Wielkie oszustwo producentów. „Light” bardziej kaloryczne niż zwykłe produkty

Produkty o niskiej wartości energetycznej nie powinny zawierać więcej niż 40 kalorii na 100 gramów produktu.

Osoby na diecie chętnie sięgają po produkty "light", wierząc, że są niskokaloryczne. Prawda często bywa zupełnie inna. Produkt niskocukrowy to taki, w którym zawartość cukru nie powinna przekraczać 5 gramów w 100 gramach wyrobu. Tymczasem w płatkach "fit", reklamowanych przez smukłe modelki, znajdziemy go ponad 20 gramów.

 Produkty o niskiej wartości energetycznej nie powinny zawierać więcej niż 40 kalorii na 100 gramów produktu stałego lub 20 kalorii na takie samo opakowanie produktu płynnego. Producenci mają jednak swoje sztuczki, by obejść prawo i nabrać nieświadomych konsumentów. Zobacz, czego się wystrzegać, sięgając po płatki czy jogurty o obniżonej kaloryczności.

Źródło: TVN Style

Źródło zdjęć: Fotolia

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Savoir-vivre przy wielkanocnym stole. Dlaczego MAŁŻEŃSTWA NIE POWINNY siedzieć razem? KRĘPUJĄCE badanie ginekologiczne niepotrzebne? W ciąży nie rezygnuj ze sportu. Jednak pewne aktywności mogą być niebezpieczne Aż 90 proc. Polaków cierpi na niedobory witaminy D Porcje posiłków ODMIERZAJ WŁASNĄ PIĘŚCIĄ. To najlepsze dla żołądka Które gwiazdy korzystają z porad WRÓŻKI? Jakie PIECZYWO jest najzdrowsze? Zobacz, jak to sprawdzić Kastracja pomoże UNIKNĄĆ RAKA. Skutki są jednak bardzo poważne Jak NIE PRZYTYĆ po rzuceniu palenia. Kilka rad SERCA Polaków starzeją się szybciej. Problem dotyka głównie mężczyzn Tajemnice hermetycznego świata SCJENTOLOGII. "Czytanie w myślach, porzucanie dzieci, bytowanie poza przestrzenią" Ich problemem jest ZBYT MAŁA WAGA. Wszystko przez choroby cywilizacyjne