Mają zakaz jedzenia, picia i uprawiania seksu. Jak wygląda RAMADAN w Polsce?

Ramadan to miesięczny post, w którym naważniejszym aspektem jest modlitwa.

Ramadan to jedno z najważniejszych muzułmańskich świąt. Obchodzony jest dziewiątego miesiąca kalendarza muzułmańskiego. W tym roku rozpoczął się 18 czerwca i będzie trwał do 17 lipca.

Zasady trwającego miesiąc postu są niezwykle restrykcyjne. Od świtu do zmierzchu muzułmaninowi powyżej 10. roku życia nie wolno spożywać pokarmów, pić żadnych napojów, palić tytoniu, używać kosmetyków i uprawiać seksu. Nie tyczy się to jedynie kobiet w ciąży, karmiących piersią, osób nieuleczalnie i psychicznie chorych oraz podróżujących dłużej niż trzy dni.

O tym, jak wygląda Ramadan w Polsce oraz co się dzieje po zmroku, opowiedziały Lisa Elmurzaewa ora Lubna Raad Al Hamdani, które na co dzień mieszkają w naszym kraju.

Źródło: TVP

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Urodziła się z DEFEKTEM NARZĄDÓW. Lekarz opracował zdumiewającą metodę leczenia Siedmioletnia dziewczynka z Surinamu uczy polskie dzieci tolerancji Najczęściej chorują młode aktywne seksualnie kobiety. Jak sobie pomóc? Artysta fotografuje dziewczyny tańczące na rurze… POD WODĄ! HIT INTERNETU! YouTube podsumował 2013 rok Takie zachowanie to już MOBBING. Nie pozwól na to pracodawcy Jak często prać ręczniki, pościel i piżamę? "To prawdziwe siedlisko bakterii" Opalasz się TOPLESS? Krytyka to nie jedyne, na co się narażasz... Kobieta za kierownicą taksówki. Zdradziła PIKANTNE SZCZEGÓŁY swojej pracy Nie tylko kolor ma znaczenie. Jakich BANANÓW nie powinniśmy kupować? Tym sosem wzbudzisz zachwyt każdego smakosza. Zrobisz go w pięć minut MĄDRZEJSI dzięki jedzeniu? Te produkty zwiększają wydajność mózgu!