SOK zamiast porcji warzyw i owoców. Jak wybrać najzdrowszy?

Jeśli na rynku napój występuje pod nazwą sok znaczy, że nie może zawierać konserwantów.

Brak witamin i minerałów objawia się osłabieniem organizmu, podatnością na infekcje, ziemistą cerą, gorszą kondycja włosów czy paznokci. Dlatego dietetycy zalecają, aby codziennie spożywać pięć porcji owoców i warzyw, przy czym jedną z nich można zastąpić sokiem. Jednak czy dostępne w sklepach soki są na pewno zdrowe i pozbawione substancji chemicznych?

Jeśli na rynku napój występuje pod nazwą sok znaczy, że nie może zawierać konserwantów. Jego długi termin przydatności gwarantuje pasteryzacja. W składzie soku nie powinien też pojawić się cukier. Dosładzane są wyłącznie nektary i syropy.

Źródło: Dzień Dobry TVN/ x-news

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Ukradli URNĘ Z PROCHAMI własnego dziadka! Myśleli, że to narkotyki Oto nowa piramida żywieniowa. To, co było niepolecane, teraz jest podstawą diety SZEPTANE MODLITWY i zaklęcia. Tak leczą na polskiej wsi Kontrowersyjna metoda leczenia dotarła do Polski. Tak robili to Majowie! JEZUICI też wzięli udział w Ice Bucket Challenge! Jak zwiększyć skuteczność produktów ANTYCELLULITOWYCH? Odszedł od polskich świadków Jehowy. Teraz wyznaje, co przeżył Podstępny nowotwór. Przebiega bezobjawowo, bardzo często kończy się śmiercią Polacy mają dość rodzinnych wakacji. Czym kuszą oferty dla singli? Rozpaczliwy singiel ROBINA THICKE. Śpiewa dla żony Savoir-vivre przy wielkanocnym stole. Dlaczego MAŁŻEŃSTWA NIE POWINNY siedzieć razem? Wykorzystał brak prądu, by uciec od świeżo poślubionej żony