Wegetarianizm przyczyną BEZPŁODNOŚCI

Naukowcy odkryli, że dieta wegetariańska może zmniejszać płodność u mężczyzn.

Wieloletnie badania ujawniły, że mężczyźni na diecie wegetariańskiej mogę mieć problemy z poczęciem dzieci. Soja, która jest głównym składnikiem diety wegetariańskiej zawiera duże ilości hormonów żeńskich, które są przyczyną niepłodności. Częściowym wytłumaczeniem tych badań jest brak w diecie wegetariańskiej niektórych witamin, zwłaszcza B12. 

Dieta wegetariańska może obniżać płodność. Na przykład wśród wegan jest większe ryzyko niedoboru białka czy witaminy B12, która jest potrzebna do produkcji plemników - twierdzą eksperci.

Źródło: TVP

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Mroczne oblicze ANJI RUBIK w teledysku Black Atlass Jak przechowywać TOREBKI, by się nie niszczyły? Rośnie popularność DOUL w Polsce! Dzięki nim poród będzie łatwiejszy Sexy bielizna dla katoliczek? "Trzeba podobać się duchowo i po ludzku" STUDENTKI, SAMOTNE MATKI, mężczyźni. Zarabiają tysiące na nagości w internecie Majewski śmieje się z MINISTER BIEŃKOWSKIEJ Jakiej jakości mięso serwują nam sklepy? Zobacz, zanim kupisz Polki wciąż za mało wiedzą o ANTYKONCEPCJI! Fakty o jedzeniu, które TRZEBA znać! Idealne ciastka na deszczowe wieczory. 4 składniki i gotowe RESTRYKCYJNA USTAWA usunie słodycze ze szkolnych sklepików Kobieta za kierownicą taksówki. Zdradziła PIKANTNE SZCZEGÓŁY swojej pracy