Wielkie oszustwo producentów. „Light” bardziej kaloryczne niż zwykłe produkty

Produkty o niskiej wartości energetycznej nie powinny zawierać więcej niż 40 kalorii na 100 gramów produktu.

Osoby na diecie chętnie sięgają po produkty "light", wierząc, że są niskokaloryczne. Prawda często bywa zupełnie inna. Produkt niskocukrowy to taki, w którym zawartość cukru nie powinna przekraczać 5 gramów w 100 gramach wyrobu. Tymczasem w płatkach "fit", reklamowanych przez smukłe modelki, znajdziemy go ponad 20 gramów.

 Produkty o niskiej wartości energetycznej nie powinny zawierać więcej niż 40 kalorii na 100 gramów produktu stałego lub 20 kalorii na takie samo opakowanie produktu płynnego. Producenci mają jednak swoje sztuczki, by obejść prawo i nabrać nieświadomych konsumentów. Zobacz, czego się wystrzegać, sięgając po płatki czy jogurty o obniżonej kaloryczności.

Źródło: TVN Style

Źródło zdjęć: Fotolia

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

WRZODY ŻOŁĄDKA to nie wynik złej diety. Skąd się biorą i jak sobie pomóc? Mobbing w pracy to wciąż tabu. Niektórzy nawet nie wiedzą, że są jego ofiarami PARODIE utworu "BRAĆ" Donatana, Cleo i zespołu Enej Co by było, gdyby kobiety MÓWIŁY, CO MYŚLĄ? Jak uniknąć ZMARSZCZEK? Sposobem nie kremy, a zmiana przyzwyczajeń Uważaj na PASOŻYTY. Twoje dziecko może być nosicielem Codziennie przechowujemy w nich jedzenie. Eksperci ostrzegają o ich SZKODLIWOŚCI Jak POLSKIE GWIAZDY poprawiają urodę? Oto najczęstsze zabiegi Próżność czy sposób na dorobienie po 50 roku życia? AMATORZY MODY podbijają sieć Tak wygląda najbrzydszy pies świata OBRZEZANIE coraz popularniejsze w Polsce. Lew-Starowicz obala mit Skuteczny sposób, jak uchronić się przed kosztownymi SMS-ami