Mają zakaz jedzenia, picia i uprawiania seksu. Jak wygląda RAMADAN w Polsce?

Ramadan to miesięczny post, w którym naważniejszym aspektem jest modlitwa.

Ramadan to jedno z najważniejszych muzułmańskich świąt. Obchodzony jest dziewiątego miesiąca kalendarza muzułmańskiego. W tym roku rozpoczął się 18 czerwca i będzie trwał do 17 lipca.

Zasady trwającego miesiąc postu są niezwykle restrykcyjne. Od świtu do zmierzchu muzułmaninowi powyżej 10. roku życia nie wolno spożywać pokarmów, pić żadnych napojów, palić tytoniu, używać kosmetyków i uprawiać seksu. Nie tyczy się to jedynie kobiet w ciąży, karmiących piersią, osób nieuleczalnie i psychicznie chorych oraz podróżujących dłużej niż trzy dni.

O tym, jak wygląda Ramadan w Polsce oraz co się dzieje po zmroku, opowiedziały Lisa Elmurzaewa ora Lubna Raad Al Hamdani, które na co dzień mieszkają w naszym kraju.

Źródło: TVP

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Gdy KOT TERRORYZUJE domowników. Jak sobie z nim poradzić? MAJEWSKI parodiuje "Filiżankę" Michała Wiśniewskiego Holland o pracy nad "House of Cards". Są minusy Na Wielkanoc WYDAMY 363 ZŁOTE Niewiarygodny strzał z łuku stopami. Jej partner ani drgnął Skuteczny sposób, jak uchronić się przed kosztownymi SMS-ami Polka zaśpiewała głosami 18 bohaterów NAJPOPULARNIEJSZYCH BAJEK Podnoszą ciężary i wciąż czują się atrakcyjnie. Tak wyglądają polskie sztangistki Pijesz WODĘ prosto z BUTELKI? To poważny błąd Producent o przygotowaniach do "Celebrity Splash". "LICZYMY NA GLEBĘ, bo każdy liczy na glebę" Drogocenne właściwości KASZY. Jej kaloryczność po ugotowaniu zmniejsza się ponad pięciokrotnie Jak przechowywać MIĘSO I WĘDLINY? Koniecznie rozpakuj je z folii