Mają zakaz jedzenia, picia i uprawiania seksu. Jak wygląda RAMADAN w Polsce?

Ramadan to miesięczny post, w którym naważniejszym aspektem jest modlitwa.

Ramadan to jedno z najważniejszych muzułmańskich świąt. Obchodzony jest dziewiątego miesiąca kalendarza muzułmańskiego. W tym roku rozpoczął się 18 czerwca i będzie trwał do 17 lipca.

Zasady trwającego miesiąc postu są niezwykle restrykcyjne. Od świtu do zmierzchu muzułmaninowi powyżej 10. roku życia nie wolno spożywać pokarmów, pić żadnych napojów, palić tytoniu, używać kosmetyków i uprawiać seksu. Nie tyczy się to jedynie kobiet w ciąży, karmiących piersią, osób nieuleczalnie i psychicznie chorych oraz podróżujących dłużej niż trzy dni.

O tym, jak wygląda Ramadan w Polsce oraz co się dzieje po zmroku, opowiedziały Lisa Elmurzaewa ora Lubna Raad Al Hamdani, które na co dzień mieszkają w naszym kraju.

Źródło: TVP

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

HIT INTERNETU. Ironicznie o słowiańskiej urodzie! Częsty błąd chorych na raka może zmniejszać skuteczność terapii Sposób na grzywkę BEZ SKRACANIA włosów! Robisz ZAKUPY PRZEZ INTERNET? Poznaj swoje nowe prawa Po śmierci narzeczonej przemierza pieszo świat. Właśnie dotarł do Polski WRZODY ŻOŁĄDKA to nie wynik złej diety. Skąd się biorą i jak sobie pomóc? Firma kosmetyczna nabrała MAFFASHION. Kto zrobił jej manicure? Kobiety giną za zgodą rodziny. Krwawe prawo nazywa to mordami honorowymi Najbardziej wartościowy sok. Oprócz witamin zawiera składnik wspomagający odchudzanie Masz BOLESNE MIESIĄCZKI? To może być objaw groźnej choroby Naturalny lek o niezwykłych właściwościach. Oczyszcza krew i cały organizm Danuta Wałęsa zachęca kobiety do rodzenia dzieci!