Joga śmiechu wyleczy Twoje ciało i duszę. Wystarczy 10 minut dziennie

To połączenie śmiechu z ćwiczeniami oddechowymi oraz relaksacyjnymi.

Nie masz poczucia humoru? Rzadko się śmiejesz? Terapia jogi śmiechu pomoże Ci dostrzec coś zabawnego w każdej sytuacji. Nie tylko poprawi nasze samopoczucie, lecz także wzmocni organizm. Joga śmiechu zyskuje coraz większą popularność na świecie. Ta forma relaksu łączy ćwiczenia polegające na śmianiu się z ćwiczeniami oddechowymi oraz relaksacyjnymi. 

Według badań naukowych nasze ciało nie odczuwa różnicy między śmiechem wywołanym na życzenie a naturalnym. W każdym wypadku organizm wytwarza endorfiny, dzięki czemu poprawia się nasze samopoczucie. Podczas śmiechu wzmacniamy nasz system immunologiczny. Terapia śmiechem może pomóc w samoleczeniu, dlatego zalecana jest osobom chorującym na raka.

Na zajęciach śmiejemy się w grupie. Utrzymujemy przy tym kontakt wzrokowy z innymi uczestnikami. Po kilku chwilach od wywołania śmiechu na życzenie przechodzimy do tego naturalnego. W ten sposób potrafimy wygenerować szczerą radość – mówi Dominika Witkowska z Fundacji „Jogini Śmiechu”.

Aby osiągnąć pierwsze efekty płynące z uprawiania jogi śmiechu potrzeba śmiać się 10 minut dziennie przez minimum 40 dni. Zajęcia z jogi śmiechu odbywają się w szkołach, firmach czy ośrodkach. 

Źródło: Infowire.pl

Źródło zdjęcia: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Niewygodne szpilki? Posłuchaj rad stylistki Męska płodność jest CORAZ GORSZA? Nastolatka z Polski poświęciła się POMOCY INDYJSKIM DZIECIOM! Lifting twarzy BEZ SKALPELA. Wystarczy własna tkanka tłuszczowa Najbardziej wartościowy sok. Oprócz witamin zawiera składnik wspomagający odchudzanie Polska rodzina sprowadziła ją do Polski. Niezwykła historia 19-latki z Kenii Co tak naprawdę MYŚLĄ MĘŻCZYŹNI? Podstępny nowotwór. Przebiega bezobjawowo, bardzo często kończy się śmiercią Prezydent NADAL POLUJE? Tłumaczy się z obietnicy danej wyborcom Jak często prać ręczniki, pościel i piżamę? "To prawdziwe siedlisko bakterii" Urszula Radwańska bez bielizny na uroczystej gali Wimbledonu! Półnagi uczestnik Mam Talent zatańczył W TELEDYSKU NA RURZE!