Plamki na pomarańczach? Pod żadnym pozorem nie kupuj tych owoców

Kilka wskazówek jak wybrać smaczne i zdrowe pomarańcze

Nie kupuj pomarańczy z przeceny z charakterystycznie odstającą skórką. Do kosza powinna też trafić każda nadpsuta pomarańcza. Nawet mała plamka na skórce dyskwalifikuje owoc, bo może być źródłem rakotwórczej pleśni. To kilka podstawowych zasad, którymi powinniśmy kierować się wybierając pomarańcze.

Jak już znajdziemy owoce, które wyglądają na świeże, warto pamiętać, że bez względu na to, czy pomarańcze są duże czy małe powinny być ciężkie. Skórka nie powinna być ani za gruba, bo wtedy pomarańcze będą mało soczyste, ani za cienka, bo to oznacza, że ktoś usiłuje nam sprzedać pomarańcze nadające się wyłącznie na sok.

Nikt nie lubi pestek, ale nie każdy wie, że jest bardzo prosty sposób na wybranie owoców, które ich nie mają. Trzeba zwrócić uwagę na pępek owocu, który w tym przypadku powinien być dość duży i nieregularny. A czym jest pępek? To drugi, nierozwinięty owoc pomarańczy, który wchłania nasiona pierwszego.

A dla wszystkich, którzy nie lubią obierać pomarańczy jedna rada: będzie łatwiej to zrobić, gdy zanurzymy na chwilę owoc w ciepłej wodzie.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Tym sosem wzbudzisz zachwyt każdego smakosza. Zrobisz go w pięć minut Mobbing w pracy to wciąż tabu. Niektórzy nawet nie wiedzą, że są jego ofiarami Jej ciało i uroda zachwycają. Mistrzyni bikini fitness zdradza swoje patenty Jakie PRAWA ma kobieta wracająca do pracy po URODZENIU DZIECKA? Huśtawki nastrojów, tycie, bóle głowy. Aż 20 proc. kobiet cierpi na PMS Wadliwe IMPLANTY PIERSI nadal zagrażają zdrowiu kobiet. Wśród poszkodowanych Polki Twoje ciało jest opuchnięte? Może to świadczyć o PROBLEMIE Z NERKAMI Najlepsze sposoby na WORKI I CIENIE POD OCZAMI Wzruszająca historia NIEWIDOMEGO PSA Twoje dziecko NIE CHCE JEŚĆ? Tym objawia się przerażająca choroba Smaczna alternatywa dla zwykłego RYŻU. Włosi go uwielbiają Wyjechała z Iranu, by walczyć o prawa kobiet. Codziennie boi się o życie Najlepszy SEKS PO KŁÓTNI. Dlaczego godzimy się w łóżku? Obsługiwały Lecha Wałęsę, Natalię Oreiro i Dalajlamę. Agentki strefy VIP zdradzają kulisy zawodu Popularne mity o wpływie cholesterolu i tłuszczu na dietę Zawał serca, udar, impotencja. Oto skutki choroby objawiającej się chrapaniem Zamiast pomóc, mogą szkodzić. Wszystko o ANTYBIOTYKACH Te rasy psów są NAJGROŹNIEJSZE. Aby je posiadać, musisz mieć pozwolenie DWA tygodnie wystarczą, by OCZYŚCIĆ ORGANIZM. Warto zrobić to jeszcze przed wiosną Louis Hamilton zagrał w paintballa z PÓŁNAGIM KOLEGĄ! Strzelał do jego pośladków Po śmierci narzeczonej przemierza pieszo świat. Właśnie dotarł do Polski Najzdrowszy zamiennik mięsa? Zobacz, zanim włączysz go do diety CIENIE pod oczami nie tylko postarzają. To znak problemów zdrowotnych Idealny trening dla zapracowanych. 4 minuty, 3 razy w tygodniu, a efekt zaskakujący!