Polacy 7. NAJBARDZIEJ OTYŁYM narodem Europy. Nie potrafimy się odchudzać?

Najnowsze badania pokazują, że na nadmiar kilogramów cierpi aż 42 proc. Polaków.

Polska znajduje się na 7. miejscu wśród 28. krajów Unii Europejskiej pod względem otyłości i nadwagi. Najnowsze badania pokazują, że na nadmiar kilogramów cierpi 42 proc. Polaków. Aż 80 proc. z nich zdaje sobie sprawę ze skali problemu i chce zmienić tryb życia na zdrowszy i bardziej aktywny, z czego 63 proc. poparło swoje chęci konkretnymi działaniami. Niestety, większość przyznała się do porażki w realizacji swoich postanowień. Dla osób pragnących schudnąć pierwszym krokiem jest dieta. Oprócz wyeliminowania z jadłospisu niezdrowych, kalorycznych posiłków, Polacy chętnie sięgają po produkty wspomagające odchudzanie i pomagające kontrolować wagę.

Według najnowszych badań ich sprzedaż zwiększa się każdego roku aż o 10 proc. Koktajle i batony odżywcze bogate w białko i mikroskładniki mogą zastąpić dwa posiłki dziennie, co oznacza, że nawet osoby o nieregularnym trybie życia nie muszą rezygnować ze zdrowej diety.

Najlepiej sprzedającym się segmentem są produkty do kontroli wagi. Stanowią około 64 proc. całej naszej sprzedaży – mówi  Konrad Szałkiewicz z firmy wytwarzającej m.in. produkty do kontroli wagi oraz wspomagacze dla sportowców.

Źródło: Newseria Biznes

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Toksyczne elektrośmieci szkodzą zdrowiu człowieka. Te są najgroźniejsze BLW - kontrowersyjna metoda karmienia dzieci Tak BAWIĄ SIĘ OJCOWIE z dziećmi, gdy matki nie patrzą Łykamy je codziennie. W zbyt dużych ilościach poważnie szkodzą POLKA, która podbiła serce The Rolling Stones! Ponad połowa Polaków cierpi na syndrom poniedziałku. Stres zaczyna się już w niedzielę Jak producenci oszukują na MAKARONIE JAJECZNYM? Twoje ciało jest opuchnięte? Może to świadczyć o PROBLEMIE Z NERKAMI Polacy na bakier z wodą i mydłem. "Co 10. rodak NIE MA SZCZOTECZKI do zębów" TVP rusza z nowym REALITY SHOW "Rolnik szuka żony" Jedzenie CZEKOLADY sposobem na zachowanie młodości Codziennie przechowujemy w nich jedzenie. Eksperci ostrzegają o ich SZKODLIWOŚCI