NIEPRZYJEMNY ZAPACH Z UST może sygnalizować chorobę

Pomóc może spożywanie posiłków bez pośpiechu i w ciszy.

Jeśli wykluczymy przyczyny stomatologiczne i laryngologiczne, nieprzyjemny zapach z ust jest najczęściej objawem choroby refluksowej. Wynika z niewłaściwej fermentacji i pasażu gazów. Dlatego tak istotne jest, by spożywać posiłki wolno i w ciszy, ograniczając w ten sposób ilość połykanego powietrza. Przykremu zapachowi sprzyja też zła dieta, zwłaszcza nadmiar słodyczy, tłustych pokarmów oraz mleka.

Jeśli wyczuwamy u bliskich osób brzydki zapach z ust, należy ich niezwłocznie o tym powiadomić. To pomoże szybko rozpocząć leczenie - przekonywała gastrolog, dr n. med. Anna Cybulska.

Źródło zdjęć: Shutterstock

 

 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Przełomowa metoda leczenia NOWOTWORÓW. "To absolutne wydarzenie na skalę światową" Wzruszająca historia NIEWIDOMEGO PSA Sprawdź, czy grozi Ci uzależnienie od ALKOHOLU Ten zabieg to nie tylko pedicure. Może uchronić przed amputacją stopy Jak było naprawdę? HISTORIE KOBIET kontra rzeczywistość Marihuana MEDYCZNA. Czym różni się od zwykłej i czy jest bezpieczna? Pracodawca musi być na to gotowy. Nawet 60 dni w roku WOLNYCH OD PRACY dla rodziców Kontrowersyjna miłość WIĘŹNIAREK. Poznały się na planie filmu Majewski do szefa Polsatu: "SŁONECZKO.." O co tak prosił? W Polsce gorzej niż w USA. Frytki zawierają substancję rakotwórczą Polka została mistrzynią świata w FITNESSIE! Idealny trening dla zapracowanych. 4 minuty, 3 razy w tygodniu, a efekt zaskakujący!