Joga śmiechu wyleczy Twoje ciało i duszę. Wystarczy 10 minut dziennie

To połączenie śmiechu z ćwiczeniami oddechowymi oraz relaksacyjnymi.

Nie masz poczucia humoru? Rzadko się śmiejesz? Terapia jogi śmiechu pomoże Ci dostrzec coś zabawnego w każdej sytuacji. Nie tylko poprawi nasze samopoczucie, lecz także wzmocni organizm. Joga śmiechu zyskuje coraz większą popularność na świecie. Ta forma relaksu łączy ćwiczenia polegające na śmianiu się z ćwiczeniami oddechowymi oraz relaksacyjnymi. 

Według badań naukowych nasze ciało nie odczuwa różnicy między śmiechem wywołanym na życzenie a naturalnym. W każdym wypadku organizm wytwarza endorfiny, dzięki czemu poprawia się nasze samopoczucie. Podczas śmiechu wzmacniamy nasz system immunologiczny. Terapia śmiechem może pomóc w samoleczeniu, dlatego zalecana jest osobom chorującym na raka.

Na zajęciach śmiejemy się w grupie. Utrzymujemy przy tym kontakt wzrokowy z innymi uczestnikami. Po kilku chwilach od wywołania śmiechu na życzenie przechodzimy do tego naturalnego. W ten sposób potrafimy wygenerować szczerą radość – mówi Dominika Witkowska z Fundacji „Jogini Śmiechu”.

Aby osiągnąć pierwsze efekty płynące z uprawiania jogi śmiechu potrzeba śmiać się 10 minut dziennie przez minimum 40 dni. Zajęcia z jogi śmiechu odbywają się w szkołach, firmach czy ośrodkach. 

Źródło: Infowire.pl

Źródło zdjęcia: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Saszetki, żelki, syropy. Rodzice chętnie podają je dzieciom, nawet nie wiedząc, jak szkodzą Pomaga rodzić i zna prawa kobiet w ciąży. Kim jest DOULA? Podnoszą ciężary i wciąż czują się atrakcyjnie. Tak wyglądają polskie sztangistki Ukradli staruszce cenne OBRAZY. Podali się za URZĘDNIKÓW Dlaczego tkwimy w nieudanym małżeństwie? "Oprawca jest jak narkotyk" Swędzenie ustanie natychmiast. Zobacz niezawodny sposób na przykre objawy ukąszeń Ukrywanie samotności czy potrzeba niezależności? SINGLE coraz popularniejsi Kiedy kosmetyk nie nadaje się już do użycia? Liczy się data otwarcia opakowania Rozmiar ma znaczenie? Ten mężczyzna od lat boryka się ze swoją przypadłością Obawiasz się ZDRADY? Zgłoś się do TESTERA WIERNOŚCI „Kochani rodzice, przyślijcie pieniądze”. Co zrobić, gdy dziecko wydało wszystko na wakacjach? Najczęstsze przyczyny męskich problemów z EREKCJĄ