Mają zakaz jedzenia, picia i uprawiania seksu. Jak wygląda RAMADAN w Polsce?

Ramadan to miesięczny post, w którym naważniejszym aspektem jest modlitwa.

Ramadan to jedno z najważniejszych muzułmańskich świąt. Obchodzony jest dziewiątego miesiąca kalendarza muzułmańskiego. W tym roku rozpoczął się 18 czerwca i będzie trwał do 17 lipca.

Zasady trwającego miesiąc postu są niezwykle restrykcyjne. Od świtu do zmierzchu muzułmaninowi powyżej 10. roku życia nie wolno spożywać pokarmów, pić żadnych napojów, palić tytoniu, używać kosmetyków i uprawiać seksu. Nie tyczy się to jedynie kobiet w ciąży, karmiących piersią, osób nieuleczalnie i psychicznie chorych oraz podróżujących dłużej niż trzy dni.

O tym, jak wygląda Ramadan w Polsce oraz co się dzieje po zmroku, opowiedziały Lisa Elmurzaewa ora Lubna Raad Al Hamdani, które na co dzień mieszkają w naszym kraju.

Źródło: TVP

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

W trakcie grypy nie rezygnuj z KARMIENIA PIERSIĄ. Jest ważny powód Tym sosem wzbudzisz zachwyt każdego smakosza. Zrobisz go w pięć minut Najlepsze sposoby na WORKI I CIENIE POD OCZAMI Członkinie Femenu znów ARESZTOWANE! Protestowały przeciwko ANTYISLAMSKIEMU stowarzyszeniu WALKA Dody i Agnieszki Szulim w parodii Majewskiego! Odszedł od polskich świadków Jehowy. Teraz wyznaje, co przeżył Niskokaloryczne, detoksykujące i bogate w substancje odżywcze. Wszystko o popularnych sałatach Nietypowy toast weselny w wykonaniu RAPUJĄCEJ ŚWIADKOWEJ Ten zabieg to nie tylko pedicure. Może uchronić przed amputacją stopy Tak powstaje popularny "eliksir młodości". Sekret drogocennego olejku arganowego Łysienie to nie tylko problem mężczyzn. Jak z nim walczyć? Seks bez tajemnic. Nastolatki i dziewictwo