Joga śmiechu wyleczy Twoje ciało i duszę. Wystarczy 10 minut dziennie

To połączenie śmiechu z ćwiczeniami oddechowymi oraz relaksacyjnymi.

Nie masz poczucia humoru? Rzadko się śmiejesz? Terapia jogi śmiechu pomoże Ci dostrzec coś zabawnego w każdej sytuacji. Nie tylko poprawi nasze samopoczucie, lecz także wzmocni organizm. Joga śmiechu zyskuje coraz większą popularność na świecie. Ta forma relaksu łączy ćwiczenia polegające na śmianiu się z ćwiczeniami oddechowymi oraz relaksacyjnymi. 

Według badań naukowych nasze ciało nie odczuwa różnicy między śmiechem wywołanym na życzenie a naturalnym. W każdym wypadku organizm wytwarza endorfiny, dzięki czemu poprawia się nasze samopoczucie. Podczas śmiechu wzmacniamy nasz system immunologiczny. Terapia śmiechem może pomóc w samoleczeniu, dlatego zalecana jest osobom chorującym na raka.

Na zajęciach śmiejemy się w grupie. Utrzymujemy przy tym kontakt wzrokowy z innymi uczestnikami. Po kilku chwilach od wywołania śmiechu na życzenie przechodzimy do tego naturalnego. W ten sposób potrafimy wygenerować szczerą radość – mówi Dominika Witkowska z Fundacji „Jogini Śmiechu”.

Aby osiągnąć pierwsze efekty płynące z uprawiania jogi śmiechu potrzeba śmiać się 10 minut dziennie przez minimum 40 dni. Zajęcia z jogi śmiechu odbywają się w szkołach, firmach czy ośrodkach. 

Źródło: Infowire.pl

Źródło zdjęcia: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Internet ŚMIEJE SIĘ z premier Ewy Kopacz. Wszystko przez NAGRANIE O OSCARACH Z ukrytą kamerą próbowali kupić tabletkę "dzień po" Prosta czynność zwiększy skuteczność ćwiczeń. Wystarczy 5 minut dziennie POLSCY RAPERZY popisują się w sieci. Są wśród nich kobiety Chodzenie bez STANIKA - zły gust czy atut? Majdan, Stachursky i Saleta pokazują, jak badać PIERSI! Tej wiosny modna będziesz dzięki... drukarce! Ważna informacja dla DAWCÓW ORGANÓW. Sprawdź, zanim się zdecydujesz Obowiązkowy suplement dla przyszłych mam. NIE DZIAŁA u połowy kobiet! Rewolucyjna metoda odmieni życie CUKRZYKÓW. Jej autorami są Polacy! Nowe zasady PRZEWOŻENIA DZIECI w samochodach. Będzie bezpieczniej? Niezwykły projekt młodych Polaków. RAPUJĄ w języku MIGOWYM