Mają zakaz jedzenia, picia i uprawiania seksu. Jak wygląda RAMADAN w Polsce?

Ramadan to miesięczny post, w którym naważniejszym aspektem jest modlitwa.

Ramadan to jedno z najważniejszych muzułmańskich świąt. Obchodzony jest dziewiątego miesiąca kalendarza muzułmańskiego. W tym roku rozpoczął się 18 czerwca i będzie trwał do 17 lipca.

Zasady trwającego miesiąc postu są niezwykle restrykcyjne. Od świtu do zmierzchu muzułmaninowi powyżej 10. roku życia nie wolno spożywać pokarmów, pić żadnych napojów, palić tytoniu, używać kosmetyków i uprawiać seksu. Nie tyczy się to jedynie kobiet w ciąży, karmiących piersią, osób nieuleczalnie i psychicznie chorych oraz podróżujących dłużej niż trzy dni.

O tym, jak wygląda Ramadan w Polsce oraz co się dzieje po zmroku, opowiedziały Lisa Elmurzaewa ora Lubna Raad Al Hamdani, które na co dzień mieszkają w naszym kraju.

Źródło: TVP

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Jest najstarszym taksówkarzem w Polsce. W zawodzie pracuje od 58 lat! Prosta HISZPAŃSKA PRZEKĄSKA z kilku ziemniaków, jajek i sera! Najlepsze sposoby na WORKI I CIENIE POD OCZAMI Siedmioletnia dziewczynka z Surinamu uczy polskie dzieci tolerancji Ukrywanie samotności czy potrzeba niezależności? SINGLE coraz popularniejsi Okuliści ostrzegają: Polacy widzą coraz gorzej! Czym zastąpić cukier, by NIE PRZYTYĆ po świętach? Jak i gdzie przechowywać warzywa i owoce? Zła temperatura może je popsuć Pomysły na smakołyki z kaszy. Zapomnij, że do tej pory jej nie lubiłaś Młodzi mężczyźni nie chcą być księżmi? Kościół rozpaczliwie szuka młodych kapłanów Obsługiwały Lecha Wałęsę, Natalię Oreiro i Dalajlamę. Agentki strefy VIP zdradzają kulisy zawodu ALERGIA może zagrażać życiu. Jak pomóc osobie ze wstrząsem?