Wygląda tak samo, a każdy widzi ją inaczej. Wszystko przez mały fragment MÓZGU

Za rozpoznanie emocji odpowiada zakręt wrzecionowaty, który analizuje je przez 200 milisekund. To krócej niż mrugniecie.

Aż 40 mięśni odpowiada za to, jak twarz pokazuje emocje. Jednak mózg każdego z nas na swój sposób analizuje mimikę. To dzięki niej awansowaliśmy jako gatunek.

Za rozpoznanie emocji odpowiada zakręt wrzecionowaty, który interpretuje je przez 200 milisekund. To krócej niż mrugnięcie.

Oglądaj "Pułapki umysłu" w każdy wtorek 22:00 na National Geographic Channel.

Źródło: National Geographic Channel

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Wady i zalety porodu w wodzie. Kiedy warto wybrać tę metodę? Często są groźne dla zdrowia. Grillowane potrawy pełne toksycznych substancji Danuta Wałęsa zachęca kobiety do rodzenia dzieci! Jak ukryć BIUSTONOSZ pod sukienką? Warto znać te gadżety Huśtawki nastrojów, tycie, bóle głowy. Aż 20 proc. kobiet cierpi na PMS Co tak naprawdę MYŚLĄ MĘŻCZYŹNI? Młodzi rodzice odetchną z ulgą? Te pieluchy są suche nawet 12 godzin! Najczęstsze KŁAMSTWA, jakich się dopuszczamy Ten zabieg to nie tylko pedicure. Może uchronić przed amputacją stopy Członkinie Femenu znów ARESZTOWANE! Protestowały przeciwko ANTYISLAMSKIEMU stowarzyszeniu KREW PĘPOWINOWA naturalnym lekiem na nowotwory? W Polsce już wdrażamy tę metodę Opalasz się TOPLESS? Krytyka to nie jedyne, na co się narażasz...