Wygląda tak samo, a każdy widzi ją inaczej. Wszystko przez mały fragment MÓZGU

Za rozpoznanie emocji odpowiada zakręt wrzecionowaty, który analizuje je przez 200 milisekund. To krócej niż mrugniecie.

Aż 40 mięśni odpowiada za to, jak twarz pokazuje emocje. Jednak mózg każdego z nas na swój sposób analizuje mimikę. To dzięki niej awansowaliśmy jako gatunek.

Za rozpoznanie emocji odpowiada zakręt wrzecionowaty, który interpretuje je przez 200 milisekund. To krócej niż mrugnięcie.

Oglądaj "Pułapki umysłu" w każdy wtorek 22:00 na National Geographic Channel.

Źródło: National Geographic Channel

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Pozbądź się TOKSYN. Proste i tanie sposoby dostępne w każdej kuchni Pierwsza PARODIA „Miłości na Bogato”! Lepsza od oryginału? Kiszona kapusta, pikle... Mało kalorii, dużo zdrowia Dziecko nie chodzi lub nie mówi. Kiedy należy zacząć się martwić? Napis „bez konserwantów” to tylko chwyt marketingowy. Wybierając sok, patrz na kolor Odchudzanie nie musi być drogie! TANIE ZAMIENNIKI dietetycznych produktów PRZYSTOJNY PRZESTĘPCA podbija serca internautek Półnagi uczestnik Mam Talent zatańczył W TELEDYSKU NA RURZE! Marcin Gortat rzucił wyzwanie POLSKIEMU MINISTROWI Cierpi na nią ok. 230 tys. Polaków. Naukowcy wreszcie wiedzą, jak ją leczyć Jakie PRAWA ma kobieta wracająca do pracy po URODZENIU DZIECKA? Smaczna alternatywa dla zwykłego RYŻU. Włosi go uwielbiają