Joga śmiechu wyleczy Twoje ciało i duszę. Wystarczy 10 minut dziennie

To połączenie śmiechu z ćwiczeniami oddechowymi oraz relaksacyjnymi.

Nie masz poczucia humoru? Rzadko się śmiejesz? Terapia jogi śmiechu pomoże Ci dostrzec coś zabawnego w każdej sytuacji. Nie tylko poprawi nasze samopoczucie, lecz także wzmocni organizm. Joga śmiechu zyskuje coraz większą popularność na świecie. Ta forma relaksu łączy ćwiczenia polegające na śmianiu się z ćwiczeniami oddechowymi oraz relaksacyjnymi. 

Według badań naukowych nasze ciało nie odczuwa różnicy między śmiechem wywołanym na życzenie a naturalnym. W każdym wypadku organizm wytwarza endorfiny, dzięki czemu poprawia się nasze samopoczucie. Podczas śmiechu wzmacniamy nasz system immunologiczny. Terapia śmiechem może pomóc w samoleczeniu, dlatego zalecana jest osobom chorującym na raka.

Na zajęciach śmiejemy się w grupie. Utrzymujemy przy tym kontakt wzrokowy z innymi uczestnikami. Po kilku chwilach od wywołania śmiechu na życzenie przechodzimy do tego naturalnego. W ten sposób potrafimy wygenerować szczerą radość – mówi Dominika Witkowska z Fundacji „Jogini Śmiechu”.

Aby osiągnąć pierwsze efekty płynące z uprawiania jogi śmiechu potrzeba śmiać się 10 minut dziennie przez minimum 40 dni. Zajęcia z jogi śmiechu odbywają się w szkołach, firmach czy ośrodkach. 

Źródło: Infowire.pl

Źródło zdjęcia: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Beyonce POPŁAKAŁA SIĘ na ostatnim koncercie trasy koncertowej! Pani Aleksandra została brutalnie zgwałcona. Po skandalicznym wyroku przerywa milczenie Zbyt KRÓTKI SEN powodem poważnych zaburzeń Pracodawca musi być na to gotowy. Nawet 60 dni w roku WOLNYCH OD PRACY dla rodziców Wystarczy 15 minut, by zregenerować siły Abstrachuje szczerze o FACEBOOKU i INSTAGRAMIE! Mają zakaz jedzenia, picia i uprawiania seksu. Jak wygląda RAMADAN w Polsce? Jak bezpiecznie się opalić? Zdrowsze alternatywy dla plażowania Michał Piróg z dildem w dłoni w nowym teledysku MASŁOWSKIEJ Tak przygotowywali się do otwarcia pierwszego fast foodu w Polsce. Archiwalna relacja pracowników Jak brzmią różne języki dla OBCOKRAJOWCA? Fenomenalne KREACJE OSCAROWE, które przeszły do historii