Mają zakaz jedzenia, picia i uprawiania seksu. Jak wygląda RAMADAN w Polsce?

Ramadan to miesięczny post, w którym naważniejszym aspektem jest modlitwa.

Ramadan to jedno z najważniejszych muzułmańskich świąt. Obchodzony jest dziewiątego miesiąca kalendarza muzułmańskiego. W tym roku rozpoczął się 18 czerwca i będzie trwał do 17 lipca.

Zasady trwającego miesiąc postu są niezwykle restrykcyjne. Od świtu do zmierzchu muzułmaninowi powyżej 10. roku życia nie wolno spożywać pokarmów, pić żadnych napojów, palić tytoniu, używać kosmetyków i uprawiać seksu. Nie tyczy się to jedynie kobiet w ciąży, karmiących piersią, osób nieuleczalnie i psychicznie chorych oraz podróżujących dłużej niż trzy dni.

O tym, jak wygląda Ramadan w Polsce oraz co się dzieje po zmroku, opowiedziały Lisa Elmurzaewa ora Lubna Raad Al Hamdani, które na co dzień mieszkają w naszym kraju.

Źródło: TVP

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Kiedy można stwierdzić NIEWAŻNOŚĆ MAŁŻEŃSTWA? Rewolucyjna metoda odmieni życie CUKRZYKÓW. Jej autorami są Polacy! Ona była mężatką, on miał 14 lat. ODBIŁA CHŁOPAKA swojej córce! Kiszona kapusta, pikle... Mało kalorii, dużo zdrowia ENERGICZNA Natasza Urbańska promuje swoją płytę. Przesadziła z ekspresją? Donatan i Cleo na konferencji! Nie mówią po ANGIELSKU! Brutalna praktyka lekarzy w trakcie porodu. Choć zakazana, wciąż się ją stosuje Frytki afrodyzjakiem? Jeśli są z... BAKŁAŻANA Tej wiosny modna będziesz dzięki... drukarce! Ten człowiek maluje oczami. Wykorzystał innowacyjną technologię Odszedł od polskich świadków Jehowy. Teraz wyznaje, co przeżył Równouprawnienie to mit. Widać to zwłaszcza w PRACY KOBIET