Epidemiolodzy ostrzegają PRZED GRYPĄ wszystkie KOBIETY starające sie o dziecko

Powikłania pogrypowe mogą być dla kobiet w ciąży bardzo poważne.

Temat szczepienia kobiet w ciąży przeciw grypie ciągle wzbudza wiele emocji. Okazuje się jednak, że zarówno ciężarne, jak i te starające się o dziecko mogą szczepić się przeciw grypie i jest to całkowicie bezpieczne dla płodu. Kobiety w ciąży chorują na grypę z podobną częstotliwością jak populacja generalna, jednak w przypadku ciężarnych powikłania pogrypowe mogą być znacznie poważniejsze.

Zarówno kobiety jak i lekarze, którzy sprawują opiekę nad kobietami ciężarnymi wyrażają obawy co do bezpieczeństwa, skuteczności i potrzeby szczepień przeciwko grypie. I przede wszystkim brak rekomendacji lekarza, odpowiada za ten niski stan zaszczepienia przeciwko grypie w tej szczególnej grupie pacjentek - mówi epidemiolog, dr hab. n. med. Aneta Nitsch-Osuch.

Źródło: Newsrm.tv

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Unikaj tych produktów. Niszczą DNA i przyśpieszają STARZENIE SIĘ skóry Najczęściej chorują młode aktywne seksualnie kobiety. Jak sobie pomóc? Seks bez tajemnic. Nastolatki i dziewictwo Chroni przed osteoporozą i KOBIECYMI nowotworami. Jednak wciąż jemy jej za mało Jeff poddał się DEPILACJI woskiem dla... dobra nauki WRZODY ŻOŁĄDKA to nie wynik złej diety. Skąd się biorą i jak sobie pomóc? Firma kosmetyczna nabrała MAFFASHION. Kto zrobił jej manicure? Najlepsze sposoby na WORKI I CIENIE POD OCZAMI Przez ojca sadystę straciła wiarę w siebie. Niezwykła metamorfoza pani Krystyny Chińczycy pokochali 8-latkę z Polski. Powtórzy sukces Bayer Full? Kolejna parodia reklamy z Van Dammem. W PRZESTRZENI KOSMICZNEJ! Boli cię głowa? Zbadaj… BIODRA