Wegetarianizm przyczyną BEZPŁODNOŚCI

Naukowcy odkryli, że dieta wegetariańska może zmniejszać płodność u mężczyzn.

Wieloletnie badania ujawniły, że mężczyźni na diecie wegetariańskiej mogę mieć problemy z poczęciem dzieci. Soja, która jest głównym składnikiem diety wegetariańskiej zawiera duże ilości hormonów żeńskich, które są przyczyną niepłodności. Częściowym wytłumaczeniem tych badań jest brak w diecie wegetariańskiej niektórych witamin, zwłaszcza B12. 

Dieta wegetariańska może obniżać płodność. Na przykład wśród wegan jest większe ryzyko niedoboru białka czy witaminy B12, która jest potrzebna do produkcji plemników - twierdzą eksperci.

Źródło: TVP

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Lubiany czy znienawidzony? Po ponad 130. dniach przyznał, jak wygląda jego prezydentura To NIE JEST ZDJĘCIE! Artystka uczciła pamięć Robina Williamsa Większy biust w 20 minut. Ryzykowny zabieg POWIĘKSZANIA PIERSI MATYLDA DAMIĘCKA uczy makijażu! Robisz ZAKUPY PRZEZ INTERNET? Poznaj swoje nowe prawa Tak przygotowywali się do otwarcia pierwszego fast foodu w Polsce. Archiwalna relacja pracowników SOK zamiast porcji warzyw i owoców. Jak wybrać najzdrowszy? Cała PRAWDA o kobietach! PORÓD będzie łatwiejszy, a seks przyjemniejszy. Wystarczą 3 kwadranse w tygodniu RUTYNOWY ZABIEG podczas porodu jednak NIEPRAWIDŁOWY? "To okaleczenie" Papież przechwycił pizzę jadąc papamobile! Zawał serca, udar, impotencja. Oto skutki choroby objawiającej się chrapaniem