W 70 procentach przypadków chroni KOBIETY PRZED NOWOTWOREM!

Szczepionka przeciw HPV zalecana jest dziewczynkom w wieku 11-15 lat. Jej cena waha się między 1000 a 1500 zł.

Przenoszone drogą płciową wirusy brodawczaka ludzkiego (HPV) są najczęstszą przyczyną raka szyjki macicy. Przyczynia się ono również do powstawania rzadziej spotykanych nowotworów – pochwy i sromu, odbytu oraz prącia. Najskuteczniejszą ochroną przed zachorowaniem jest szczepionka, która zapobiega aż 70 proc. nowotworów szyjki macicy.

Lekarze zalecają rodzicom, by szczepili córki przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego. Mimo to wielu rodziców rezygnuje ze szczepionki z powodu obaw przed jej skutkami ubocznymi. Obawy są w większości nieuzasadnione, nie udowodniono bowiem, aby szczepionka przeciw HPV powodowała zagrażające zdrowiu skutki uboczne. Reakcje na podanie szczepionki to najczęściej odczyn alergiczny w miejscu podania, drętwienie ręki, ból głowy i stan podgorączkowy.

Szczepionka przeciw HPV zalecana jest dziewczynkom w wieku 11–15 lat. Wydawana jest na receptę przez lekarza po uprzednim przebadaniu pacjentki. Cena szczepionki waha się między 1000 a 1500 zł, w zależności od kwoty refundowanej. Szczepionka jest najskuteczniejszym sposobem zapobiegania rakowi szyjki macicy, który jest wykrywany co roku u około 3200 kobiet, ponad połowa z nich umiera.

Źródło: Newseria Lifestyle
Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Obawiasz się ZDRADY? Zgłoś się do TESTERA WIERNOŚCI Jak wybrać fotelik rowerowy dla dziecka? Te funkcje musi mieć obowiązkowo Po śmierci narzeczonej przemierza pieszo świat. Właśnie dotarł do Polski Ma 9 lat i ciało jak z gumy. Polska może być z niej dumna Ich historia obiegła cały świat. To małżeństwo ma aż 100 WNUCZĄT! Wzruszająca historia NIEWIDOMEGO PSA Ma nawet 4 razy mniej kalorii niż TRADYCYJNY PĄCZEK. Domowy przepis na dietetyczny przysmak Reakcje ludzi na MAKIJAŻ w stylu KIM KARDASHIAN! Polski Spiderman zamienił się w MIKOŁAJA i obdarował bezdomnych! Seks bez tajemnic. Nastolatki i dziewictwo Najnowsze odkrycie kosmetologii. Zapobiega ZMARSZCZKOM i zwalcza CELLULIT Dramat modelki. Spadła z wybiegu podczas pokazu Jeana Paula Gaultiera