NIEPRZYJEMNY ZAPACH Z UST może sygnalizować chorobę

Pomóc może spożywanie posiłków bez pośpiechu i w ciszy.

Jeśli wykluczymy przyczyny stomatologiczne i laryngologiczne, nieprzyjemny zapach z ust jest najczęściej objawem choroby refluksowej. Wynika z niewłaściwej fermentacji i pasażu gazów. Dlatego tak istotne jest, by spożywać posiłki wolno i w ciszy, ograniczając w ten sposób ilość połykanego powietrza. Przykremu zapachowi sprzyja też zła dieta, zwłaszcza nadmiar słodyczy, tłustych pokarmów oraz mleka.

Jeśli wyczuwamy u bliskich osób brzydki zapach z ust, należy ich niezwłocznie o tym powiadomić. To pomoże szybko rozpocząć leczenie - przekonywała gastrolog, dr n. med. Anna Cybulska.

Źródło zdjęć: Shutterstock

 

 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Niezwykłe zastosowanie kukurydzy. Może zmniejszyć efekt cieplarniany! Brudne dziecko to szczęśliwe dziecko? Nie tylko. Nadmierna higiena jest przyczyną wielu chorób Nadużywanie, nieregularne godziny przyjmowania. Jak zmniejszamy skuteczność ANTYBIOTYKÓW? Prezydent NADAL POLUJE? Tłumaczy się z obietnicy danej wyborcom Urządź sobie domowe SPA. Cztery pomysły na piękne włosy i skórę OBUDZIŁA SIĘ w trakcie cesarskiego cięcia. „Ten ból był nie do zniesienia” Szyk na stoku to nie wszystko. Kilka rad, co spakować na ferie Ma nawet 4 razy mniej kalorii niż TRADYCYJNY PĄCZEK. Domowy przepis na dietetyczny przysmak Bez chemioterapii można pokonać raka. Nowe leki wyleczą go całkowicie Napis „bez konserwantów” to tylko chwyt marketingowy. Wybierając sok, patrz na kolor Zatrważające dane: w ciągu pięciu lat połowa osób wraca do nałogu Rewolucyjna metoda odmieni życie CUKRZYKÓW. Jej autorami są Polacy!