25 najbardziej uzależniających produktów spożywczych

Najlepiej unikaj ich w codziennje diecie.

Czy można uzależnić się od pizzy lub czekolady? Okazuje się, że tak. Naukowcy z Uniwerystetu w Michigan opublikowali badania, które wskazują 25 najbardziej uzależniających produktów spożywczych. To głównie wysoko przetworzona żywność z dodatkiem tłuszczów i rafinowanych węglowodanów, np. białej mąki i cukru.

Wśród nich znalazły się: pizza, czekolada, czipsy, frytki, burgery, kruche ciasteczka, lody, cola, ciasta, żółte sery, smażone skrzydełka z kurczaka, steki oraz bekon, a także białe kajzerki, popcorn, płatki kukurydziane, żelki, muffiny, orzechy, jajka, smażone filety z kurczaka, precelki, krakersy, mieszanka płatków zbożowych i… woda.

O tym, dlaczego to właśnie większość tych produktów tak ciężko wyeliminować z diety i jak w prosty sposób zmienić nawyki żywieniowe opowiedział trener personalny i specjalista od żywienia, Konrad Gaca.

Źródło: TVP

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Co kryje się w MIĘSIE MIELONYM? Uważaj na sztuczki producentów Dziarski staruszek odkrywa INTERNET. Bezcenna reakcja na komentarze na Facebooku Okuliści ostrzegają: Polacy widzą coraz gorzej! Takie zachowanie to już MOBBING. Nie pozwól na to pracodawcy Krwisty czy dobrze wysmażony? Jak przygotować idealny STEK Troskliwy labrador pomaga... w kąpieli niemowlaka Jemy jej więcej niż kiedyś. Ta żywność ZMIENIA METABOLIZM i powoduje otyłość Smaczna alternatywa dla zwykłego RYŻU. Włosi go uwielbiają Jakie błędy popełniamy podczas BIEGANIA? "To nie jest sport dla osób z nadwagą" Staruszkowie udowodnili, że na marzenia nigdy nie jest za późno! Nastolatka z Polski poświęciła się POMOCY INDYJSKIM DZIECIOM! Tak BAWIĄ SIĘ OJCOWIE z dziećmi, gdy matki nie patrzą