SOK zamiast porcji warzyw i owoców. Jak wybrać najzdrowszy?

Jeśli na rynku napój występuje pod nazwą sok znaczy, że nie może zawierać konserwantów.

Brak witamin i minerałów objawia się osłabieniem organizmu, podatnością na infekcje, ziemistą cerą, gorszą kondycja włosów czy paznokci. Dlatego dietetycy zalecają, aby codziennie spożywać pięć porcji owoców i warzyw, przy czym jedną z nich można zastąpić sokiem. Jednak czy dostępne w sklepach soki są na pewno zdrowe i pozbawione substancji chemicznych?

Jeśli na rynku napój występuje pod nazwą sok znaczy, że nie może zawierać konserwantów. Jego długi termin przydatności gwarantuje pasteryzacja. W składzie soku nie powinien też pojawić się cukier. Dosładzane są wyłącznie nektary i syropy.

Źródło: Dzień Dobry TVN/ x-news

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Drewniana deska działa antybakteryjnie. Ale nie możesz jej moczyć i myć w zmywarce Latem nakładasz krem z filtrem. A co z WITAMINĄ D? SEKS KAMERKI. Tak Polacy zarabiają na życie. Wśród nich samotne matki i młode małżeństwa EWA CHODAKOWSKA radzi, jak szybko schudnąć na wiosnę. "Zdążysz!" Poprawia pamięć, koncentrację, wspomaga leczenie nałogów. Czym jest trening BIOFEEDBACK? Czego nie wiesz na temat... BIELIZNY? Trzy sposoby na BURZĘ LOKÓW bez użycia ciepła! Zachwycająca Gwyneth Paltrow stylizowana na IKONY AMERYKI! WRZODY ŻOŁĄDKA to nie wynik złej diety. Skąd się biorą i jak sobie pomóc? Urszula Radwańska bez bielizny na uroczystej gali Wimbledonu! Nie jedz ich jeszcze przez PONAD MIESIĄC! NOWALIJKI mogą szkodzić zdrowiu Janusz Józefowicz: „Ojcostwo jest trudniejsze niż macierzyństwo”