25 najbardziej uzależniających produktów spożywczych

Najlepiej unikaj ich w codziennje diecie.

Czy można uzależnić się od pizzy lub czekolady? Okazuje się, że tak. Naukowcy z Uniwerystetu w Michigan opublikowali badania, które wskazują 25 najbardziej uzależniających produktów spożywczych. To głównie wysoko przetworzona żywność z dodatkiem tłuszczów i rafinowanych węglowodanów, np. białej mąki i cukru.

Wśród nich znalazły się: pizza, czekolada, czipsy, frytki, burgery, kruche ciasteczka, lody, cola, ciasta, żółte sery, smażone skrzydełka z kurczaka, steki oraz bekon, a także białe kajzerki, popcorn, płatki kukurydziane, żelki, muffiny, orzechy, jajka, smażone filety z kurczaka, precelki, krakersy, mieszanka płatków zbożowych i… woda.

O tym, dlaczego to właśnie większość tych produktów tak ciężko wyeliminować z diety i jak w prosty sposób zmienić nawyki żywieniowe opowiedział trener personalny i specjalista od żywienia, Konrad Gaca.

Źródło: TVP

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

PREZYDENT składa życzenia fejsbukowiczom! Pomysły na smakołyki z kaszy. Zapomnij, że do tej pory jej nie lubiłaś Chroni przed osteoporozą i KOBIECYMI nowotworami. Jednak wciąż jemy jej za mało Mają zakaz jedzenia, picia i uprawiania seksu. Jak wygląda RAMADAN w Polsce? Zbyt KRÓTKI SEN powodem poważnych zaburzeń Obniżają cholesterol, odchudzają, poprawiają kondycję skóry i włosów. Jakie PŁATKI wybrać? Kiszona kapusta, pikle... Mało kalorii, dużo zdrowia KSZTAŁT BRWI pomoże wyszczuplić twarz. Jak je modelować? Tradycyjne suplementy to przeszłość. Nowa receptura działa już po kilku minutach Saszetki, żelki, syropy. Rodzice chętnie podają je dzieciom, nawet nie wiedząc, jak szkodzą Naturalny lek o niezwykłych właściwościach. Oczyszcza krew i cały organizm Zapach jest najważniejszy. Decyduje o ZACHOWANIU PŁCIOWYM