25 najbardziej uzależniających produktów spożywczych

Najlepiej unikaj ich w codziennje diecie.

Czy można uzależnić się od pizzy lub czekolady? Okazuje się, że tak. Naukowcy z Uniwerystetu w Michigan opublikowali badania, które wskazują 25 najbardziej uzależniających produktów spożywczych. To głównie wysoko przetworzona żywność z dodatkiem tłuszczów i rafinowanych węglowodanów, np. białej mąki i cukru.

Wśród nich znalazły się: pizza, czekolada, czipsy, frytki, burgery, kruche ciasteczka, lody, cola, ciasta, żółte sery, smażone skrzydełka z kurczaka, steki oraz bekon, a także białe kajzerki, popcorn, płatki kukurydziane, żelki, muffiny, orzechy, jajka, smażone filety z kurczaka, precelki, krakersy, mieszanka płatków zbożowych i… woda.

O tym, dlaczego to właśnie większość tych produktów tak ciężko wyeliminować z diety i jak w prosty sposób zmienić nawyki żywieniowe opowiedział trener personalny i specjalista od żywienia, Konrad Gaca.

Źródło: TVP

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Niesamowity 3-LATEK DYSKUTUJE z mamą! Są zawsze przygotowani na najgorsze. Kim są PREPPERSI? Polska rodzina sprowadziła ją do Polski. Niezwykła historia 19-latki z Kenii Umalował ją JEJ CHŁOPAK! Jak wyszło? JENNIFER LAWRENCE na wrześniowej okładce VOGUE! Plamki na pomarańczach? Pod żadnym pozorem nie kupuj tych owoców Obawiasz się pryskanych owoców i warzyw? Zobacz, zanim wybierzesz się do sklepu UCIĄŻLIWA DOLEGLIWOŚĆ dotyka aż 80. procent społeczeństwa! Można jej zapobiec Obawiasz się ZDRADY? Zgłoś się do TESTERA WIERNOŚCI Jest nowy TELEDYSK EDYTY GÓRNIAK! Nagrała go w USA Przez ojca sadystę straciła wiarę w siebie. Niezwykła metamorfoza pani Krystyny Dip z KOZIEGO SERKA i awokado. Idealny jako dodatek do przekąsek