NIEPRZYJEMNY ZAPACH Z UST może sygnalizować chorobę

Pomóc może spożywanie posiłków bez pośpiechu i w ciszy.

Jeśli wykluczymy przyczyny stomatologiczne i laryngologiczne, nieprzyjemny zapach z ust jest najczęściej objawem choroby refluksowej. Wynika z niewłaściwej fermentacji i pasażu gazów. Dlatego tak istotne jest, by spożywać posiłki wolno i w ciszy, ograniczając w ten sposób ilość połykanego powietrza. Przykremu zapachowi sprzyja też zła dieta, zwłaszcza nadmiar słodyczy, tłustych pokarmów oraz mleka.

Jeśli wyczuwamy u bliskich osób brzydki zapach z ust, należy ich niezwłocznie o tym powiadomić. To pomoże szybko rozpocząć leczenie - przekonywała gastrolog, dr n. med. Anna Cybulska.

Źródło zdjęć: Shutterstock

 

 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Idealne ciastka na deszczowe wieczory. 4 składniki i gotowe Aby udowodnić swą moc, przewidziała PRZYSZŁOŚĆ ROSJI I PUTINA Kupują je na targu lub porywają. Tak Romowie ZDOBYWAJĄ SWOJE ŻONY Które gwiazdy korzystają z porad WRÓŻKI? Bez chemioterapii można pokonać raka. Nowe leki wyleczą go całkowicie Straciła OBIE NOGI. Mimo to zatańczyła na studniówce Ostatni CZAS NA ODCZULENIE dla alergików. Zostało tylko kilka dni Napój z kofeiną zamiast kawy? Zastanów się, pijesz składnik nawozów sztucznych Wspólny trening rzeźbi sylwetkę i rozpala zmysły. Jak ćwiczą FIT LOVERS? To NAJCZĘSTSZY NOWOTWÓR u Polek. Wciąż zapominamy o ważnym badaniu Kiedy jest najlepszy czas na seks? U kobiet i mężczyzn wygląda to inaczej BADACZE MÓZGU zapowiedzieli, że wyleczą niewidomych i sparaliżowanych