Wielkie oszustwo producentów. „Light” bardziej kaloryczne niż zwykłe produkty

Produkty o niskiej wartości energetycznej nie powinny zawierać więcej niż 40 kalorii na 100 gramów produktu.

Osoby na diecie chętnie sięgają po produkty "light", wierząc, że są niskokaloryczne. Prawda często bywa zupełnie inna. Produkt niskocukrowy to taki, w którym zawartość cukru nie powinna przekraczać 5 gramów w 100 gramach wyrobu. Tymczasem w płatkach "fit", reklamowanych przez smukłe modelki, znajdziemy go ponad 20 gramów.

 Produkty o niskiej wartości energetycznej nie powinny zawierać więcej niż 40 kalorii na 100 gramów produktu stałego lub 20 kalorii na takie samo opakowanie produktu płynnego. Producenci mają jednak swoje sztuczki, by obejść prawo i nabrać nieświadomych konsumentów. Zobacz, czego się wystrzegać, sięgając po płatki czy jogurty o obniżonej kaloryczności.

Źródło: TVN Style

Źródło zdjęć: Fotolia

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Sposób na grzywkę BEZ SKRACANIA włosów! Kolejna sesja 81-LETNIEJ Heleny Norowicz. Pojawiła się NA OKŁADCE magazynu kobiecego! Co zużywa najwięcej PRĄDU W DOMU? Polacy nie mają pojęcia Producent o przygotowaniach do "Celebrity Splash". "LICZYMY NA GLEBĘ, bo każdy liczy na glebę" Mroczne oblicze ANJI RUBIK w teledysku Black Atlass Jeden napis podpowie, że OKULARY PRZECIWSŁONECZNE są bezpieczne NAJGROŹNIEJSZA choroba przyszłości? Zachoruje 1 na 3 osoby Jakie OWOCE jeść latem? Poznaj właściwości owoców sezonowych Ciężka praca za małe pieniądze. Tak wygląda służba u królowej Elżbiety II Zaczyna się NIEŚWIADOMIE i trwa tylko 6 miesięcy! Oto naukowa prawda o "zakochaniu" Rady dziadka, jak być ZDROWYM W ZIMIE 4 filiżanki kawy - tyle wystarczy, by poważnie obniżyć płodność!