Mają zakaz jedzenia, picia i uprawiania seksu. Jak wygląda RAMADAN w Polsce?

Ramadan to miesięczny post, w którym naważniejszym aspektem jest modlitwa.

Ramadan to jedno z najważniejszych muzułmańskich świąt. Obchodzony jest dziewiątego miesiąca kalendarza muzułmańskiego. W tym roku rozpoczął się 18 czerwca i będzie trwał do 17 lipca.

Zasady trwającego miesiąc postu są niezwykle restrykcyjne. Od świtu do zmierzchu muzułmaninowi powyżej 10. roku życia nie wolno spożywać pokarmów, pić żadnych napojów, palić tytoniu, używać kosmetyków i uprawiać seksu. Nie tyczy się to jedynie kobiet w ciąży, karmiących piersią, osób nieuleczalnie i psychicznie chorych oraz podróżujących dłużej niż trzy dni.

O tym, jak wygląda Ramadan w Polsce oraz co się dzieje po zmroku, opowiedziały Lisa Elmurzaewa ora Lubna Raad Al Hamdani, które na co dzień mieszkają w naszym kraju.

Źródło: TVP

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Jak często prać ręczniki, pościel i piżamę? "To prawdziwe siedlisko bakterii" Majdan, Stachursky i Saleta pokazują, jak badać PIERSI! Tak tańczą ROSYJSKIE MISTRZYNIE pole dance KREW PĘPOWINOWA naturalnym lekiem na nowotwory? W Polsce już wdrażamy tę metodę Jak zadbać o stopy latem? Te błędy pięlęgnacyjne niszczą je najbardziej Pierwsze 'SELFIE' w historii? Zaczęło się od kultowego filmu 25 lat temu! Producenci wciąż oszukują. Co trzecia partia żywności źle oznakowana na etykietach CIENIE pod oczami nie tylko postarzają. To znak problemów zdrowotnych Próżność czy sposób na dorobienie po 50 roku życia? AMATORZY MODY podbijają sieć Czy IDEALNY chłopak istnieje? Tak, ale... To najgroźniejszy typ aut. Naraża kierowców na nowotwory Nieoceniona broń w walce z wieloma chorobami. Każda matka powinna o tym wiedzieć