Wygląda tak samo, a każdy widzi ją inaczej. Wszystko przez mały fragment MÓZGU

Za rozpoznanie emocji odpowiada zakręt wrzecionowaty, który analizuje je przez 200 milisekund. To krócej niż mrugniecie.

Aż 40 mięśni odpowiada za to, jak twarz pokazuje emocje. Jednak mózg każdego z nas na swój sposób analizuje mimikę. To dzięki niej awansowaliśmy jako gatunek.

Za rozpoznanie emocji odpowiada zakręt wrzecionowaty, który interpretuje je przez 200 milisekund. To krócej niż mrugnięcie.

Oglądaj "Pułapki umysłu" w każdy wtorek 22:00 na National Geographic Channel.

Źródło: National Geographic Channel

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Choroby mózgu coraz większym problemem. CO TRZECI POLAK zagrożony Poświęciły pustelnicze życie dla... konfitur. Niezwykła historia polskich sióstr Wspólny trening rzeźbi sylwetkę i rozpala zmysły. Jak ćwiczą FIT LOVERS? Jak NIE PRZYTYĆ po rzuceniu palenia. Kilka rad Jest zdrowa, póki nie trafi do puszki. Producenci oszukują i marnują odżywcze wartości SOI Majdan, Stachursky i Saleta pokazują, jak badać PIERSI! PRAWIE POŁOWA CIĘŻARNYCH z niedoborem ważnego pierwiastka. To niebezpieczne dla dziecka Uczestniczka WARSAW SHORE w teledysku polskiego boysbandu! Ulubiony napój na zimowe wieczory. Poprawi humor i rozgrzeje Jak prawidłowo wywieszać flagę narodową? Oto podstawowe zasady Te przekąski można podjadać bez konsekwencji. Są smaczne i niskokaloryczne Najzdrowszy zamiennik mięsa? Zobacz, zanim włączysz go do diety