Epidemiolodzy ostrzegają PRZED GRYPĄ wszystkie KOBIETY starające sie o dziecko

Powikłania pogrypowe mogą być dla kobiet w ciąży bardzo poważne.

Temat szczepienia kobiet w ciąży przeciw grypie ciągle wzbudza wiele emocji. Okazuje się jednak, że zarówno ciężarne, jak i te starające się o dziecko mogą szczepić się przeciw grypie i jest to całkowicie bezpieczne dla płodu. Kobiety w ciąży chorują na grypę z podobną częstotliwością jak populacja generalna, jednak w przypadku ciężarnych powikłania pogrypowe mogą być znacznie poważniejsze.

Zarówno kobiety jak i lekarze, którzy sprawują opiekę nad kobietami ciężarnymi wyrażają obawy co do bezpieczeństwa, skuteczności i potrzeby szczepień przeciwko grypie. I przede wszystkim brak rekomendacji lekarza, odpowiada za ten niski stan zaszczepienia przeciwko grypie w tej szczególnej grupie pacjentek - mówi epidemiolog, dr hab. n. med. Aneta Nitsch-Osuch.

Źródło: Newsrm.tv

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Wystarczy 15 minut, by zregenerować siły OBRZEZANIE coraz popularniejsze w Polsce. Lew-Starowicz obala mit Co zrobić, gdy masz za duży dekolt? Modowe porady CHRZEŚCIJANKI Ona była mężatką, on miał 14 lat. ODBIŁA CHŁOPAKA swojej córce! Unikaj tych produktów. Niszczą DNA i przyśpieszają STARZENIE SIĘ skóry To NIE JEST ZDJĘCIE! Artystka uczciła pamięć Robina Williamsa Nauka języków w GIMNAZJUM bezskuteczna. System kuleje, a poziom jest gorszy niż podstawowy Jak i gdzie przechowywać warzywa i owoce? Zła temperatura może je popsuć Frytki afrodyzjakiem? Jeśli są z... BAKŁAŻANA Codziennie przechowujemy w nich jedzenie. Eksperci ostrzegają o ich SZKODLIWOŚCI Co ciąża zmienia w życiu KOBIETY? Niesamowite wyznanie matki... WALKA Dody i Agnieszki Szulim w parodii Majewskiego!