Mają zakaz jedzenia, picia i uprawiania seksu. Jak wygląda RAMADAN w Polsce?

Ramadan to miesięczny post, w którym naważniejszym aspektem jest modlitwa.

Ramadan to jedno z najważniejszych muzułmańskich świąt. Obchodzony jest dziewiątego miesiąca kalendarza muzułmańskiego. W tym roku rozpoczął się 18 czerwca i będzie trwał do 17 lipca.

Zasady trwającego miesiąc postu są niezwykle restrykcyjne. Od świtu do zmierzchu muzułmaninowi powyżej 10. roku życia nie wolno spożywać pokarmów, pić żadnych napojów, palić tytoniu, używać kosmetyków i uprawiać seksu. Nie tyczy się to jedynie kobiet w ciąży, karmiących piersią, osób nieuleczalnie i psychicznie chorych oraz podróżujących dłużej niż trzy dni.

O tym, jak wygląda Ramadan w Polsce oraz co się dzieje po zmroku, opowiedziały Lisa Elmurzaewa ora Lubna Raad Al Hamdani, które na co dzień mieszkają w naszym kraju.

Źródło: TVP

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

JUSTIN TIMBERLAKE zaśpiewał "Happy Birthday" polskiej fance! Artysta fotografuje dziewczyny tańczące na rurze… POD WODĄ! „Najbardziej zmysłowo pachnie kobieta, która nie myje się codziennie”. Jak odbieramy zapachy? To NIE JEST ZDJĘCIE! Artystka uczciła pamięć Robina Williamsa Fenomenalne KREACJE OSCAROWE, które przeszły do historii Banalna recepta na zachowanie MŁODOŚCI. Kolory na talerzu Edukacja seksualna coraz bardziej kontrowersyjna. "To zmusza dzieci do oglądania PORNOGRAFII" Obsługiwały Lecha Wałęsę, Natalię Oreiro i Dalajlamę. Agentki strefy VIP zdradzają kulisy zawodu Tak pracują w Polsce DZIEWCZYNY NA TELEFON! Chcą, żeby dzieci bawiły się niepełnosprawnymi lalkami. Polska zabawka odniesie sukces? Większość osób nieprawidłowo ćwiczy brzuch. Jak zwiększyć efektywność "BRZUSZKÓW"? 21-letnia modelka z Radomia podbija Indie