Wygląda tak samo, a każdy widzi ją inaczej. Wszystko przez mały fragment MÓZGU

Za rozpoznanie emocji odpowiada zakręt wrzecionowaty, który analizuje je przez 200 milisekund. To krócej niż mrugniecie.

Aż 40 mięśni odpowiada za to, jak twarz pokazuje emocje. Jednak mózg każdego z nas na swój sposób analizuje mimikę. To dzięki niej awansowaliśmy jako gatunek.

Za rozpoznanie emocji odpowiada zakręt wrzecionowaty, który interpretuje je przez 200 milisekund. To krócej niż mrugnięcie.

Oglądaj "Pułapki umysłu" w każdy wtorek 22:00 na National Geographic Channel.

Źródło: National Geographic Channel

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Mobbing w pracy to wciąż tabu. Niektórzy nawet nie wiedzą, że są jego ofiarami Uważaj na PASOŻYTY. Twoje dziecko może być nosicielem Jest prekursorką artystycznego SELFIE. Jej zdjęcie konkuruje z kultowymi fotografiami świata Najczęściej chorują młode aktywne seksualnie kobiety. Jak sobie pomóc? Ich problemem jest ZBYT MAŁA WAGA. Wszystko przez choroby cywilizacyjne Prosty przepis na efektowny deser z TAPIOKI i MUSU Z MANGO Nie daj się oszukać. Produkty PEŁNOZIARNISTE nie zawsze zdrowe Jej ciało i uroda zachwycają. Mistrzyni bikini fitness zdradza swoje patenty Artysta fotografuje dziewczyny tańczące na rurze… POD WODĄ! Tak powstaje jeden z najbardziej ekskluzywnych trunków świata Choroba nie tylko dorosłych. SEKSOHOLIZM zaczyna się dużo wcześniej Mocne słowa CONCHITY WURST. "Wiele lat zajęło mi zrozumienie, że to społeczeństwo popełnia błąd"