Mają zakaz jedzenia, picia i uprawiania seksu. Jak wygląda RAMADAN w Polsce?

Ramadan to miesięczny post, w którym naważniejszym aspektem jest modlitwa.

Ramadan to jedno z najważniejszych muzułmańskich świąt. Obchodzony jest dziewiątego miesiąca kalendarza muzułmańskiego. W tym roku rozpoczął się 18 czerwca i będzie trwał do 17 lipca.

Zasady trwającego miesiąc postu są niezwykle restrykcyjne. Od świtu do zmierzchu muzułmaninowi powyżej 10. roku życia nie wolno spożywać pokarmów, pić żadnych napojów, palić tytoniu, używać kosmetyków i uprawiać seksu. Nie tyczy się to jedynie kobiet w ciąży, karmiących piersią, osób nieuleczalnie i psychicznie chorych oraz podróżujących dłużej niż trzy dni.

O tym, jak wygląda Ramadan w Polsce oraz co się dzieje po zmroku, opowiedziały Lisa Elmurzaewa ora Lubna Raad Al Hamdani, które na co dzień mieszkają w naszym kraju.

Źródło: TVP

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Jak zadbać o stopy latem? Te błędy pięlęgnacyjne niszczą je najbardziej Dwa testy i masz pewność, że wybrałaś dobry miód Chorych jest coraz więcej. Wyleczą tylko połowę Polaków cierpiących na czerniaka Naturalny lek. Łagodzi kaszel, wzmacnia odporność, leczy wrzody Odchudzasz się, jesz w biegu? Narażasz się na groźne niedobory witamin Takiej SZYNKI nie kupuj w żadnym wypadku. Zwróć uwagę na kolor i skórkę Nieoczekiwane zwroty akcji na ślubach i weselach Internauci oszaleli na punkcie małej tancerki. Rusza się jak prawdziwa diwa Jak żyć z KREDYTEM NA 30 LAT? Takie zachowanie to już MOBBING. Nie pozwól na to pracodawcy Jakiej jakości mięso serwują nam sklepy? Zobacz, zanim kupisz Straciła OBIE NOGI. Mimo to zatańczyła na studniówce