Mają zakaz jedzenia, picia i uprawiania seksu. Jak wygląda RAMADAN w Polsce?

Ramadan to miesięczny post, w którym naważniejszym aspektem jest modlitwa.

Ramadan to jedno z najważniejszych muzułmańskich świąt. Obchodzony jest dziewiątego miesiąca kalendarza muzułmańskiego. W tym roku rozpoczął się 18 czerwca i będzie trwał do 17 lipca.

Zasady trwającego miesiąc postu są niezwykle restrykcyjne. Od świtu do zmierzchu muzułmaninowi powyżej 10. roku życia nie wolno spożywać pokarmów, pić żadnych napojów, palić tytoniu, używać kosmetyków i uprawiać seksu. Nie tyczy się to jedynie kobiet w ciąży, karmiących piersią, osób nieuleczalnie i psychicznie chorych oraz podróżujących dłużej niż trzy dni.

O tym, jak wygląda Ramadan w Polsce oraz co się dzieje po zmroku, opowiedziały Lisa Elmurzaewa ora Lubna Raad Al Hamdani, które na co dzień mieszkają w naszym kraju.

Źródło: TVP

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

MOKRE BUTY? Tak je wysuszysz i nadasz piękny zapach Jak zwiększyć skuteczność produktów ANTYCELLULITOWYCH? Dziarski staruszek odkrywa INTERNET. Bezcenna reakcja na komentarze na Facebooku Zapomniana metoda wraca do łask. Wszystko o leczeniu PIJAWKAMI Majewski do szefa Polsatu: "SŁONECZKO.." O co tak prosił? Jest jedyną Polką w Londyńskim Klubie Milionerów. Zaczynała od zera Latem nakładasz krem z filtrem. A co z WITAMINĄ D? Chorują głównie KOBIETY. To nie wina odporności psychicznej, tylko HORMONÓW Rośnie popularność DOUL w Polsce! Dzięki nim poród będzie łatwiejszy Ola Szwed pokazała jak ćwiczy z narzeczonym! DWA MIESIĄCE po porodzie Zatrważające dane: w ciągu pięciu lat połowa osób wraca do nałogu Jimmy Fallon znów sprowokował gwiazdę. Tym razem JULIĘ ROBERTS