Plamki na pomarańczach? Pod żadnym pozorem nie kupuj tych owoców

Kilka wskazówek jak wybrać smaczne i zdrowe pomarańcze

Nie kupuj pomarańczy z przeceny z charakterystycznie odstającą skórką. Do kosza powinna też trafić każda nadpsuta pomarańcza. Nawet mała plamka na skórce dyskwalifikuje owoc, bo może być źródłem rakotwórczej pleśni. To kilka podstawowych zasad, którymi powinniśmy kierować się wybierając pomarańcze.

Jak już znajdziemy owoce, które wyglądają na świeże, warto pamiętać, że bez względu na to, czy pomarańcze są duże czy małe powinny być ciężkie. Skórka nie powinna być ani za gruba, bo wtedy pomarańcze będą mało soczyste, ani za cienka, bo to oznacza, że ktoś usiłuje nam sprzedać pomarańcze nadające się wyłącznie na sok.

Nikt nie lubi pestek, ale nie każdy wie, że jest bardzo prosty sposób na wybranie owoców, które ich nie mają. Trzeba zwrócić uwagę na pępek owocu, który w tym przypadku powinien być dość duży i nieregularny. A czym jest pępek? To drugi, nierozwinięty owoc pomarańczy, który wchłania nasiona pierwszego.

A dla wszystkich, którzy nie lubią obierać pomarańczy jedna rada: będzie łatwiej to zrobić, gdy zanurzymy na chwilę owoc w ciepłej wodzie.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

KATE ROZZ ma swój program na Youtube. Udaje REPORTERKĘ W BRAZYLII Niezwykłe włosy mieszkanki Indii Pracodawca musi być na to gotowy. Nawet 60 dni w roku WOLNYCH OD PRACY dla rodziców Policjant uratował psa zakopanego żywcem w ziemi. Teraz chce go adoptować Rekonstrukcja ratunkiem dla ZNISZCZONYCH WŁOSÓW. Efekt widoczny nawet 8 tygodni Mężczyzna nie pomaga w domu? To może być twoja wina BADACZE MÓZGU zapowiedzieli, że wyleczą niewidomych i sparaliżowanych Lekarze ostrzegają: antykoncepcja hormonalna niesie duże ryzyko poważnej choroby Tajemnice hermetycznego świata SCJENTOLOGII. "Czytanie w myślach, porzucanie dzieci, bytowanie poza przestrzenią" Chroni przed osteoporozą i KOBIECYMI nowotworami. Jednak wciąż jemy jej za mało Ma najdłuższe nogi w kraju. Ludzie nie mogą oderwać od nich oczu Niezwykłe zastosowanie kukurydzy. Może zmniejszyć efekt cieplarniany!