Wielkie oszustwo producentów. „Light” bardziej kaloryczne niż zwykłe produkty

Produkty o niskiej wartości energetycznej nie powinny zawierać więcej niż 40 kalorii na 100 gramów produktu.

Osoby na diecie chętnie sięgają po produkty "light", wierząc, że są niskokaloryczne. Prawda często bywa zupełnie inna. Produkt niskocukrowy to taki, w którym zawartość cukru nie powinna przekraczać 5 gramów w 100 gramach wyrobu. Tymczasem w płatkach "fit", reklamowanych przez smukłe modelki, znajdziemy go ponad 20 gramów.

 Produkty o niskiej wartości energetycznej nie powinny zawierać więcej niż 40 kalorii na 100 gramów produktu stałego lub 20 kalorii na takie samo opakowanie produktu płynnego. Producenci mają jednak swoje sztuczki, by obejść prawo i nabrać nieświadomych konsumentów. Zobacz, czego się wystrzegać, sięgając po płatki czy jogurty o obniżonej kaloryczności.

Źródło: TVN Style

Źródło zdjęć: Fotolia

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

MAJEWSKI parodiuje "Filiżankę" Michała Wiśniewskiego Odchudzanie nie musi być drogie! TANIE ZAMIENNIKI dietetycznych produktów Joanna Krupa śpiewa piosenkę Justina Biebera! Udany playback? Wyjechała z Iranu, by walczyć o prawa kobiet. Codziennie boi się o życie Marzysz o białych zębach? Nigdy nie wybielaj ich sama w domu! Kobiety częściej zdradzają niż mężczyźni. Dlaczego jesteśmy NIEWIERNE? Jak zadbać o stopy latem? Te błędy pięlęgnacyjne niszczą je najbardziej POLSCY RAPERZY popisują się w sieci. Są wśród nich kobiety Mocne słowa CONCHITY WURST. "Wiele lat zajęło mi zrozumienie, że to społeczeństwo popełnia błąd" Co tak naprawdę MYŚLĄ MĘŻCZYŹNI? Polka zaśpiewała głosami 18 bohaterów NAJPOPULARNIEJSZYCH BAJEK Zatrważające dane: w ciągu pięciu lat połowa osób wraca do nałogu