Wielkie oszustwo producentów. „Light” bardziej kaloryczne niż zwykłe produkty

Produkty o niskiej wartości energetycznej nie powinny zawierać więcej niż 40 kalorii na 100 gramów produktu.

Osoby na diecie chętnie sięgają po produkty "light", wierząc, że są niskokaloryczne. Prawda często bywa zupełnie inna. Produkt niskocukrowy to taki, w którym zawartość cukru nie powinna przekraczać 5 gramów w 100 gramach wyrobu. Tymczasem w płatkach "fit", reklamowanych przez smukłe modelki, znajdziemy go ponad 20 gramów.

 Produkty o niskiej wartości energetycznej nie powinny zawierać więcej niż 40 kalorii na 100 gramów produktu stałego lub 20 kalorii na takie samo opakowanie produktu płynnego. Producenci mają jednak swoje sztuczki, by obejść prawo i nabrać nieświadomych konsumentów. Zobacz, czego się wystrzegać, sięgając po płatki czy jogurty o obniżonej kaloryczności.

Źródło: TVN Style

Źródło zdjęć: Fotolia

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Dziecko nie chodzi lub nie mówi. Kiedy należy zacząć się martwić? Dip z KOZIEGO SERKA i awokado. Idealny jako dodatek do przekąsek W której ławce siedzi twoje dziecko? Miejsce w sali lekcyjnej ma znaczenie „Light” nie znaczy zdrowy. Mniej cukru czy tłuszczu to więcej chemii Polska dziennikarka miała romans z ROSYJSKIM SNAJPEREM Ameryka ją znienawidziła. Co stało się z "matką chrzestną ateizmu"? Latem nakładasz krem z filtrem. A co z WITAMINĄ D? Znalazł swoją miłość oglądając sylwestrowy program Telewizji Polskiej Zachwycająca Gwyneth Paltrow stylizowana na IKONY AMERYKI! Umalował ją JEJ CHŁOPAK! Jak wyszło? SYN Grzegorza Ciechowskiego o KOLEKCJI inspirowanej stylem muzyka Zrobił to z miłości do syna. Dziecko WYTATUOWAŁO mu własny rysunek