Mają zakaz jedzenia, picia i uprawiania seksu. Jak wygląda RAMADAN w Polsce?

Ramadan to miesięczny post, w którym naważniejszym aspektem jest modlitwa.

Ramadan to jedno z najważniejszych muzułmańskich świąt. Obchodzony jest dziewiątego miesiąca kalendarza muzułmańskiego. W tym roku rozpoczął się 18 czerwca i będzie trwał do 17 lipca.

Zasady trwającego miesiąc postu są niezwykle restrykcyjne. Od świtu do zmierzchu muzułmaninowi powyżej 10. roku życia nie wolno spożywać pokarmów, pić żadnych napojów, palić tytoniu, używać kosmetyków i uprawiać seksu. Nie tyczy się to jedynie kobiet w ciąży, karmiących piersią, osób nieuleczalnie i psychicznie chorych oraz podróżujących dłużej niż trzy dni.

O tym, jak wygląda Ramadan w Polsce oraz co się dzieje po zmroku, opowiedziały Lisa Elmurzaewa ora Lubna Raad Al Hamdani, które na co dzień mieszkają w naszym kraju.

Źródło: TVP

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Jak przechowywać żywność w lodówce? Miejsce MA ZNACZENIE Jak radzić sobie z NADMIERNĄ POTLIWOŚCIĄ? Mobbing w pracy to wciąż tabu. Niektórzy nawet nie wiedzą, że są jego ofiarami W której ławce siedzi twoje dziecko? Miejsce w sali lekcyjnej ma znaczenie Skuteczny sposób, jak uchronić się przed kosztownymi SMS-ami SZYMON MAJEWSKI parodiuje teledysk Nataszy Urbańskiej! Jak przechowywać MIĘSO I WĘDLINY? Koniecznie rozpakuj je z folii Reakcje ludzi na MAKIJAŻ w stylu KIM KARDASHIAN! Brutalna prawda o skutkach PALENIA PAPIEROSÓW Wzruszająca historia NIEWIDOMEGO PSA Toksyczne elektrośmieci szkodzą zdrowiu człowieka. Te są najgroźniejsze Jimmy Fallon znów sprowokował gwiazdę. Tym razem JULIĘ ROBERTS