W 70 procentach przypadków chroni KOBIETY PRZED NOWOTWOREM!

Szczepionka przeciw HPV zalecana jest dziewczynkom w wieku 11-15 lat. Jej cena waha się między 1000 a 1500 zł.

Przenoszone drogą płciową wirusy brodawczaka ludzkiego (HPV) są najczęstszą przyczyną raka szyjki macicy. Przyczynia się ono również do powstawania rzadziej spotykanych nowotworów – pochwy i sromu, odbytu oraz prącia. Najskuteczniejszą ochroną przed zachorowaniem jest szczepionka, która zapobiega aż 70 proc. nowotworów szyjki macicy.

Lekarze zalecają rodzicom, by szczepili córki przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego. Mimo to wielu rodziców rezygnuje ze szczepionki z powodu obaw przed jej skutkami ubocznymi. Obawy są w większości nieuzasadnione, nie udowodniono bowiem, aby szczepionka przeciw HPV powodowała zagrażające zdrowiu skutki uboczne. Reakcje na podanie szczepionki to najczęściej odczyn alergiczny w miejscu podania, drętwienie ręki, ból głowy i stan podgorączkowy.

Szczepionka przeciw HPV zalecana jest dziewczynkom w wieku 11–15 lat. Wydawana jest na receptę przez lekarza po uprzednim przebadaniu pacjentki. Cena szczepionki waha się między 1000 a 1500 zł, w zależności od kwoty refundowanej. Szczepionka jest najskuteczniejszym sposobem zapobiegania rakowi szyjki macicy, który jest wykrywany co roku u około 3200 kobiet, ponad połowa z nich umiera.

Źródło: Newseria Lifestyle
Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Afera w łotewskiej polityce. Rzeczniczka rządu na castingu do FILMU PORNOGRAFICZNEGO! Polska podróżniczka ostro o "człowieku pożartym przez anakondę" Młodzi mężczyźni nie chcą być księżmi? Kościół rozpaczliwie szuka młodych kapłanów Wzruszająca historia NIEWIDOMEGO PSA Była solistka Polskiego Baletu Narodowego TAŃCZY NA RURZE! To najgroźniejszy typ aut. Naraża kierowców na nowotwory Komosa ryżowa i amarantus, czyli pseudozboża KOT-PIELĘGNIARZ pomaga w leczeniu innych. Sam cudem uniknął uśpienia Zrobiła facetom dowcip. Tego się NIE SPODZIEWALI! Przelałaś pieniądze na złe konto i co dalej? Najgorzej jeśli pomyliłaś ostatnie cyfry Majdan, Stachursky i Saleta pokazują, jak badać PIERSI! Oczyszczają organizm, odchudzają. PRZYPRAWY, których nie może zabraknąć w kuchni