIECYMI nowotworami. Jednak wciąż jemy jej za mało Te przekąski można podjadać bez konsekwencji. Są smaczne i niskokaloryczne BLW - kontrowersyjna metoda karmienia dzieci