Tradycyjne suplementy to przeszłość. Nowa receptura działa już po kilku minutach

Enkapsulacja liposomalna, tj. wykorzystanie liposomów w suplementacji, to ewenement na rynku farmaceutycznym.

Witaminy i antyoksydanty dostarczane są do organizmu z pożywieniem albo w postaci tradycyjnej tabletki czy proszku. Przetwarzana żywność zawiera jednak coraz więcej chemii, a mniej składników odżywczych, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania.

Enkapsulacja liposomalna, tj. wykorzystanie liposomów w suplementacji, to ewenement na rynku farmaceutycznym. Polega na dostarczaniu składników odżywczych w postaci żelu do wnętrza komórki.  Niemodyfikowane liposomy dostarczają do wszystkich komórek organizmu liczne składniki odżywcze, takie jak witamina C, glutation, witaminy z grupy B, kwas alfa-liponowy, witamina D czy inne suplementy witaminowe. Takie suplementy zwalczają wolne rodniki, odżywiają, chronią przed chorobami i usprawniają funkcjonowanie wszystkich układów.

Ich skuteczność sięga nawet 98 proc. W przypadku tradycyjnych suplementów wchłanialność do wnętrza komórki szacuje się na poziomie zaledwie 5–20 proc. 

Żelowa konsystencja sprawia, że preparat gładko przechodzi przez jamę ustną i żołądek do jelita cienkiego, gdzie od razu wchodzi w układ chłonny, w krwiobieg bez żadnych dodatkowych innych mechanizmów. Dosłownie w ciągu niecałych 8 minut jest wchłaniany do wnętrza komórki – mówi Katarzyna Grabowska, dyrektor zarządzający Vitallabs.pl.

Źródło: Newseria Lifestyle

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Jedzenie SZYBKO PSUJE SIĘ w lodówce? Zmień sposób przechowywania Po śmierci narzeczonej przemierza pieszo świat. Właśnie dotarł do Polski Co zrobić, gdy masz za duży dekolt? Modowe porady CHRZEŚCIJANKI Najczęstsze błędy rodziców podczas PODAWANIA DZIECKU LEKÓW Troskliwy labrador pomaga... w kąpieli niemowlaka KRĘPUJĄCE badanie ginekologiczne niepotrzebne? Pierwszy taki poród w historii. Matka prosi o ANONIMOWOŚĆ BIEDROŃ otwarcie o swoim chłopaku. "W ogóle nie był w moim typie" Najgorsze pozycje dla KRĘGOSŁUPA. Pozostajemy w nich przez większość doby Co czeka gwiazdy WARSAW SHORE? Prześmiewcza wizja przyszłości Odchudzanie nie musi być drogie! TANIE ZAMIENNIKI dietetycznych produktów Ta metoda WYPRZE ANTYBIOTYKOTERAPIĘ? Leczy ogromną ilość dolegliwości i chorób