Wielkie oszustwo producentów. „Light” bardziej kaloryczne niż zwykłe produkty

Produkty o niskiej wartości energetycznej nie powinny zawierać więcej niż 40 kalorii na 100 gramów produktu.

Osoby na diecie chętnie sięgają po produkty "light", wierząc, że są niskokaloryczne. Prawda często bywa zupełnie inna. Produkt niskocukrowy to taki, w którym zawartość cukru nie powinna przekraczać 5 gramów w 100 gramach wyrobu. Tymczasem w płatkach "fit", reklamowanych przez smukłe modelki, znajdziemy go ponad 20 gramów.

 Produkty o niskiej wartości energetycznej nie powinny zawierać więcej niż 40 kalorii na 100 gramów produktu stałego lub 20 kalorii na takie samo opakowanie produktu płynnego. Producenci mają jednak swoje sztuczki, by obejść prawo i nabrać nieświadomych konsumentów. Zobacz, czego się wystrzegać, sięgając po płatki czy jogurty o obniżonej kaloryczności.

Źródło: TVN Style

Źródło zdjęć: Fotolia

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Najczęściej chorują młode aktywne seksualnie kobiety. Jak sobie pomóc? DZIEŃ Z ŻYCIA młodej matki. Pod koniec dnia dom wyglądał jeszcze GORZEJ Taylor Swift odwiedziła CHORE DZIECI w szpitalu! Jedzenie CZEKOLADY sposobem na zachowanie młodości Odpowiedni pies do małego mieszkania. Czym kierować się przy wyborze? Janusz Józefowicz: „Ojcostwo jest trudniejsze niż macierzyństwo” Wspólny trening rzeźbi sylwetkę i rozpala zmysły. Jak ćwiczą FIT LOVERS? FISH PEDICURE. Naturalna i bezpieczna metoda pielęgnacji stóp Pogrubiający nie dla wszystkich. Jaki TUSZ DO RZĘS wybrać? Bezlitosne praktyki znachorów. Każą się okaleczać chorym na raka Pijesz dużo wody? To może ci zaszkodzić! Jeszcze groźniejszy jest inny zwyczaj EWA CHODAKOWSKA radzi, jak szybko schudnąć na wiosnę. "Zdążysz!"