Epidemiolodzy ostrzegają PRZED GRYPĄ wszystkie KOBIETY starające sie o dziecko

Powikłania pogrypowe mogą być dla kobiet w ciąży bardzo poważne.

Temat szczepienia kobiet w ciąży przeciw grypie ciągle wzbudza wiele emocji. Okazuje się jednak, że zarówno ciężarne, jak i te starające się o dziecko mogą szczepić się przeciw grypie i jest to całkowicie bezpieczne dla płodu. Kobiety w ciąży chorują na grypę z podobną częstotliwością jak populacja generalna, jednak w przypadku ciężarnych powikłania pogrypowe mogą być znacznie poważniejsze.

Zarówno kobiety jak i lekarze, którzy sprawują opiekę nad kobietami ciężarnymi wyrażają obawy co do bezpieczeństwa, skuteczności i potrzeby szczepień przeciwko grypie. I przede wszystkim brak rekomendacji lekarza, odpowiada za ten niski stan zaszczepienia przeciwko grypie w tej szczególnej grupie pacjentek - mówi epidemiolog, dr hab. n. med. Aneta Nitsch-Osuch.

Źródło: Newsrm.tv

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Takie zachowanie to już MOBBING. Nie pozwól na to pracodawcy Groźne poparzenia BARSZCZEM SOSNOWSKIEGO. Objawy mogą utrzymać się kilka miesięcy Odchudzasz się, ale nie chudniesz? Powodem mogą być utajone choroby Marcin Gortat rzucił wyzwanie POLSKIEMU MINISTROWI Zeszłoroczne KREMY Z FILTREM – wyrzucić czy używać? ALERGII pokarmowej można zapobiegać już w wieku niemowlęcym! Tak BAWIĄ SIĘ OJCOWIE z dziećmi, gdy matki nie patrzą Twoje dziecko NIE CHCE JEŚĆ? Tym objawia się przerażająca choroba MOLESTOWANIE SEKSUALNE to nie tylko dotyk. Jak reagować? Codziennie przechowujemy w nich jedzenie. Eksperci ostrzegają o ich SZKODLIWOŚCI Tajemnice hermetycznego świata SCJENTOLOGII. "Czytanie w myślach, porzucanie dzieci, bytowanie poza przestrzenią" Polka nazywana "najszybszą babcią świata". Zdobyła Mont Blanc mając 68 lat