Wegetarianizm przyczyną BEZPŁODNOŚCI

Naukowcy odkryli, że dieta wegetariańska może zmniejszać płodność u mężczyzn.

Wieloletnie badania ujawniły, że mężczyźni na diecie wegetariańskiej mogę mieć problemy z poczęciem dzieci. Soja, która jest głównym składnikiem diety wegetariańskiej zawiera duże ilości hormonów żeńskich, które są przyczyną niepłodności. Częściowym wytłumaczeniem tych badań jest brak w diecie wegetariańskiej niektórych witamin, zwłaszcza B12. 

Dieta wegetariańska może obniżać płodność. Na przykład wśród wegan jest większe ryzyko niedoboru białka czy witaminy B12, która jest potrzebna do produkcji plemników - twierdzą eksperci.

Źródło: TVP

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Coś dla fanów PIKANTNYCH dodatków. Szybki sos do przekąsek i mięsa Co jest bardziej kaloryczne - pączki czy faworki? Zobacz, zanim sięgniesz BANANOWA przekąska dla dbających o linię JEJ SYNOWIE są homoseksualistami Często są groźne dla zdrowia. Grillowane potrawy pełne toksycznych substancji Twoje ciało jest opuchnięte? Może to świadczyć o PROBLEMIE Z NERKAMI Co piąty turysta wraca z egzotyczną chorobą. "To personel przenosi choroby" SZEPTANE MODLITWY i zaklęcia. Tak leczą na polskiej wsi Siostra Beyonce POBIŁA JAY-Z! Marcin Gortat rzucił wyzwanie POLSKIEMU MINISTROWI Polacy na bakier z aktywnością fizyczną. To częsty powód chorób WALKA Dody i Agnieszki Szulim w parodii Majewskiego!