Wielkie oszustwo producentów. „Light” bardziej kaloryczne niż zwykłe produkty

Produkty o niskiej wartości energetycznej nie powinny zawierać więcej niż 40 kalorii na 100 gramów produktu.

Osoby na diecie chętnie sięgają po produkty "light", wierząc, że są niskokaloryczne. Prawda często bywa zupełnie inna. Produkt niskocukrowy to taki, w którym zawartość cukru nie powinna przekraczać 5 gramów w 100 gramach wyrobu. Tymczasem w płatkach "fit", reklamowanych przez smukłe modelki, znajdziemy go ponad 20 gramów.

 Produkty o niskiej wartości energetycznej nie powinny zawierać więcej niż 40 kalorii na 100 gramów produktu stałego lub 20 kalorii na takie samo opakowanie produktu płynnego. Producenci mają jednak swoje sztuczki, by obejść prawo i nabrać nieświadomych konsumentów. Zobacz, czego się wystrzegać, sięgając po płatki czy jogurty o obniżonej kaloryczności.

Źródło: TVN Style

Źródło zdjęć: Fotolia

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Ponad połowa Polaków cierpi na syndrom poniedziałku. Stres zaczyna się już w niedzielę Urządź sobie domowe SPA. Cztery pomysły na piękne włosy i skórę Naturalny lek o niezwykłych właściwościach. Oczyszcza krew i cały organizm Najtańsza przekąska? Polski bloger poleca OBIERKI Z ZIEMNIAKÓW Przełomowe urządzenie w dziedzinie kosmetologii. SKANUJE TWARZ, by pomóc kobietom Oczyszczają organizm z toksyn, wspomagają leczenie RAKA. Zastąpią tradycyjną medycynę? Chorują głównie KOBIETY. To nie wina odporności psychicznej, tylko HORMONÓW POLSCY RAPERZY popisują się w sieci. Są wśród nich kobiety Jak bezpiecznie się opalić? Zdrowsze alternatywy dla plażowania Boli cię głowa? Zbadaj… BIODRA RESTRYKCYJNA USTAWA usunie słodycze ze szkolnych sklepików POLKA, która podbiła serce The Rolling Stones!